Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
4 eves a kislanyom. Folyamatosan azt mondja, " any teged nem szeretlek" egy kicst belefaradtam. Azt mondja a ferjem, hogy majd elmulik. Neki is mond idonkent hasonlokat. Vajon tenyleg rossz anya vagyok es megerdemlem? Vagy tenyleg elmulik majd ez nala?
2013. júl. 14. 04:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
igen elmúlik, az enyém is 4 éves, régebben elejtette ő is, de nem kell nagyon mutatni,hogy fáj, ő még csak gyerek, te vagy az élete központja és az apja. nem vagy rossz anya. :)
2013. júl. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ennyiből ezt elég nehéz megállapítani. :-) Az én gyerekeim napjában többször ennek az ellenkezőjét mondják, de nem gondolom ettől, hogy én lennék a világ legjobb anyuja, mint ahogy valószínűleg te sem vagy rossz anya azért, amit a gyerkőc mond. Inkább arra gondolok, hogy esetleg mostanában valamit nem engedtél neki, amit nagyon akart és meg van sértődve.... Ez esetben majd elmúlik ez, hiszen általában nem hobbiból tiltunk valamit, ugye... Esetleg beszélgess vele erről, egy négyéves már nagyon jó partner tud lenni a beszélgetésben, okos, értelmes, el tudja magyarázni, mit miért mond. Hátha attól megnyugszol.
2013. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat.
2013. júl. 14. 09:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Válaszold, hogy majd beírhatja az önéletrajzába, milyen szörnyű sorsa volt.

Ne tőle akard beszerezni a szülői pirospontjaidat, és ne írd fel a feketéket, amiket kiosztana. Ha boldog, elégedett gyereknek tűnik, aki testileg és szellemileg megfelelően fejlődik, bizonyára jó anyja vagy, és egész biztosan nagyon szeretitek egymást.

Persze ettől még rossz lehet hallani a szájából, hogy nem szeret. Valószínűleg a "haragszom rád" érzést fogalmazza meg így. Segíthetnél neki megtalálni a helyes kifejezést, és egyben elbeszélgethetnétek az aktuális harag okáról is.

2013. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy múló korszak, és egy más érzelmet akar kifejezni ezzel. Azért kicsit finoman beszélgess el vele, hogy ilyen szavakkal nem lehet csak úgy dobálózni, és megbántja azt, akinek mondja.
2013. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Ha emiatt aggódsz rossz anya nem lehetsz! :)
2013. júl. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A feleségem is tragédiaként éli meg, ha ezt mondja a gyerek neki. 4 éves és fiú.

Az én véleményem szerint van úgy, hogy a gyerek bántásnak éli meg, hogy abba kell hagyni a játékot és el kell pakolni / el kell indulni vacsorázni / fürdeni / lefeküdni / stb. és ráadásul néha sürgetjük is.

Csak a bántást akarja ezzel a mondatával visszaadni, mert látja, hogy ő ezzel tud bántani...

Nekem összesen ha kétszer mondta, de én leguggoltam hozzá, és azt mondtam: nem baj, hogy nem szeretsz. Én akkor is szeretlek téged, amikor te nem szeretsz. És megsimogattam a buksiját.

Nekem nem mondja, mert tudja, hogy ezzel engem nem tud bántani.


Nem különösen szeretem Müller Pétert, de van egy nagyon igaz, nagyon tanulságos gyerekneveléssel kapcsolatos mondása:

"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."

2013. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Persze, adj egy 4 éves véleményére, miért ne? -.-" *seems legit* Csak 4 éves, mit számít mit mond?? Majd 14 év múlva kérdezd meg tőle, szeret-e, akkor majd lesz értelme.
2013. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Csak azért mert néha ezt mondja, még nem vagy rossz anya, a gyerekek (főleg a kisebbek vagy a tinik) mondanak olyan dolgokat, amiket nem gondolnak komolyan, ettől még szeret, és biztos vagyok benne, hogy ha idősebb lesz nem azt fogja mondani, hogy "anya/apa téged nem szeretlek", hanem azt, hogy szeretlek.
2013. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
azt akarja szerintem ezzel kifejezni hogy nem tetszik neki valami ami nem engedsz neki, nem azt hogy nem szeret.Majd biztosan elmúlik.
2013. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!