Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verekedős kiselsős. Mit...

Verekedős kiselsős. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Mit csináljak a fiammal, hogy ne verekedjen?

Az iskolában nagyon határozattan leszögezték, hogy ott tilos verekedni, náluk nem ez a konfliktus kezelés módja.

Én már kértem, büntettem, nyaggattam a gyereket, de mintha nem csengne le neki.

Tudtok valami jó megoldást? Félek, hogy hiába okos, ő lesz így a "problémás gyerek", akivel ráadásul nem fog barátkozni a többi sem :-(



2012. nov. 14. 20:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nos, szerintem kinőheti,illetve lehet problémája is. Kiskoromban én is agresszív kiscsaj voltam. Ütöttem, haraptam, verekedtem. Ahhoz képest én vagyok most már, aki legjobban röhög ha 2 lány között ilyet lát/két fiú között úgy szintén.

Jót tesz neki a beszélgetés, és nem folyton szidás, jót tenne neki ezek szerint egy jó sport, hogy a felesleges feszültséget abban vezesse le. Gondolok itt pl: Karatéra, egész piciket is látok már ilyen foglalkozáson, és szeretik is csinálni, na meg későbbiekben nagyon jó önvédelmi módszer.

Ott elmagyarázzák, és megtanítják,mikor milyen helyzetben kell 'odacsapni'. DE viszont attól függ milyen a gyerek, lehet jó hatással van rá a sport, és nem fogja használni másokon, de lehet vissza él vele.

Erre neked kell rájönnöd, te ismered a gyereked.

De mivel fiúból van kicsit 'normális' is, hogy verekedik, mert a fiúk nagyobb korban játékból is verekednek, bennük van ösztönként. Viszont arra rá kell nevelni, hogy csak játékból, ha a másik fél is szeretne játszani, és nem durván.

Beszélgetés, esetleg sport(küzdősport).


Pszichológus nem tudom mit tanácsolna, nem voltam még, és megfigyeltem, manapság divat mindenért orvoshoz vinni a gyereket. Lehet csak ő is azt tanácsolná, mint itt mindenki más. :) De ha megnyugtat egy szakember szava, akkor vidd el hozzá.:)


15/L

(én egy másik gyerek vagyok, nem aki előttem írt)

2012. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 sippara ***** válasza:

A bátyám történetét osztanám meg:

első osztálytól kezdve nagyon verekedős volt, második végén már el akarták tanácsolni. Évzáró előtt kb egy hónappal belekötött egy ötödikesbe. Nagyon csúnyán elverte a másik gyerek, de attól a pillanattól, hogy az ütés másik végén volt, rájött, hogy ez nem olyan tuti dolog és nem csinálta többet.

2012. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Most megoldódni látszik a dolog. A család egésze összefogott és mindenki a helyes viselkedésről tartott neki tanmeséket. Plusz napokon át a gyógyító mesék verekedős részét olvastam neki és tárgyaltuk ki vele. Illetve azt az ultimátumot kapta, hogyha nem próbál meg a kedvemben járni (=nem verekszik hanem a tanítónéninek szól ha konfliktus van), akkor én sem járok az övébe és addig nincs tv mese, amíg jóvá nem teszi.
2012. nov. 29. 14:43
 14/16 sippara ***** válasza:
Az nagyon jó :) Csak így tovább! (tök jó egyébként látni, hogy vannak még olyan normális családok, akik így képesek összefogni nevelés terén! Gratula nektek!)
2012. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kicsi gyerekeket nevelek, 26-ot egyszerre. (Tanító néni vagyok.) Napi szinten van surlódás, lökdösődés, esetleg nagyon-nagyon ritkán verekedés is, de konfliktus tényleg minden nap előfordul. Sokszor nehéz igazságot tenni, mert van, hogy mindkét gyereknek van egy kis igaza... Mindenesetre nálunk sosem hallottam még olyat, hogy valamelyik lurkóm ne jött volna oda hozzám, ha bántották vagy sérelem érte. Itt jön a bizalom... Kell, hogy a bántalmazó érezze a dolog súlyát, és hogy ez büntetést von maga után. (Nem fizikai!!!!) Legtöbbször elég, ha annyit mondok a kezdeményezőnek, hogy "Most csalódtam benned, mert ennél sokkal okosabbnak ismerlek téged." Látniuk kell otthon és az iskolában is a mintát, hogy miként kezeljük a konfliktusokat, hogyan lehet azokat megoldani. Érdekes tapasztalni, hogy ha ezt a mintát követjük, akkor 4. osztályra alig jönnek oda a gyerekek panaszkodni, mert a tanultak alapján maguk oldják meg verekedés és veszekedés nélkül a felmerülő problémákat.
2013. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

A gyerek válaszoló vagyok nem a lány hanem az azelőtti. elolvastam újra a válaszom és kinevettem saját magam a helytelen írásom miatt na de mind1. kedves utánam író ha még figyeled ezt a kérdést akkor válaszolnék a kérdésedre.

14 éves fiú vagyok és az 5-ödik osztály elején kiköltöztünk a szüleimmel külföldre eleinte örültem de elkezdődött a suli. 5 ödik elején mindenki csak kiközösített oktalanul és ez a verekedésig fajult és itt aki verekszik a suliban a verekedés napján hazaküldik és a szülőknek szól stb. hazamentem és mindenki csak leszidott hogy mért verekszem és ha piszkálnak mért nem szólok egy tanárnak 5-ödikben meg 6 odikban ez még jópárszor megesett és aztán jött a 7-edik amikor már elég dúrva dolgok is történtek az első az volt amikor rajzórán egy tipikus hülyegyerek felállt a helyéről és a tanár szeme láttára megsapkázott és a tanár ezt leszarta és ezt kb 4 megtette a negyedik alkalommal azt mondtam neki ha mégegyszer megüt én szarráverem és megütött 5-ödjére is akkor felemeltem egy széket és a fejébe vágtam ebből nem történt semmi mert a tanár leszarta és nem történt komolyabb baj a gyerekkel.

És még volt egy alkalom amikor 2 gyerek(nem is ismertem őket) jött felém és az egyik lelökött a másik meg szemberúgott(méghozzá elég keményen látszott is, pár centivel ha arrébb rúg most csak 1 szemem lenne) erre én semmit nem csináltam csak felálltam és hazamentem mert tudtam hogy úgyis hazaküldenek ha nem is csináltam semmit szóval hazamentem és apám otthon volt és kérdezte hogy mi történt én meg elmondtam neki és elmentünk a rendőrségre és csak annyit kaptak hogy egy fenőtt kiséretében kell mindíg legyenek és azon a héten nem mehettek suliba. tehát

nekem majdnem kirúgták a szemem és az volt a nagy büntetésük hogy 1 hét szünet és míg suliban vannak egy kísérő.

2013. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!