Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan érjem el, hogy tiszteljen?

Hogyan érjem el, hogy tiszteljen?

Figyelt kérdés

5 éves gyerekem van. Mindig szeretettel, következetesen neveltük. Nem vagyok híve az erőszaknak, de előfordult egy-egy meglegyintés, életében talán 10x. Egyébként a legnagyobb bünti a mese megvonás. De inkább jutalmazni szoktam, ezzel motiválom.

Mióta ovis, elképesztő, miket művel. Tudjátok, ezek a tipikus ovis csúfolódó énekek, hülyézés, butázás. Sajnos a tesója (2 éves, most tanul beszélni, minden ragad rá) is eltanulja, és tök jó, amikor az utcán nevetve mutogat rám, hogy buta anya! És nyilván nem ő a hibás, nem is érti a szót. Milliószor elmagyaráztuk, miért nem szabad így beszélni, főleg a nagyobbiknak, aki tudja, hogy nem szabad, mégis mondja amikor mérges ránk. Mert pl megtiltunk valamit. Eddig ha szépen kértem, elsőre megtette, amit akartam, ha kedve ellen való volt, akkor másodszorra, amikor dackorszak tombolt, kis bünti és rávezetés után harmadszorra. De most olyan hisztiket levág, hogy csak nézek. És nagy "focista" a lelkem, előadja úgy, mintha én egy kegyetlen szörny lennék, amiért nem engedem pl, hogy a kapucnijánál húzza a tesóját, sőt, hovatovább be merészelem állítani a sarokba. ÉS elmeséli mindenkinek, legjobb, amikor azzal kezdi: anya bántott! (kis karját megfogva, elhúzom a "tetthelyről ahol rosszalkodott, beállítom a sarokba és rászólok, hogy maradjon ott, majd nem átallom megtolni háta közepét, hogy lépjen közelebb :)) ÉS nagyon csúnyán kiabál rám, vörös fejjel, vicsorog is hozzá. Aztán ha vége a balhénak, ugyanúgy viselkedik, mintha mi se történt volna. Előfordult, hogy felénk ütött ököllel, miközben éppen mgyaráztuk neki, miért viselkedik most bután. Vagy rúgott. Direkt nem ért hozzánk, csak úgy csinált, mintha. A tesójának dettó, csak az a baj, hogy ő már ténylegesen visszaüt, mert nem érti, mire is jó ez a "játék". Ilyenkor persze a nagy van felháborodva, hogy megütötte a tesója.

A legnagyobb bajom ez a csúnyán beszélés, visszakiabálás (nem is visszabeszél, hanem ordít velünk ilyenkor), meg az erőszak, amit felénk mutat. Nem tudom, mit csináljak, mert nem az akkori problémát akarom ideiglenesen orvosolni (mittudomén, hidegzuhany, 2 nagy pofon, szerintem ezek csak olaj a tűzre, és szintén agresszió, nem akarom ördögi kört), hanem véglegesen elérni, hogy legyen benne irántunk az a fajta tisztelet, ami lehetetlenné teszi az ilyen dolgokat.

Egyébként, hogy nehogy félreértsetek: ő egy érzékeny lelkű, értelmes, komoly, kedves fiú, az együttlétünk 10 %-át teszik ki ezek a problémák, mégis rossz érzés, szeretnék rajta változtatni. Nem vagyok ilyen higgadt, amikor épp benne vagyunk, nem szeretem az érzést, amit ez kivált belőlem.


2013. máj. 23. 06:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem a választékosság a lényeg, ez nem szempont számomra. Elnézést, ha az én fogalmazásmódom olyannak tűnik, nem szándékos.


A lényeg most: a logika, következetesség.


Például javasoltam, hogy amiből e vita kiindult: egy illető által feltett néhány perces videóból, hogy nézd meg, kérlek. Miért ismételgessem azt, amivel évek óta egyetértek, és itt olvasható a feliratos videóból?


NEM NÉZTED MEG. Akkor mi alapján reagálsz? Kértelek, h nézd meg, mert arról vitázunk most.

Vagy idézzem az egészet? Nem egyszerűbb, ha megnézed (illetve a feliratát elolvasod)?


Ott a következetességről is beszélnek, elmondták helyettem. Erre olyasformán érvelsz, mintha én, vagy a videóbeli szakember ebben ellent mondana neked. NEM EZ A KÉRDÉS! A büntetés téma a jelen kérdés. Értelmetlennek találom a büntetést, mint olyat, nem pedig fejlesztőnek

2013. jún. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
2013. jún. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Belenéztem a videóba,és már kifejtettem a véleményem ezen kár vitatkozni önjelölt pszichológusként,te is kifejtetted,te nem látod értelmét a büntetésnek én értelmét látom,viszont a jól csináltál valamit megjutalmazlak,mint a kutyát szokták,ha nem vagy jó nem nekem nem jön be.Ennyi nem a végletekről beszéltem,hogy a szülő mindig mindenért büntet.Szerintem zárjuk le más a véleményünk.
2013. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!