Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti megmondanátok egy közeli...

Ti megmondanátok egy közeli nagyon jó barátnőtöknek, akivel rokoni viszonyba is vagytok, hogy súlyos gondok vannak a kisfiával?

Figyelt kérdés
Barátnőm fia, négy éves lesz októberben, érthetetlen nyelven halandzsázik, nem is hallottam még gyermektől ilyen beszédet. Egy két érthető szava van anya, apa sziasztok stb. Viselkedése nagyon nem átlagosnak mondható, kortárs kapcsolatot kezdeményez, de úgy, hogy oda szalad egy másik gyermekhez egy helyben futkos toporzékol, egyébként nagyon gyors, céltalanul futkos, figyelme nagyon rövid ideig van. Szerepjátékot nem játszik, kirakóst nem tud kirakni 3-db-ost sem. Megítélésem alapján mivel minden nap látom a kisfiú autizmus sprektumzavarral élő gyermek.

2013. ápr. 15. 06:55
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Szülő kezét húzza az általa kívánatos tárgyakhoz.

Nincs veszélyérzete.

2013. ápr. 15. 06:57
 2/20 anonim ***** válasza:
22%
Akkor már a kész diahnózist is megmondhatod neki!!!
2013. ápr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Már megakartam vele anno beszélni, de mikor az óvodába is jelezték felé az óvónők, hogy baj van nagyon furcsa a gyermek és nem is bírnak vele, és elég rossz óvodai jellemzést kapott a kisfiú, barátnőm teljesen ki kelt magából, hogy az ő fiával semmi gond nincs. Ezért nem merek szólni.
2013. ápr. 15. 07:00
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam az ilyen dolgokba beleavatkozni. Nem értek hozzá és egyébként is kényes téma. A gyereket jobban ismerik a szülei, látja a gyerekorvos, a védőnő, ha pedig óvódába jár, akkor ott a pedagógusok. Fogják ők tudni, ha baj van.

(Persze ha te szakember vagy az más kérdés.)

2013. ápr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Most látom a kommentedet. Ha az óvónők már szóltak neki, akkor teljesen felesleges, hogy te is szólj. Ha rájuk nem hallgat, rád is csak haragudni fog. Esetleg egy olyat tudnék elképzelni, hogy ha ő hozza fel, hogy szóltak az óvónők, akkor annyit mondanék neki, hogy nézesse meg orvossal, abból baj nem lehet és megnyugszik.
2013. ápr. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se szólj bele, főleg ne állIts fel semmilyen diagnózist, mivel a jelek nem is utalnak autizmusra. Azt még hozzáértő orvosok is komoly vizsgálat után mondják ki. Az óvodából úgyis küldeni fogják vizsgálatokra, ha baj van.
2013. ápr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj bele. Majd megbékél, ha tobb szakértő is ugy véleményezi, mint az ovonok.
2013. ápr. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Küldték is vizsgálatra, de nem vitte el a kisfiút. Leosztotta az óvónőt is nagyon keményen. A gyermeknek van egy 16 hónapos kistestvére, aki értelmileg és minden tekintetben sokkal fejlettebb nála.
2013. ápr. 15. 07:18
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Majd küldik ujra. Ne szólj bele.
2013. ápr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem feltétlen autizmus. Inkább hiperaktív, beszéde miatt logopédushoz kellene vinni. Én szólnék az anyukának, de csak a gyerek érdeke miatt, mindenképp fejlesztésre van szüksége, amit ha már egy, másfél éve elkezdtek volna, lehet hogy a gyerek már most tisztábban beszélne. Azért is szólnék, mert ha többen mondják neki, akkor észbe kap, nem érdekelne, ha megsértődne, a vizsgálatok a gyerek érdekét szolgálnák.
2013. ápr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!