Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti megmondanátok egy közeli...

Ti megmondanátok egy közeli nagyon jó barátnőtöknek, akivel rokoni viszonyba is vagytok, hogy súlyos gondok vannak a kisfiával?

Figyelt kérdés
Barátnőm fia, négy éves lesz októberben, érthetetlen nyelven halandzsázik, nem is hallottam még gyermektől ilyen beszédet. Egy két érthető szava van anya, apa sziasztok stb. Viselkedése nagyon nem átlagosnak mondható, kortárs kapcsolatot kezdeményez, de úgy, hogy oda szalad egy másik gyermekhez egy helyben futkos toporzékol, egyébként nagyon gyors, céltalanul futkos, figyelme nagyon rövid ideig van. Szerepjátékot nem játszik, kirakóst nem tud kirakni 3-db-ost sem. Megítélésem alapján mivel minden nap látom a kisfiú autizmus sprektumzavarral élő gyermek.

2013. ápr. 15. 06:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a szitu nálunk is. Barátnőm fia hasonlóan viselkedik, őt tavaly nem is vették fel oviba, mert nem beszél. Most lesz 4 éves. Szintén szülő kezét húzza, vagy mutogat, ha valamit akar. Pár szónak az elejét mondja (ké-kérek, ka-kaki), ezen kívül pápá, nem és busz. Asszem ennyi. Ő is néha futkos, toporzékol, máskor meg csak ül egy helyben, míg a többiek játszanak.

Én tök őszinte voltam, mondtam a barátnőmnek, hogy vigye hallás vizsgálatra. hátha azért nem beszél, nézesse meg, hátha ezek autisztikus tünetek... elvitte beszédfejlesztőbe, ott azt mondták nem az.

Szóval én elmondtam neki, amit gondolok, persze finoman, nem bántóan, és nem is vette zokon.

2013. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van a családban egy kezelhetetlen kisfiú. 3 éves, alig van értelmes szava, és eszméletlenül agresszív. Csecsemőkora óta egész nap sikítva üvölt. Más gyerekkel csak úgy tud együtt lenni, hogy folyamatosan piszkálja azokat, véresre karmolja, harapja, üti-vágja. A mozgása is olyan szinten van, mint egy másfél évesé. Bizonytalan a járása, úgy megy, mint aki be van csiccsentve, és folyton elesik.

Én már pedzegettem, hogy ez nem biztos, hogy rendben van így, de szerintük "még kicsi". De ennyi erővel akkor a bölcsi és az ovi egy dühöngő lenne, mert ott is minden gyerek "kicsi", mégis normálisan viselkednek.

Nekem is van 2 gyerekem, ebből kifolyólag sokat is ismerünk, de ehhez hasonló viselkedést csak olyanoknál látok, akiknél már találtak valami zavart.

2013. ápr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

nagyon durva, hogy az anyja nem viszi el kivizsgáltatni, már lehet, régen tudná kezelni a problémát, fejlesztenék és lehet, nincs is baja, vagy ha van, akkor is ugye fejlesztető. Ez már majdnem veszélyeztetés, komolyan, nem törődik a problémával...

Nem mondanám, tudja, hogy gond van, csak még papírja nincs róla, azt hiszi, akkor nem problémás a gyerek, ha nincs róla szakvélemény :S majd rájön később, hogy jobb lett volna a korai fejlesztés, de akkor már kapkodhat.

2013. ápr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon nehéz kérdés, mert a struccpolitikát folytató szülőkkel nehéz bármit kezdeni. Ha ennyire komoly a gond, akkor az ovi lépni fog... ha nem viszi el többszöri felszólításra sem szakemberhez, akkor jelzik az önkormányzatnak, ahol gyermekvédelmi eljárást indítanak, és hatóságilag kötelezik a szülőt a kivizsgálásra, fejlesztésre, ha pedig nem működik együtt, akkor akár ki is emelhetik a gyermeket a családból (mivel a szülő a gyermekvédelmi törvényben foglaltaknak nem tesz eleget).

Te sajnos túl sokat nem tudsz tenni... ez még a pedagógusoknak is egy szélmalomharc, hogy jót akarnak, de a szülő csak tagad, tagad... nálunk is van ilyen szülő, a gyerek már régesrégen kaphatná a fejlesztéseket, de mivel a szülő egy évig halogatta a diagnózist, ezért a gyereket most csak speciális iskolába veszik fel... pedig diagnózis birtokában nála sokkal nehezebb eseteket is sikeresen integráltak, fejlesztettek, ők most járhatnak majd "normál" iskolába, természetesen ott is megkapva a fejlesztéseket... az ilyen szülőnek mindenki "ellenség", aki jót akar a gyereknek.

2013. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem az autizmust ne említs, mert szerintem ezek nem tipikus auti tünetek, kivéve ezt: "Szülő kezét húzza az általa kívánatos tárgyakhoz". Tehát mindenképpen szakember feladata diagnosztizálni. Legjobb lenne a tanulási képességvizsgáló és szakértői bizottság, mert ott valamelyest már értenek hozzá (szülő is kezdeményezheti a vizsgálatot), vagy legalább továbbküldik megfelelő diagnosztikai centrumba... nevelési tanácsadót én bizony kihagynám, mert sajnos nekem rossz tapasztalataim vannak az ottani "hozzáértés" tekintetében a különböző "problémák", különösen autizmus esetében. Egyszerűen nem értenek hozzá...
2013. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szólj ebbe bele, mert nem a te dolgod orvoshoz küldeni a gyereket. Max. ha a barátnőd kifejezetten a tanácsodat, vagy a véleményedet kéri, hogy elvigye-e a gyereket, akkor javasold neki, hogy mindenképpen lássa szakember. De akkor se fűzd hozzá a saját véleményedet, főleg ha nem ez a szakmád.

Ha már az oviban is vizsgálatot javasoltak, a végtelenségig nem fogja tudni húzni az anyuka, hogy el is vigye, akármilyen hangerővel tiltakozik.

2013. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne bantsd meg a baratnodet, mert ha megkapjak a diagnozist, valoszinu ossze lesz torve es szukseg lesz a tamogatasodra. Probalj utanna olvasni a temanak es segits nekik. Nagyon nagy teher az autizmus a gyereknek es a szuloknek is.
2013. ápr. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%

Én konkrétan üvöltöttem az ilyen szülővel, aki a homokba dugja a fejét!

A GYERMEK ÉRDEKÉBEN !

Nem biztos, hogy autizmus, de érdemes lenne kivizsgáltatni.

A konkrét ügy folytatása sértődés lett, 6 hónap "mosolyszünet", utána megköszönték, mert csak elvitték a gyermek pszichiátriára a kicsit. Sajna auti diagnózist kapott a kicsi.

(Érintett szülő vagyok)

2013. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
28%

Ha újra szólnak az óvónők, mondd azt, hogy szerinted sincs semmi baj a kicsijével, de szerinted könnyebb lenne az óvónők "nyaggatását" lecsitítani, ha elvinné, mintha leosztja őket. A cél érdekében ennyi kegyes hazugság egy baráttól belefér.

Ha az ottani szakemberre sokall be akkor is érezz együtt vele, ne Te kritizáld a gyerekét, max hogy vannak könnyebb, meg nehezebb természetű emberkék vagy valami még finomabb és nem végleges megfogalmazás.

Az indulatossága nekem azt mondja, hogy tudja ő hogy baj van, de még magának is tagadja. Egy ilyen rossz hírt sokáig tart ám megemészteni. Sokat segíthetsz, de nem kell az igazság angyalának lenned.

2013. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha pedig elég erős a barátság, kitart melletted.
2013. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!