Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A nagyobbik fiam (3 év,2...

A nagyobbik fiam (3 év,2 hónapos) állandóan bántalmazza a kicsit (22 hónapos), mit tegyek, hogy fékezzem, hogyan tudnék hatni rá?

Figyelt kérdés
ötletünk sincs már, hogy hogyan értessem meg vele, hogy rossz amit csinál, újabban már engem is üt ha feldühödik...fél percre nem tudom őket egymás mellett hagyni úgy hogy ne sírás legyen a vége...
2013. márc. 4. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
megfogod a kezét, közlöd, hogy nem, ha még egyszer csinálja, büntetés. Nekem nagyobb a nagy, de mehet a szobájába egyedül játszani, ha ketten nem tudnak. Ott dühöng, ha lenyugszik, kijöhet. Ha megint rossz, megint bünti.
2013. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ezzel is próbálkoztam, de a védőnő azzal riogat, hogy egy kisgyereket nem tanácsos bezárni, mert különféle problémái alakulhatnak ki, autizmus, stb....
2013. márc. 4. 13:32
 3/14 Golan Trevize ***** válasza:
73%

A védőnőd hülye.

Autizmus ráadásul nem "kialakul". Az vele születik.


Bizony, meg kell fegyelmezni a nagyobb gyereket, ha nem megy szép szóval, büntetéssel, vagy bármivel, amivel hatni tudsz rá.

Most még nevelhető, de ha így megy iskolába, abból később még súlyosabb problémák lesznek.

Ha nem akarod becsukni a szobájába, állítsd a sarokba.

2013. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Az ilyen védőnőre jobb nem hallgatni, annyi hülyeséget tudnak összehordani. Persze, akkor majd nem sérül a kis lelke a gyereknek, ha agyonveri a kisöccsét "véletlenül"?

Az ilyen durva erőszakra nagyon oda kell figyelni. Én nem vagyok az erőszak híve, de amikor a lányom rámcsapott mérgébe, bizony én visszacsaptam, hogy érezze, mit okoz. Érdekes, nem sérült a kis lelke és onnantól esze ágába nem jutott többet bántani. Hidd el, hogy semmi baja nem lesz, ha elfenekeled, ha mégegyszer ilyen durva lesz a testvérével. Meg kell tanulnia és értenie, hogy veszélyes, amit művel és később nagyobb baj is lehet belőle. Van a gyerekcsíny és van az erőszak, amit el kell tudni választani egymástól.

2013. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem írtam, hogy zárd be, hanem azt, hogy küldd a szobájába. Én sem zárnám be, hátha felmászik valamire és leesik vagy ilyesmi. Nem engeded ki, te vagy az erősebb. Nálunk a kiültetem egy székre míg lenyugszik is működik. Ja persze ordít közben, hogy zeng a ház.
2013. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
mi is rá-rácsapunk a kezére, de mintha mi sem történt volna, üti tovább akár 2 perc múlva is. Már azt mondtam a férjemnek, hogy keresek az udvaron valami jó csípős pálcát és az lesz a következő, de ezzel az erővel egész nap üthetném, mert nem érdekli. A védőnőm szerintem is kicsit túlreagálja a dolgot, illetve azt mondja amit neki mondania kell, nem igazán lát el gyakorlati tanácsokkal...
2013. márc. 4. 13:44
 7/14 Golan Trevize ***** válasza:

Ha nem érdekli, hogy rácsapsz a kezére, keress más módszert a büntetésre, olyat ami zavarja.

Mondjuk nem szólsz hozzá egy darabig.

2013. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Jaj, rácsapássla csak tanítottad tovább ha mérges akkor üssön. Mindent te tanítasz meg neki (vagy a környezete).


amit az elsö írt ott a pont. NEM bezárni hanem elküldeni onnan, távol tartani töletek. ez ha betartod minden alkalommal annyira hatásos hogy kb 2-3x megteszed és nem fog többet olyat csinálni.


nálunk tilos az ütés, habár tesóját nem üti de engem már próbált. elöször szépszóval de nem használt, majd megmondtam neki ha megüt mehet ki a helységböl ahol mi voltunk. ki is tettem. persze jött volna vissza, de én jól ott leszidtam, és mondtam hogy addig nem játszhat/csinálhat velünk semmit sem amíg abba nem hagyja az ütögetést. Néha eszébe jut még ilet tenni, de akkor elég 1x elvinnem onnan. persze nagy hiszti, padlon fentergés, de ez nem hat meg.


hugát meg sem próbálja ütni.

de amire még figyelned kell, hogy 22 hós kicsi is tud ám már ütni, verni, provokálni.

én a 8 hós lányomat is leszidom ha a nagy hajába direkt bele kapaszkodik és húzza. (persze csak kedvesen, de a nagynak éreznie kell, hogy a kicsi is csinál rosszat)

2013. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Szégyen vagy nem, mi a "lelki terror" módszeréhez folyamodtunk. Nálunk közel egy éves a kicsi, három lesz a nagy, és amióta megvan a kicsi, azóta bántja. Próbáltunk mindent, szépen, csúnyán, nem használt semmi. Végül feladtam az elveimet, és azt mondtam, nem bújunk össze lefekvés előtt, ha ezt csinálja. Ehhez nagyon ragaszkodik, számára az a nap fénypontja. Komolyan, talán kétszer kellett figyelmeztetnem, és a megvalósításig el sem jutottunk (szerencsére), mert azóta nem bántja.

Lehet, hogy ez zsarolás, de már semmi egyéb nem használt, és komolyan féltettem a kicsi testi épségét.

2013. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
még eddig egyszer vagy kétszer láttam, hogy a kicsinek is pont az a játék kellene mint a nagynak és elvenné tőle, de ilyenkor közbeléptem. Igazából a kicsi többnyire félrehúzódik a nagy útjából, van annyi esze, hogy megpróbálja kikerülni, nem igazán provokálja szerencsére, ezt a kirakásos dolgot megpróbálom.köszi:)
2013. márc. 4. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!