Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális dolog hogy azt...

Normális dolog hogy azt gondolom a kislányomról hogy flúgos?

Figyelt kérdés
Tudom most nekem fogtok esni.De tényleg vannak olyan pillanatok amikor azt gondolom hogy nem 100 a viselkedése miatt.Persze nem mondom neki ,meg elfogadom olyannak amilyen .
2012. nov. 24. 12:08
1 2 3
 11/28 sippara ***** válasza:
De tényleg, nálatok ki a felnőtt? Képes vagy akármi baromságot megcsinálni/kimondani, ha eléggé üvölt. Ha így neveltek volna, valószínűleg én is csicskáztattam, "terrorban tartottam" volna az egész családot. De a szüleim meghúztak egy határt és tudtam, hogy ha azon túllépek, bizony rám szakad az ég. Egyszer sem léptem túl.
2012. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
mert mit csináljak?verjem el?Semmi nem használ.
2012. dec. 2. 08:14
 13/28 anonim ***** válasza:

még mindig nem egyértelmű,hogy miket csinál?

ha csak nagyon akaratos,és csak az a jó amit és ahogy ő csinál,akkor egyszerűen nem szabad neki engedni-még akkor sem ha az egésznapod rámegy,hogy "te nyerjed meg a csatát"

Ha eddig mindig rá volt hagyva,-mert gondolom igy egyszerűbb volt-akkor nem lesz könnyű dolgod. de most még változtathatsz rajta. 10 évesen már késő lesz!!!

2012. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 sippara ***** válasza:

Nem elverni kell.


"ha mondok vmit hogy most már este van akkor elkezd visítani hogy nem nincs este és ne mondjak ilyet és képes addig amíg ki nem mondatja velem hogy nincs este."


De, este van, Akkor is este van, ha visít. Lehet ilyenkor (vagy akár már napközben) direkt olyan könyveket olvasni, meséket nézni, amik este játszódnak, beszélgetni vele az estéről, mit kell olyankor csinálni. Az viszont semmiképpen nem megoldás, hogy "ha elég sokáig visítasz, neked lesz igazad". Ez az a világszemlélet, probléma megoldási módszer, amit át szeretnél adni a lányodnak?


"Vagy valamit mesél az apjának és meg szólalok akkor azért ordít mert ezt apának mesélem nem neked és újra kezdi."


El kell neki magyarázni, hogy ez illetlenség, sőt, szemtelenség. Nem csinálunk ilyet, mert nem szabad, rosszul esik anyának, képzeld csak el, neked hogy esne, ha ilyen csúnyán rád kiabálnának.


"Vagy ha valamit csinálunk és ő szerette volna pl bevetni az ágyát szétszedi az egészet és újra kezdi."


Esténként beszéljétek meg, hogy másnap mik azok a feladatok, amiket ő akar csinálni, így ebből sincs keveredés.

2012. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

14/14-es!

Neked van gyereked?

2012. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 sippara ***** válasza:
Egy négy és egy öt éves öcsém van, két hónappal ezelőttig egy háztartásban éltem velük, ugyanezekkel a módszerekkel (megbeszéljük, mesét olvasunk/találunk ki róla, eljátsszuk a játékokkal) teljesen "szót lehet érteni velük" kb három éves koruk óta. Persze, van, hogy fáradtak, akkor a csillagokat is lehozhatja az ember az égről, akkor se jó semmi, de ilyenek (addig visít, amíg igaza nem lesz, ráüvölt anyára/apára mert meg mert szólalni) a büdös életben nem történtek, mert tudták, hogy semmit nem fognak vele elérni. Velem ugyanígy volt, mióta az eszemet tudom (és a szüleim sem mesélték soha az ellenkezőjét). Nem hiszem, hogy mi hárman vagyunk csodagyerekek :D
2012. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
mindenkinek aki azt gondolja hogy béna vagyok:Van még két gyermekem rajta kívül .Az egyik már kamasz és náluk tökéletesen működik minden.Rendes szófogadó ,normális gyerekek.Sosem volt velük ilyen gondom.Ezt csak azért írom hogy higgyétek el nem csak a mi hibánk valahogy más ez a kislány mint a többi gyerek.
2012. dec. 3. 15:39
 18/28 anonim ***** válasza:
A fiam 4,5 éves de a férjemmel ezt a kérdése mi is feltettük magunknak többször is:)
2012. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Az egó 3 éves kortól kezdődően kezd kialakulni. Az individum, érted, kisanyám? Önmaga akarja bevetni az ágyát? Ember! Hagyd már, tudod hány szülő kénytelen rinyálni, hogy nem önálló a gyereke? Ő meg már itt elkezdené, ha hagynád! Próbálgatja a határait, az életet, önmagát. Legtermészetesebb események zajlanak épp. Az meg, hogy nincs este... (azaz lefekvési idő, elszakadás a szociális közegből, családi történésekből), hát.. nem akar még aludni menni, produkálni magát, kommunikálni akar, szeretni és szeretve lenni, egyszóval életet maga köré. Miért van az, hogy én látom ezt, te meg nem? Ne is haragudj, de azt kell mondjam; ostoba vagy. A saját gyerekedhez az. Nincs a kicsivel semmi, de semmi baj, tényleg. Te meg.. nem tudom, eddig aki ilyen kórosan csak félreértelmezni tudta ezeket az alapvetéseket, mind menthetetlen volt. Nincs érzéked a gyerekneveléshez. Nem a személyed ellen szól a véleményem, szimplán ez a meglátásom és SAJNOS rengeteg ilyennel találkoztam már.
2012. dec. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
kedves utolsó!nem értetted meg a helyzetet.
2012. dec. 10. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!