Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Eleget beszél 2,5 éves kislány...

Eleget beszél 2,5 éves kislányom, vagy forduljunk szakemberhez. Ha igen, hova?

Figyelt kérdés

Kislányomról annyit kell tudni, hogy nagyon gyors a mozgásfejlődése és emiatt lassúbb beszédfejlődést jósoltak neki (fejlesztőpedagógus)

Én mégis azért megkérdezlek titeket is, mert picit aggódom.


Most itt tartunk, hogy nagyon sok szava van, de tényleg, 200 biztosan. Napról napra többet mond, ha tanítok neki új szót, utánam mondja, szépen tisztán.

De nem használja szinte egyiket sem. Sokszor javítom, és többször ő is próbálja helyesen mondani, ami sikerül 3-4.re, de utána nem használja, vagy ismét rosszul.

Például: de jó-t mondja de dó-nak. Javítom, hogy de jó, mondja ő is, hogy de jó, de ha használja, akkor dedó.

Vagy a nem tudom helyett mondta, hogy todom. Egy hónapig kijavítottam, mire most már normálisan mondja, de csak akkor, ha olyat kérdezünk, aminek az eleje úgy kezdődik, hogy HOL van?


alap szavak vannak, igen, nem, köszönöm (köszöm). ezen kívül rengeteg szava van, de nem mindegyik tiszta. Sokszor tanítom, kikérdezem, de az élő beszédje inkább halandzsa.

Van, hogy énekel egy dalt, és abból is egy szót mond érthetően. Ha én végigénekeltetem vele szavanként, akkor ki mondja szépen a szót. De magától már nem megy neki.


így társaságban úgy tűnik, hogy nem is tud beszélni, mert csak alapszavakat ismételget.


Szerintetek mit tegyek? Mit javasoltok?



2013. aug. 12. 15:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

nem törvényszerű, de a korai mozgásfejlődés a beszédfejlődést kitolja, mivel a mozgás ingerli azokat az idegeket, amik a beszéd kialakulásához kell.

nekem ezt több fejlesztőpedagógus mondta, hogy nem mindegy, hogy gyors a mozgásfejlődés, vagy felgyorsult.

2013. aug. 13. 21:30
 12/13 anonim ***** válasza:

2,5 évesen még nincs elkésve. Ha beiratod oviba, és még mindig nem kezd el rendesen beszélni, akkor vidd el kivizsgáltatni.

Az én fiam 3,5 éves. Beszél ő, de ha kérdezek, nem ad értelmes válaszokat. Ami neki kell, azt el tudja mondani. Mind a védőnő, mind a gyerekorvos azt mondta nincs miért aggódnom.

De nekem azért mégis fura.

Az óvodai logopédus kiscsoportosokat nem vizsgál, max. ha megkéred rá. Nekünk ő mondta, hogy hova vigyük.

Végül kiderült, hogy beszédpercepciós zavara van, amit fejleszteni kell, különben az iskolában gondjai lesznek.

Szóval azért nem kell várni 6 éves korig, sőt, akkor már el is vagytok késve. Én még fél évet várnék a helyedben, többet nem.

2013. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem se parázd túl a dolgot, rendben van a kislány. Logopédus-kérdés: 4 éves korig kell kialakulnia minden tiszta hangnak. Ha 3 és fél évesen messze van ettől, akkor vidd el.
2013. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!