Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek miért mondd egy 6...

Szerintetek miért mondd egy 6 éves gyerek a babysittereinek ilyet, hogy takarodjál ill. ha megszólalsz megölöm magam?

Figyelt kérdés
gyerek

2012. nov. 20. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Valahol hallotta, és most ő is használja.
2012. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van valahol biztosan hallotta, az is lehet hogy a tv-ben, ott elég sok ilyen megy. Te a babysitter vagy, vagy a gyerek anyukája, kedves kérdező?
2012. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Figyelj rá, hogy mit néz a TV-ben.
2012. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én a babysittere vok
2012. nov. 20. 16:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell sajnos ehhez tv-t nézni elég ha az egyik kórtársától hal ilyet. Igen és azért mert hallotta valakitől. Figyelj oda és meséld el neki, hogy ilyet nem szabad mondani stb. Meg valószínűleg neveletlen egy kicsit a gyermek.
2012. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert a szülei eltűrik tőle és nem nevelik meg.
2012. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vagy a szüleitől hallja..
2012. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ildiko Pongracz válasza:

Ha éppen nagyon zaklatott a gyerek, akkor tereld el a figyelmét. Legjobb, ha énekelsz neki valamilyen gyerekdalt, közben ő rajzolhat, vagy építőzhet, vagy valamilyen egyéb, manuális tevékenységet folytathat. Amikor lenyugszik, akkor vedd elő újra a témát. Kérdezd meg tőle, hogy miért mondta!?

Ha lehet, nagyon nyugodtan, és őszinte érdeklődést lásson rajtad! Ha belemegy, és megindul egy beszélgetés közöttetek, akkor adj neki egy technikát: amikor nagyon feszült, akkor beszélgessen veled! Amúgy, ha megteheted, akkor a szobát, temperáld alacsonyabbra. A gyermek könnyebben megnyugszik, jobb lesz a komfortérzete.

2012. nov. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megoldást nem tudok a kérdésedre, de a megértésében talán segít, ha leírom, hogy én a szomszéd kisfiúnál láttam/hallottam ilyeneket, és el voltam hűlve, milyen stílusban „osztja” a bébiszitterét. Aztán elgondolkodtam a dolgon, és szerintem itt nem személyes ellentétről van szó, hanem arról, hogy a gyerek „meg van sértve”, hogy nem a szülei foglalkoznak vele. Legalábbis a szomszéd kissrácnál az van, hogy folyton „lepasszolják”, hétköznap este 7 előtt nem ér haza senki, az anyukáján látszik, hogy pánikba esik, ha kettesben kell lennie vele… szóval egyszerűen el van hanyagolva a gyerek (persze mindent megkap fizikailag, és nem bántják testileg) érzelmileg, és így lázad. Én tökre sajnálom.

Egyébként ezt támasztja alá egy barátnőm is, aki külföldön volt bébiszitter, és azt mesélte, a nagyobb, 8-9 éves gyerek iszonyú stílusban beszélt vele – persze, hiszen ő már vagy az 5. bébiszitter volt az életében, a szülei neki is folyton mást csináltak, ahelyett, hogy vele foglalkoztak volna kicsit.


De persze lehet, hogy a ti helyzetetek teljesen más…

2013. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!