Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális dolgok ezek egy...

Normális dolgok ezek egy 4éves gyereknél?

Figyelt kérdés
Lánykám 4múlt júliusban, nagyon határozott és erős jellemű már most. Már kisebb korában is voltak fura dolgai(pl. ha látta hogy elsírom magam, elesek vagy ilyesmi, ahelyett hogy megijedt vagy odabújt volna vigasztalni inkább odajött és ütött rúgott.) De amit néhány hete tapasztalok, az egyre inkább kezd aggasztani. Este mindig az apja mesél neki, és addig piszkálja, amíg erőszakos dolgokat nem mesél neki. Pl. "most meséld azt hogy a galambot elüti a busz és meghal", vagy "a bácsi essen el a biciklivel és törjön el a lába" és még sorolhatnám. Ès jókat kacag a történeteken. Érdekelne hogy más is tapasztalt-e ilyet? Minden gyereknek van ilyen "szadista" korszaka, vagy jogosan aggódom? Köszi a válaszokat.
2012. nov. 1. 18:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
3 éves gyerekemnél még ezt nem tapasztalom, lehet, hogy később még eljön. Verekedni, azt azért szokott. Szerintem egyébként van ilyen korszak, hogy milyen mértékben normális, azt nem tudom. nem látott túl sok erőszakot? TV, feszültség köztetek, stb.... Én ilyen hatásra gondolok. Így éli ki a benne felgyülemlett feszültségeket. Csak azért gondolok ilyesmire, mert jó esetben nem sokszor sír, és esik el az ember a gyereke előtt. Ha anya sír, az neki nagyon nagy bizonytalanság, és félelem érzést kelt, ami erőszak formájában jön ki belőle. Oviban esetleg valami gond, amit nem tud feldolgozni?
2012. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mármint feszültség a két szülő között.
2012. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Jogosan aggódsz! Ez nem normális viselkedés egy gyerek részéről. Én biztos elvinném egy orvoshoz, mert egy egészséges gondolkodású gyerek nem ilyen. A legtöbb 4 éves inkább agyon babusgatná a békát is, de meg nem ölné...
2012. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Ó te jó ég! Ne haragudj, de ilyennel még nem találkoztam, és... :O Lehet ki kellene kérdezni a dokitokat, mert láthatott valamit, vagy bármi :(
2012. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem ne rémülj halálra, a gyerekek sokszor nagyon perverzek tudnak lenni!.Lehet, hogy valami feszültség, vagy trauma hatása, de ez még megváltozhat! Nyugi! Beszélj szakemberrel, és annak megfelelően kezeld a dolgot!
2012. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
nincs köztünk feszültség, elesni akkor látott néhányszor mikor gond volt a lábammal, sírni meg akkor mikor meghalt anyukám. Azért fura a dolog, mert egyébként nem agresszív, sosem verekszik vagy lökdösődik, imádja a gyerektársaságot a társaival mindig ölelkezve fogadják egymást. Nem bántja ő az állatokat sem, simogatja még a bogarakat is:) Ezért nagyon fura hogy ilyen történeteket meséltet, mert a viselkedése meg abszolut nem utal erre.
2012. nov. 1. 19:12
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is szakembert javasolnék. Érdemes utánajárni az ilyesminek. Szégyellni valód nincs, de valami biztosan lehet a háttérben. Ha találsz egy jó orvost, ő nem fog ezen hanyatt esni, hanem mélyére ás a problémának! Sok sikert! - 2 gyermekes anyuka -
2012. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nincs bennem szégyenérzet, épp ma beszélgettük a férjemmel hogy hétfőn rákérdezek az óvónőnknél hogy mennyire gyakori az ilyen vagy hogy mit javasol. Csak kíváncsi vagyok hogy más is tapasztalt-e ilyet a gyerekénél. Egyébként érdekes hogy csak az apjával meséltet ilyet. Nálam is bepróbálkozott már ilyesmivel, de én mindig leszereltem azzal hogy ezek buta gondolatok, nem szabad másnak rosszat kívánni mert az gonosz dolog. Engem pont ezért nem is nyúz azzal hogy meséljek neki ilyeneket.
2012. nov. 1. 19:27
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm kislánya 3,5 éves , most voltak vele a nevelési tanácsadóban. A hölgy azt mondta, hogy túlteng a kislányban az agresszió (hasonló dolgok, amiket te is írtál) és hogy ez testvérféltékenység miatt van részben, másrészt meg azért mert tesómék között vannak (régóta) gondok , ezért kicsit feszült az otthoni légkör.
2012. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Az én fiam 4 évesen meg túlságosan a nagy fiúk szerepét vette át. Ő ha beteg voltam (asztmás vagyok) Akkor hozta a gyógyszerem, mindig csinált egy iszonyatosan citromos teát, és állandóan a duna kavics cukorkát kellett bevennem hogy jót tesz a fulladásra. Volt hogy éjszaka arra ébredtem hogy az ágyam szélén áll, és a kis kezével nézi nem-e vagyok lázas.. Egyszer az apja leejtett valamit a lábára. Nem volt nagy baleset, csak éppen akkor fájt neki. A fiam rohant a konyharuhával hogy be kell kötni mert tuti eltört.. Így leírva csuda jópofa, de sokszor az idegeinken táncolt. Főleg amikor óvodába menet kijelentette hogy ő már nagy fiú neki nem kell harisnya de rám meg mindenáron harisnyát akart húzatni, hogy meg ne fázzak..Ha nem húztam akkor megmakacsolta magát, hogy "na akkor ma nem megyünk dolgozóba"...

A védőnő tanácsolta hogy vigyem pszichiáterhez. Elvittem. Egy férfi pszichiáter volt, aki megkért hogy én menjek sétáljak egyet és 1 óra múlva menjek vissza. Amikor visszamentem, éppen azt hallom, hogy a fiam éppen a dokinak magyarázza, jó lenne ha beszélne velem az anyjával, hogy rendesen szedjem a gyógyszert mert sosem fogok az asztmámból kigyógyulni.. Na gondoltam ennyit az 1 óráról.

Végül a doki szerint a fiammal nincs semmi gond. Egy kicsit lámpalázas, így majd az iskolában lehet hogy gondjai lesznek a feleléssel stb, és még annyi hogy túlságosan a szívére vesz mindent. Kiderült, hogy egyszer szemtanúja volt egy asztmás rohamomnak, és annyira megijedt, hogy azóta figyel mindenkit hogy ne legyen semmi baj.

Eltelt azóta sok-sok év. Hál istenek már nem ilyen aggódó típus, de előfordul hogy még ma is rám szól.

Kedves kérdező. Vidd el pszichiáterhez, ott kiderül miért viselkedik így. Ha kiderül akkor könnyebben tudjátok kezelni a helyzetet, és végső soron mint anyuka te is megnyugszol, hogy nincs is olyan nagy baj. Ha meg mégis akkor időben tudod orvosolni a problémát.

2012. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!