Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ilyen nagyon hisztis gyerekkel...

Ilyen nagyon hisztis gyerekkel mit csinálnak az oviban?

Figyelt kérdés

Kisfiam február óta ovis. Igazából nagy örömmel megy be reggelenként, én azt hittem, hogy szereti. Sajnos alig beszél 1-2 szót, és emiatt gyakran hisztizik, hogy nem értjük, mit akar. Na jó, nem csak emiatt. Nem értem miért ilyen, már lassan ki kéne ezt nőnie, nem? Soha nem érte el hisztivel, amit akart, de mégsem szokik le róla.

A lányom is az oviba jár, és reggel meg délután közös csoport van. Azt mondja, hogy nagyon sokat sír. Mert akar egy játékot, és nem kéri, hanem elkezd sírni, erre persze leültetik a kispadra, és azért sem kapja meg. Nem akar közösen enni, nem akar összepakolni, nem akar átöltözni.

És sajnos ő olyan, hogyha belelovalja magát, én sem nagyon tudom megnyugtatni. Kb. fél óra üvöltés után végül megunja, és abbahagyja. De iszonyú kitartó.

Viszont amióta ovis, még hisztisebb itthon.

Most nagyon gondolkodom, hogy jó-e ez neki, vagy inkább csak árt. Azt sem tudom igazán, hogy hogyan szerelik le, ha ennyire elkezd visítani. Úgy látom, hogy visszaesett, mert már néha be is pisil. Sajnos nem tudunk beszélgetni vele erről, mivel a szókincse elég redukált.

A férjem szerint feleslegesen aggódom, mert legalább leszoktatják a hisztiről. Vagy ha az óvónők úgy látják, hogy valami abnormális a viselkedésében, akkor szólnának azért, nem? Annyit mondtak, hogyha rákezdi, akkor nem tudják megnyugtatni, de úgy láttam, hogy ebből nem csinálnak különösebb ügyet.


2013. ápr. 23. 21:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A kisfiad megkésett beszédfejlődésű, ha nincs erről diagnózisa, akkor kellene. Beszédvizsgáló Szak. Bizottságnál voltatok? Ha nem, mindenképpen kérj időpontot.


(Bízom benne, hogy nem ott voltatok, - Beszédközpont, ahogy te írod, nem a Szak. Biz. Ha meg mégis, és itt mondta azt a pszichológus, hogy akaratos és lusta, akkor neki tényleg vissza kéne adnia a diplomáját. )


Az óvodai logopédus valószínűleg leterhelt, ennek ellenére nem lehet indok, hogy nem tud vele mit kezdeni, mert még kicsi. A beszédindításra ugyanis a "kicsiknek" van szüksége...


A TSMT valószínűleg segít majd, de beszédintítás terápia tényleg kellene. Ő még életkora alapján mehetne Korai Fejlesztőbe, ennek esetleg utánajárhatnál - ha a magánórák nem megoldhatók - és hát őszintén, ezt nem egy családnak kéne anyagilag finanszíroznia.


Az óvónőkkel meg beszélj, azért úgy látom, mégiscsak vannak problémák ott is. A viselkedése egyébként érthető, de ne arra hagyatkozz, amit a nagylány elmesél.

2013. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Az óvodai logopédusnak mi szóltunk. Azt mondta, hogy hivatalosan csak a nagycsoportosokkal foglalkozik, mert nagyon leterhelt, de azért vállalta. Heti 2-szer foglalkozott vele, de most már lecsökkentette heti egyre, azt mondta, hogy nem látja sok értelmét. Azt mondta, hogy nem figyel rá, nem tudja foglalkoztatni, nem beszédterápiára van szüksége. Ezért is irattuk neki a Tsmt-t.
2013. ápr. 24. 18:00
 13/18 anonim ***** válasza:
én be iratnám valamiféle mozgásfejlesztő gyógytornára,mert az nagyon jó hatással van minden másra is,a beszédre a viselkedésre,okosabb értelmesebb,kezelhetőbbek tőle a gyerekek.szeritem elindul a beszéde is és a hiszti is alább fog hagyni.
2013. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nálunk egy bácsi csinál csak ilyet, és benne nagyot csalódtam, ezért maradt a tsmt. Ebben nagyon bízom, mindenki dicséri.

De nem hiszem, hogy csak azért hisztizik, mert nem értjük, amit akar. Pl. most hogy jó idő van, elővettük a rövidujjas pólókat. Neki nem lehet új ruhát venni, mert kiborul rajta. Sajnos egyik tavalyi rövidujjas pólójára sem emlékszik. Szó szerint órákig ordít, hogy "vedd le a pólót" Ezt tudja mondani, értjük is, de nem tesszük meg neki. Az oviban is előadja, ha át kell öltözni. De ott sem tudnak mit kezdeni vele, kb. 1 óra ordítás után abbahagyja magától.

2013. ápr. 24. 21:28
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahelyett, hogy minden sérelmén ordít egy órát, játszhatna, tanulhatna, fejlődhetne, kacaghatna. Tehát számára mindenképpen hátrány, hogy ezt az időt ordítással tölti.

Apuka vagyok, de én is #7 és #9-es válaszolóval értek egyet, hogy valami megoldandó probléma van a háttérben, és szakember segítségére van szükség.

Az nem magyarázat, hogy akaratos.

Az én fiam is akaratos, és dackorszakos is ráadásul, de mindent meg lehet vele beszélni. Nem könnyen, de lehet. Vannak hisztirohamai is (néhány percig) de akkor a Ranschburg féle figyelem-megvonást alkalmazom. És működik - ha nincs közönség, a hiszti abbamarad. Utána lehet beszélgetni.

Ha a gyerek képes egy órát üvölteni, akkor ott komoly problémák vannak.

2013. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

elmondanám neki (illetve anyával elmondatnám), hogy miért hagyta el az apját.

hogy ebben az új apukának nem volt szerepe

hogy természetes, hogy szomorú, bosszús régi apuka elvesztése miatt, de

a gyerek akármit csinál, régi apukát nem foja visszafogadni.


és elmondanám, hogy 11 éve van 18-ig, hogy teljesen tönkretegye a család életét, vagy megpróbáljon normálisan élni.


régi apika nem akarta a gyereket magának?

2013. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Te most miről beszélsz?
2013. ápr. 26. 20:32
 18/18 anonim ***** válasza:
bocs, ez máshova ment ...
2013. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!