Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak 3 éves kisfiuval...

Mit csináljak 3 éves kisfiuval? (nagyon fontos)

Figyelt kérdés

Unokaöcsém decemberben lesz 3 éves! Együtt élek vele! Két nyelvű gyerek! És az óvodában még angolt is tanul! Nagyon aggódunk, mert szinte alig beszél! Amit tud mondani azt mondja mind a két nyelven, de a szókincse alig éri el a 100 szót! Néha olyan dolgokat csinál, amire nem tud magyarázatot adni pl: egyszer levetkőzik mert melege van és utána meg elkezd sirni mert fázik. (nem egyszeri alkalom). Nem szól ha wc-re kell mennie, pedig már nem hord pelenkát régóta! Csak akkor megy el ha mi szólunk neki. Nem mesél magától semmit és ha kérdezzük akkor is csak néha válaszol értelmesen! Nagyon kevés ideig tud odafigyelni egy dologra és nagzon hamar el is felejti őket.

Valakinek van valami ötlete? Esetleg valamilyen játék vagy mit csinálhatnánk vele?

Előre is köszönöm a segitséget és csak értelmes válaszokat kérek!

Köszönöm!


2012. nov. 24. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
én nem ismer mi köti le ezt neked kéne tudni,de egyet mondok:DACKORSZAK ezt élem én is a lassan 2 és féléves fiammal aki ehhez képes egy kisördög :) :)
2012. nov. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jár óvódába, először beszélni kell az óvónőkkel, nekik mi a megfigyelésük a kisfiúról, milyennek látják viselkedését, korához képest milyen fejlettségi szinten áll. 3 évesen még elég különbözőek lehetnek a gyerekek. Feltételezem, még nemrégóta jár óvódába, időt kell neki adni a beilleszkedéshez, ez okozhat átmeneti zavarokat. A kétnyelvűség kissé lelassítja a beszédfejlődés alakulását, de ez nem baj, az hogy 100 szót tud az az aktív szókincse, attól biztos többet megért(az a passzív szókincs), csak nem használja. Ha az oviban is tanul angolt az jó, kérdés, hogy otthon milyen nyelven szólnak hozzá, mert az jó lenne, ha egységes lenne. PL. az anya mindig csak magyarul beszéljen hozzá stb. Szerintem ha itt élnek Magyarországon, elsősorban a magyar nyelv fejlődését kell nála erősíteni, tehát otthon is várja magyar nyelvű környezet. Esetleg ha az egyik szülő idegen nyelvű, csak ő beszéljen hozzá angolul, a többi magyarul.

Nekünk a keresztlányunk kétnyelvű, Amerikából telepultek haza,amikor ő 4 éves volt. Óvódában voltak ilyen problémái, emiatt egy évvel később került iskolába, most kéttannyelvű angol tagozatos iskolába jár.

Ja és ha bármi kétely felmerül a gyerek fejlődésével kapcsolatba, a szülő elviheti a Nevelési Tanácsadóba, ahol a szakemberek megnézik, és tanácsot adnak vele kapcsolatban.

Remélem tudtam segíteni!

2012. nov. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A baj az hogy nem magyar országon élünk! Most agusztus óta jár oviban, de előtte is járt már máshova. Kap mind a két nyelvből eleget, mert itthon a babz sitterrel csak spanyolul beszél és az ovodában is, csak velünk nem!
2012. nov. 30. 01:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Hol vannak ennek a kisfiúnak a szülei?? Lehet,hogy csak nekem furcsa, de te "élsz vele", a bébiszitter spanyol, az óvodában angolul tanul. A szülei milyen nyelven beszélgetnek, játszanak, sétálnak, mesélnek, báboznak, mondókáznak, énekelnek... stb vele?

Amúgy 3 éves korban még nem kötelező "dumagépnek" lennie egy kisgyereknek, és viszonylag rugalmasan váltogatják az általuk használt nyelveket, ha van kivel beszélgetniük.

Azon (esetleg) érdemes lenne elgondolkodni, hogy amíg nem használja biztonsággal a két nyelvet, érdemes-e erőltetni egy harmadikat is? De amit leírtál, az szerintem nincs ok okozati összefüggésben a viselkedésével.

2012. dec. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!