Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 20 éves lány vagyok, aki most...

20 éves lány vagyok, aki most költözött Budapestre az egyetem miatt. Gyakran kell utaznom 4-6-os villamossal és mindig iszonyatosan nagy tömeg van. Úgy érzem többen szándékosan tapogatnak a nagy tömegben. Ez általános, mit lehet ellene csinálni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 23:16
 1/6 anonim válasza:
100%
Vigyázz a zsebeidre, zsebes is lehet. Anyukámat egyszer meglopták hasonlóképpen, mikor fiatal volt, azóta figyel arra is, hogy a zipzár nyitója a táskáján mindenképpen a szeme előtt legyen.
2008. nov. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ertekeidet valahogy a tested kozelebe tedd, polod, pulovered ala, vegyel direkt ennek valami nyakba akaszthatos tartot (penednek, telcsidnek)

Legyel mindig resen, figyelj nagyon! Van, hogy direkt megloknek, es akkor lopnak meg, amikor a lokessel vagy elfoglalva. De a lokes azert van, hogy kozbe zsebeljenek.

2008. nov. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Járj biciklivel. Én többek között az ilyen tömegek elkerülése miatt is járok bringával. Voltam már iszonyat tömegben villamoson, héven és buszon is. Szerintem ilyen helyzetekben szinte kivédhetetlen, hogy ne legyél áldozat, csak a vakszerencsén múlik, hogy mikor történik meg, mikor hoz össze a sors olyan közeli utitárssal, aki rosszban sántikál. (Akár tapizás, akár érték ellopása - ami nem csak pénz és irat lehet, hanem akár a táskádon lógó kedvenc kabala is vagy bármi. Szerintem még egy papírzsepitől sem jó érzés azzal a tudattal megszabadulni, hogy azt kilopták a táskámból vagy zsebemből.)
2008. nov. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, milyen távolságra mész, de a Blahától bármelyik hídig kb. 20 perc alatt el tudsz kényelmesen sétálni, nem érdemes villamosra ülni. A 4-6 vonalán több helyen van metrómegálló is, onnan is sétálhatsz.
2008. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Személyi testőrként dolgozom, ha gondolod tudok neked ajánlani védelmet vagy akár önvédelmi képzést is...
2009. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A 4-es 6-os villamoson lopnak a legtöbbet (KSH adat:DDD), na jó nem, de komolyan.
2009. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!