Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van az, hogy 16 éves...

Miért van az, hogy 16 éves lányom szándékosan kárt tesz magában?

Figyelt kérdés
Már én is észre vettem, hogy lányom testén mindig sérülések vannak, vágások, tűszúrások, karmolások. Nem tudtam mitől lehetnek, amíg az egyik barátja el nem mondta nekem, hogy ezt saját magának csinálja. Most mit csináljak? Vigyem el egy szakemberhez, vagy magától is abbahagyja?
2009. aug. 11. 19:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos ez egy betegség és mindeképpen el kell vinni pszichológushoz. Ezt onnan tudom, hogy a munkahelyemen is volt ilyen eset.
2009. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül betegség ez. De egy pszichológus elférne.
2009. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Úgy látom, vannak itt jó válaszok, de pontatlanok.


A lányodnak valószínűleg súlyos pszichés zavarai vannak, rengeteg elfojtott érzése, amelyről senkinek nem mer beszélni. Amíg nem beszél, addig sajnos ezek megoldva sem lesznek.


Az ő problémáit azonban nem Te, vagy a pszichológus fogja megoldani, hanem ő maga, de csakis akkor, ha ő ezt akarja.


A pszichológus jó ötlet, de ne "vidd el pszichológushoz", hanem "javasold neki, hogy ha szeretne változtatni, akkor elkíséred egy pszichológushoz, aki majd segít neki abban, hogy ő maga oldja meg a problémáit". Az "én majd elviszlek" és a "mondd el" erőszak, így erőszakkal reagál: tagad mindent. A tanács pedig lehetőséget ad számára a döntésre /több lehetőséget ad, nem csak egyet/. Ha vállalja a gödörből való kimászáshoz szükséges munkát, akkor meglesz a sikerélménye is. Ha nem, akkor nem. A tanácson kívül mást nem tehetsz.


A legjobb pszichológus, ha van pénzed, szerintem dr. Csernus Imre. Sokan le fognak szólni engem emiatt, de ez az én véleményem, másnak lehet más véleménye. Ha nincs pénzed, lapozz bele A Nő és A Férfi c. könyveibe.


Szia!

2009. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
40%

Ez nem betegség.Csak egyszerűen egy gyökér emo.

Nyugi ugyis abba fogja hagyni.Ujjaban ez az új divat.Pffffff

Biztos celeb akar lenni valahol napiszaron vagy nemtudom.

Ha meg nem akar orvoshoz menni ugyse fogod tudni elvinni.

2009. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%

Régebben én is csináltam, sőt, mostanában is. A pszichológus sz@rt sem ér, a lélekelemző dumájával engem csak felidegesített, negédes mosolya pedig olyan volt, mintha nem vett volna komolyan, nem tudtam megbízni benne. Felírtak egy csomó gyógyszert, amit anya adagolt nekem, mert nem bízott bennem. Mindig előtte kellett bevennem. Nagyon megalázónak éreztem.

Aztán rájöttem, hogy hiába a 2 szakember, meg a 4-5 féle gyógyszer, nem ér lóf@szt sem, csak magamon tudok segíteni. Tehát ha a lányod rájön, hogy ez nem helyes, akkor abbahagyja. A szakember nem is ritkán csak nagyobb bajt csinál, mint ami eleve volt.

17 éves, önkcsonkító lány

2009. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak.te miért csináltad,csinálod a csonkítást?
2009. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
77%

ma 12:43-as vagyok

A lelki feszültségeimet csak így tudtam levezetni, hogy kárt tettem/teszek magamban. Bizalmatlan vagyok mindenkivel szemben, elszigetelődtem másoktól. Nagyon fájt a magány, pedig én rekesztettem ki magam a társadalomból.

2009. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
21%
és önmagadon kívül más téged nem érdekel...csak te és a te lelki fájdalmad meg a te bizalmatlanságod?nem gondolod hogy önző vagy és ezért vagy magányos is?gondolj a szüleidre és arra hogy nálad jobban nem szeretnek senkit és pont tőled kapják a legnagyobb fájdalmat..tlán nekik is csonkítaniuk kellene magukat??hogy enyhítsék az általad okozott fájdalmakat?büszke lennél rájuk?na ezen gondolkodj el és ne cselekedj ilyen bután,önzően és gyerekesen..jó?én segíteni akartam...remélem ezek elég jó érvek ahhoz hogy gondold és értékeld át az életed.
2009. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
16 11 es voltam.
2009. aug. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
72%

ma 15:41-es!

Nah az ilyen emberek miatt szigetelődtem el másoktól... Nem hinném, hogy öznő és buta lennék, csak mert csalódtam egy csomó, hozzád hasonló emberben... Miért kell bántani valakit, csak mert nem mosolyog erre a sz@r világra?! Azért vagyok magányos, mert az akarok lenni, nem akarok képmutató és felszínes kapcsolatokat, sokkal jobban érzem magam egyedül, mint hogy megjátszam, hogy boldog vagyok. Az érzékeny emberek azért undorodnak meg annyira a társadalomtól, mert tele van olyan érzéketlen genny alakokkal, mint amilyen te vagy. Ha már valaki a padlón van, rúgjál bele még egyet b@zdmeg!! Mondhatom, remek a logikád. A segítéget meg köszönöm szépen, el tudod képzelni, milyen nagy hasznát vettem...

17L

2009. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!