Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális dolgok ezek egy...

Normális dolgok ezek egy 4éves gyereknél?

Figyelt kérdés
Lánykám 4múlt júliusban, nagyon határozott és erős jellemű már most. Már kisebb korában is voltak fura dolgai(pl. ha látta hogy elsírom magam, elesek vagy ilyesmi, ahelyett hogy megijedt vagy odabújt volna vigasztalni inkább odajött és ütött rúgott.) De amit néhány hete tapasztalok, az egyre inkább kezd aggasztani. Este mindig az apja mesél neki, és addig piszkálja, amíg erőszakos dolgokat nem mesél neki. Pl. "most meséld azt hogy a galambot elüti a busz és meghal", vagy "a bácsi essen el a biciklivel és törjön el a lába" és még sorolhatnám. Ès jókat kacag a történeteken. Érdekelne hogy más is tapasztalt-e ilyet? Minden gyereknek van ilyen "szadista" korszaka, vagy jogosan aggódom? Köszi a válaszokat.
2012. nov. 1. 18:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Ne orvoshoz, vagy pszichiáterhez vidd, hanem pszichológushoz, ha nem változik a helyzet.. Minden ember lelkében vannak agresszív indulatok, de ő most mintha nehezebben birkózna meg ezekkel.

Lehet testvérféltékenység a háttérben, esetleg más családtag vagy a gyereknek fontos személlyel szemben érzett harag, amit még magában sem tudatosít a kisgyerek.

2012. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
én is csak azt tudom mondani,hogy vidd szakemberhez,némi agresszivitás normális,mert valahogy fel kell dolgozni a körülötte lévő dolgokat,mert akárhogyan vigyázunk,látnak,éreznek,hallanak erőszakot,csúnya dolgoat.ha amúgy alaptermészete nyugis,szeretetreméltó akkor nem kell aggódnod,de nyugodtabb leszel ha szakemberhez viszed.
2012. nov. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
Sok sikert és vidd el az ilyen helyekre majd írjál, hogy mi lett!!!
2012. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
ok, köszi a válaszokat, majd megírom mi lett.
2012. nov. 2. 16:09
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintme ne gáz a helyzet :) Ha úgy érzed, vidd el szakemberhez, de nem hiszem, hogy bármi baj is lehet vele. Az én fiam is 4, és mostanában sokat mesél, mindenféle általa kitalált összevissza meséket, és általában a főhős menekül, leesik, kitöri a lábát, megfullad.... néha az óvónő, vagy ő vagy mások, de mindig mondjuk neki, h az nem vmi jó dolog, meg fáj..., szóval fel kell világosítani, h mi is az pl leesni egy fáról. Nyílik az értelmük, most tartanak ott, hogy a rossz dolgok isd érdeklik, de azokat is meg kell érteni, nem csak az aranyos meséket. Csak úgy tudják elkerülni a baleseteket..., ha értik, mi történik akkor. El kell neki magyarázni, h mi jó és mi nem jó
2012. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
38%
ja és az nem túl jó, ha lát téged a gyerek sírni (előző), nem tud rá értelmesen reagálni
2012. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
ja, és a legfontosabbat kihagytam! NE FÉLJ A GYEREKEDTŐL!!!!! Ha bármi furát csinál, nem szabad másként kezelni, nem szabad tartani tőle, mert megérzi, és sajnos elhiheti ő is magáról, h nem normális dolgai vannak. Te vagy az anyja, neveld jó irányba, h ne legyenek ilyen gondjai (amik nem biztos, h valós gondok) (előző)
2012. nov. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény azóta?
2012. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
óvónő szerint most tanulja mi a különbség jó és rossz között, figyeli a reakciónkat. Mi meg őt figyeljük, és ha nem múlik el akkor érdemes továbblépni.
2012. nov. 7. 21:34
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem egy 4,5 éves fiam van de soha nem tapasztaltam nála ilyet. Szerintem ennek oka van. Láthatott valamit. Ez nagyon furcsa amit leírtál. Biztosan nem szokványos a gyerekek között. Még soha nem hallottam ilyet.
2012. nov. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!