Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A nagyobbik fiam (3 év,2...

A nagyobbik fiam (3 év,2 hónapos) állandóan bántalmazza a kicsit (22 hónapos), mit tegyek, hogy fékezzem, hogyan tudnék hatni rá?

Figyelt kérdés
ötletünk sincs már, hogy hogyan értessem meg vele, hogy rossz amit csinál, újabban már engem is üt ha feldühödik...fél percre nem tudom őket egymás mellett hagyni úgy hogy ne sírás legyen a vége...
2013. márc. 4. 13:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


9-es ez nem lelki zsarolás. habár jobb lenne valami aminek köze van a tetthez is. pont ezért használom a nem játszhatsz velünk vagy nem lehetsz velünk egy helyiségben módszert ilyen esetben (habár nem nagyon kell használnom, mert tudja hogy ez lesz). de amit te csinálsz sem olyan nagy baj. a baj ha olyat mondanak a gyereknek, hogy "nem foglak szeretni, nem adok puszit. rossz voltál most nem beszélek veled. és agyerek hiába próbálja jóvá tenni, akkor sem hajlandó rá a szülö..." na ez már ténlyeg lelki terror.

szerintem amit te teszel, attól te még ugyan úgy szereted csak megvontál töle valamit amit ö szeret és csak akkor ha már nagy a rosszalkodás.

2013. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

és mikor egy játékon megy a vita és közbelépsz mit teszel?

Ez eléggé lényeges...

Mert ha a kicsinek adod ilyen helyzetbe a játékot akkor te okozod a bajt és a nagy féltékeny.

El kell TŐLÜK venni és ha tudnak szépen játszani visszakapják.

Az elküldés elég jól hangzik. De a 22 hónapos is elég nagy már hogy tudja provokálni a nagyot.

De én sanszosnak tartom a féltékenységet és a dühét rád is vetíti. Sok szülő észre sem veszi, hogy az egyik gyermekkel kivételezik. A párom is ilyen... :)

Egyébként nekem a keresztfiam volt verekedős és én mindig azt mondtam neki hogy ha verekszik nem játszok vele mert ha megüt az fáj és nem mérgesen, hanem szomorúan adtam elő neki (még ha nem is fájt annyira hogy érezze elszomorít és fájdalmat okoz).

2013. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
természetesen megpróbálok következetes maradni, ha el akarja venni a nagy játékát nem engedem, a jelszó az, hogy ha már egymással nem tudnak játszani akkor egymás játékát ne vegyék el.Lelki terrort nem szívesen alkalmaznék, félek, hogy elvetem a sulykot, inkább mással próbálkoznék. Remélem hamarosan eljön az idő,amikor ráébred arra, hogy nemcsak a kicsit szeretjük, hanem ugyanolyan fontos ő is nekünk.Köszi még egyszer a hozzászólásokat.
2013. márc. 5. 12:48
 14/14 anonim ***** válasza:

magától nem fog ráébredni, ha te nem erősíted ezt benne nap mint nap !

ne bántsd, ne terrorizáld, hanem szeresd, szeresd, szeresd !

féltékeny

2013. márc. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!