Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ilyen nagyon hisztis gyerekkel...

Ilyen nagyon hisztis gyerekkel mit csinálnak az oviban?

Figyelt kérdés

Kisfiam február óta ovis. Igazából nagy örömmel megy be reggelenként, én azt hittem, hogy szereti. Sajnos alig beszél 1-2 szót, és emiatt gyakran hisztizik, hogy nem értjük, mit akar. Na jó, nem csak emiatt. Nem értem miért ilyen, már lassan ki kéne ezt nőnie, nem? Soha nem érte el hisztivel, amit akart, de mégsem szokik le róla.

A lányom is az oviba jár, és reggel meg délután közös csoport van. Azt mondja, hogy nagyon sokat sír. Mert akar egy játékot, és nem kéri, hanem elkezd sírni, erre persze leültetik a kispadra, és azért sem kapja meg. Nem akar közösen enni, nem akar összepakolni, nem akar átöltözni.

És sajnos ő olyan, hogyha belelovalja magát, én sem nagyon tudom megnyugtatni. Kb. fél óra üvöltés után végül megunja, és abbahagyja. De iszonyú kitartó.

Viszont amióta ovis, még hisztisebb itthon.

Most nagyon gondolkodom, hogy jó-e ez neki, vagy inkább csak árt. Azt sem tudom igazán, hogy hogyan szerelik le, ha ennyire elkezd visítani. Úgy látom, hogy visszaesett, mert már néha be is pisil. Sajnos nem tudunk beszélgetni vele erről, mivel a szókincse elég redukált.

A férjem szerint feleslegesen aggódom, mert legalább leszoktatják a hisztiről. Vagy ha az óvónők úgy látják, hogy valami abnormális a viselkedésében, akkor szólnának azért, nem? Annyit mondtak, hogyha rákezdi, akkor nem tudják megnyugtatni, de úgy láttam, hogy ebből nem csinálnak különösebb ügyet.


2013. ápr. 23. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Előbb utobb a nevelesi tanacsadoba fogjak irányítani.
2013. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
3 hónapja jár, már szóltak volna, nem?
2013. ápr. 23. 21:59
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. A jó pedagógus először megpróbálja maga megoldani a dolgot. Ha nem megy, bevonja az anyukat -otthon hogy viselkedik a gyerek, milyen nevelesi módszert alkalmaznak, stb. Ha ez sem eredményes, jon a nevelesi tanácsadó,
2013. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodnak rá. Én szoktam kérdezgetni, hogy mi van vele, meg a lányom meséli.
2013. ápr. 23. 22:04
 5/18 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem olyan vészes a helyzet, mint ahogy a lányod mondja.
2013. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Voltunk gyermekpszichológusnál, hogy miért nem beszél, azt mondta, hogy igazából semmi baja, csak nagyon akaratos. Azért nem beszél, mert nincs kedve.
2013. ápr. 23. 22:32
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

ez borzasztó lehet a gyereknek, azt tanácsolom, hogy vigyétek szakemberhez!

gondolom februárban múlt 3 éves, már rég kéne beszélnie. mondjuk legyünk lazák és mondjuk azt, hogy a szomszédnak a nem tudom kije se beszélt ennyi idősen és nem aggódunk, de itt sajnos már komolyabb gondok vannak mert a gyereket nagyon zavarja, hátráltatja, hogy nem tud kommunikálni!

Segíteni kell neki!

a férjednek nincs igaza, a gyerek a leírásod alapján nem hisztizik hanem okkal sír, hisz nem tudja elkérni a játékot mert nem képes rá! majd ezért mit kap? büntetést! naná, hogy vigasztalhatatlan! a hiszti az nem ez, ne keverjétek a fogalmakat!

a másik meg, hogy mi az, hogy megbeszélni se tudjátok? igenis kell, ez is hátráltatja a beszédfejlődését, hogy meg se próbáljátok mert minek, úgy se tud beszélni...

azonnal menjetek el beszédbeindító terápiára (logopédushoz akár nevtanba, az ingyenes) és tsmt tornára!


mi 2 évesen vittük a gyerekünket, nála akkor volt hasonló a helyzet. ő is télen volt 3 éves, most kaptam az ovi éves értékelését és rettentően dicsérik a beszédét, hogy milyen választékosan és szépen beszél, hatalmas szókincse van és milyen kiegyensúlyozott!

hidd el, tudom milyen, de tényleg nem szabad ezzel várni mert nagyon sok gátlás fog benne kialakulni! :(

2013. ápr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Logopédus foglalkozik vele az oviban, de azt mondja, hogy nem tud nagyon mit kezdeni vele, mert még kicsi.

Beszédfejlesztő központban voltunk, ott mondta a pszichológus, hogy nem tud vele mit kezdeni, mert szerinte semmi baja, csak akaratos, nehéz természetű.

Tsmt-t csináljuk, de még nem látom, hogy használna, de még nem régen kezdtük.

2013. ápr. 23. 22:39
 9/18 A kérdező kommentje:
Kérdezgetni szoktam, de csak igen, nem-et mond, mást nagyon nem.
2013. ápr. 23. 22:39
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy igen-nemet használ az nagyon jó! ezt erősítsétek, sokat dicsérjétek, próbáld kiegészíteni!

-szomjas vagy?

-igen!

igen, szomjas vagyok anya.


hülyeségnek tűnik, hogy utána mondod kiegészítve, de hatásos!

nagyon sok mesét olvassatok neki, kérdezzétek a dolgokról amit tud, hogy mi ez.

minden nap szemeljetek ki 4-5 tárgyat az egyik szobában.

fussatok körbe-körbe kézen fogva, nagyokat kacagjál, így ő is élvezni fogja. érintsétek meg gyorsan azokat a tárgyakat és mondd a nevüket hangosan, nevetve. pár nap múlva ő is elkezdi ;)


korai fejlesztőbe menj be, van egy könyvük, apró lépések, csak náluk lehet kapni, olvasd el, nagyon sok ilyen gyakorlat van benne. vagyis párbeszéd minták amiket a nem beszélő gyerekkel lehet csinálni.

mindig mindent mondj amit együtt csináltok...


amúgy érdekes, hogy nem tudnak vele mit csinálni, meg lusta, jó hülye szakembert fogtál ki, de ne hagyd magad!! csapj az asztalra, túlterheltek, így lepasszolnak mindenkit akit tudnak.

én ragaszkodtam a beszédbeindító terápiához, meg is kaptuk, igaz fizetni kellett, de rengeteget segített!!!

2013. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!