Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aspergeres vagy enyhe autista...

Aspergeres vagy enyhe autista gyerek lehet nagyon anyás?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit gondoljak a 4 éves kislányomról. vannak dolgok, amik nagyon jellemzőek és vannak amik nagyon nem...mármint az aspergerből, enyhe autizmusból. jártunk már gyermekpszichológusnál, meg -pszichiáternél, szerintük nincs ilyen gond (a szocializálódási furcsaságokat elütik azzal hogy még kicsi), óvónőkkel most készülök majd beszélni. a kérdésem, hogy ha autista, lehet neki ennyire fontos a velem való szoros kapcsolat, a figyelmem szinte 100%-a? mindig ilyen volt, de amióta 1 éve kistesója van, méginkább. nagyon féltékeny.
2012. nov. 23. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
ez engem is erdekelne
2012. nov. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
detto, 4 éves a fiam, csinál nagyon fura dolgokat, kézreptetés, oviban nagyon stresszes, hihetetlen anyás, óvónők szerint antiszoc, vagyis szebben fogalmazva nem kellóen szocializált. (mondjuk én ebből semmit nem vettem észre, csak azt, h tényleg anyás). passz. mi jövő héten megyünk nev. tan.-ba. én azt gondolom, h csak a stresszt nem tudja feldolgozni, h nem velem van, csak mégis vannak fura szokásai... mindenképp utánajárunk, de szerintem lehet benne vami sajna. mi mindenképp megpróbáljuk első körben szakemberrel segíteni neki az elszakadást megkönnyíteni. hátha elég lesz ennyi. bár gondolom mondanak majd vmi véleményt.
2012. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. találtam a neten, h létezik szeparációs szorongás zavar. én azt gondolom, hogy ez tökéletesen ráillik a fiamra. nézz utána, lehet, h nálatok is vmi ilyesmi húzódik a háttérben.
2012. nov. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

6 éves Aspergeres lányom van. A 100%-os figyelem igénylése teljesen egyértelműen auti tünet (autizmus=önmagára irányuló), tehát a gyermek számára elsősorban saját maga létezik, és mindenki más csak utána.

Autizmus diagnosztizálására kizárólag a Vadaskertet javaslom, átlagos gyermekpszichológusok, pszichiáterek nem értenek hozzá. (Nekem egy gyermekpszichiáter főorvos vallotta be, hogy ő nagyon keveset tud a témáról, és ő javasolta, hogy menjek a Vadaskertbe, ahol meg is kaptuk a diagnózist.)

2012. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam autista és nagyon anyás olyan mintha mi nem is két külön ember hanem én az ö része lennék, Hihetetlen anyás
2012. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Igen. Én iszonyúan anyás vagyok, még így 18 éves koromban is képes vagyok elsírni magam, ha anyukám az öcsémet puszilja/öleli meg hamarabb. Nélküle nem tudnék létezni, nem tudok döntéseket hozni, belőle élek. És kiskoromban is mindig a nyakán lógtam, mikor beadott óvodába, nem voltam hajlandó enni egy falatot sem.
2012. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2o-13-as,fiu vagy vagy lany?es van kapcsolatod?van valami hatranyod ezenkivul az eletben?
2012. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy rám gondoltál-e, de azért megírom. (utolsó válaszoló vagyok)

lány vagyok, van kapcsolatom, és igen, rengeteg nehézségem van. A barátom tudja, hogy kicsit fura vagyok, de sosem beszélek neki a problémáimról, bele tudok olvadni a környezetembe, habár iszonyúan nehéz! Ha van még kérdésed nyugodtan írj privátba, bármiben segítek.

2012. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!