Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van az, hogy 16 éves...

Miért van az, hogy 16 éves lányom szándékosan kárt tesz magában?

Figyelt kérdés
Már én is észre vettem, hogy lányom testén mindig sérülések vannak, vágások, tűszúrások, karmolások. Nem tudtam mitől lehetnek, amíg az egyik barátja el nem mondta nekem, hogy ezt saját magának csinálja. Most mit csináljak? Vigyem el egy szakemberhez, vagy magától is abbahagyja?
2009. aug. 11. 19:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Feltétlen vidd orvoshoz.Magától nem fogja abbahagyni,és komoly baja is lehet emiatt.
2009. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
93%

Nekem is volt egy ismerősöm, aki egy ideig ezt csinálta, de aztán mi rávezettük, hogy ez nem jó, és abbahagyta. Néhányan szerintem valami lelki probléma miatt maguknak akarnak fájdalmat okozni, vagy egyszerűen élvezik, ha magukban kárt tehetnek. Szerintem először le kellene vele ülni megbeszélni, hogy mi bánthatja, vagy miért csinálja ezt, de ha ez nem vezet célra, akkor ajánlatos szakemberhez fordulni. Mindenképp gondolkozz el azon, hogy mi történhetett, ami ezt váltotta ki belőle. Válás, költözés, szakított a barátjával, összeveszett a barátnőjévől, vagy a tanulmányi eredményeivel van gond?

Sok sikert kívánok!

2009. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Vidd orvoshoz. Ezek nem normális dolgok, nem kamaszkorral jár. Én is 16 éves vagyok, de anyum szerint könnyű eset mivel én nem csinálok ilyet mint a lányod, nem járok bulizni, nem érek későn haza. Feltétlenül dokihoz kell fordulnotok, mielőtt komolyabb baja lesz a lányodnak. Gondolok itt a lelki-testi bajokra. 16/L
2009. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%

Hello. Nagy valószínűséggel nem fogja magától abbahagyni, mert nem könnyű. Én is vagdosom magam sajnos, pedig tudom, hogy nem szabadna. Családi gondjaim vannak, emiatt csinálom. Nem megoldás, de enyhíti a lelki fájdalmat és az idegességet. Nem tudom abbahagyni én se, pedig szeretném. Apám mindig mondja, hogy hagyjam már abba, mintha olyan könnyű lenne. Beszélgettél már vele erről? Nem tudod, hogy miért csinálhatja?

Remélem sikerül megoldanotok a dolgot hamarosan :)

14/l

2009. aug. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Sajnos azt kell mondjam, hogy vannak tényleg akik valóban lelki probléma miatt tesznek ilyesmit, de nézd meg mostanában a csapból is ez folyik. Azért csinálnak ilyesmit, hogy felnézzenek rájuk, foglalkozzanak velük. Szerintem mindenképp pszichológus, vagy pszichiáter lenne a megoldás. Mivel azt mondtad, hogy láttad ezeket a sérüléseket, így úgy gondolom meg sem próbálta elrejteni előled. Van, aki magától abbahagyja, elvégre én nem láttam 80 éves nénit hogy kárt tesz magában. Sok sikert és mielőbbi felépülést!
2009. aug. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%

Mindenképp vidd szakemberhez,de beszélj vele elötte-ne olyan legyen mint egy kényszerelvonó-Sajnos Magyarországon a

gyerekek sok felesleges dolgot tanulnak, mégis kevés az esély egy átlagos -rendes munka, jó jövedelem, család, lakhatás,autó- jövőre.

Ha csak ezt átlátja már nincs kedve élni se...

Ha nem szeret tanulni, szerezzen szakmát és németül tanuljon meg jól beszélni-nem számít van-e vizsgája belőle-ha eljárnátok sportolni, pl. úszni együtt az a lelkére is jó hatással lenne.A fiatalság maga egy ajándék,ha jóra használja. :-)

2009. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%
23 32 nek.ha annyira könnyíti a lelki fájdalmadat a vagdosás meg a fizikai fájdalom akkor apád helyében nem könyörögnék h hagyd már abba hanem addig pofoználak míg meg nem unnád a vagdosást.Ér neked valamit az egészséged és az életed?hm?vagy még is mi a fenét gondolsz 14 évesen LÁNY LÉTEDRE?SZÉGYEN..más ember milliókat fizet az orvosoknak hogy egészségét vissza kapja,sokan a gyereküket vesztik el, te meg vagdosod magad?szerintem az agyaddal van probléma nem a lelkeddel.ha családi problémád is van azt nem oldod meg azzal h önsajnálatba menekülsz...és pláne h kárt teszel magadban és ezt aggyal kell felfogni nem lélekkel.a szüleidnek az a baja h nem tudnak határozottak lenni.az én gyerekeim miért nem csinálnak ilyet????????a kérdezőtől bocsánat mivel ezzel nem segítettem,de nem bírtam ki h ne mondjam el a véleményemet.nyilván a te gyereked nem miattad lett ilyen mert elég inteligensnek tűnsz de mindenképpen vidd orvoshoz ha te nem tudsz hatni rá.Sok sikert.Szívből kivánom h megoldódjon minden.
2009. aug. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
A lányodnak valami baja van lelkileg, ugyanis tuti nem ok nélkül csinálja ezt magával. Vidd el pszichológushoz. Használ.
2009. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat. Tegnap megpróbáltam beszélni vele, de mindent tagadott. Azt szándékosan nem mondtam neki, hogy beszéltem a barátnőével, mert kíváncsi voltam mit mond. Kihívtam a nappaliba, megkértem, hogy vegye le a pulcsit (amióta ezek a dolgok csinálja mindig hosszú ujjút hord)és megkérdeztem, hogy mi történt vele. Ezután jött a magyarázkodás: a vágás a karján azért van mert kikarcolta egy faág, kikarmolták kézilabda közben. A tűszúrások azért vannak a karján, mert a tövises bokor összeszurkálta amikor kiakarta venni alóla a labdát. Megkérdeztem azt is, hogy minden rendben van-e vele mostanában, de erre nem válaszolt hanem ott hagyott. Ezek után mit tegyek? Nem maradt más mint pszichológushoz vagy pszichiáterhez vinni? És ezt, hogy jelentsem be neki?
2009. aug. 12. 17:49
 10/29 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem elég a pszichológus. A pszichiáter már komolyabb, durvább dolgokkal foglalkozik. Legalábbis én úgy tudom. Na az már keményebb dió lesz, hogy ezt hogy adagold be a lányodnak. Mondd el neki, hog aggódsz érte, mert manapság furán viselkedik, és ezért úgy érzed, hogy segítségre szorul. Tuti nem fogja jó néven venni, hiszen ez kb úgy fest, mintha őrültnek tartanád, és nem is fog valószínű beleegyezni, de ha kitartasz az elhatározásod mellett, akkor előbb-utóbb megtörik a jég.
2009. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!