Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Túlszeretett gyerekből milyen...

Túlszeretett gyerekből milyen felnőtt lesz?

Figyelt kérdés

Adott egy 15 éves fiúgyerkőc, aki ezidáig nagyon sok törődést, szeretetet kapott az anyukájától, nagymamájától, nagypapájától, dédnagypapájától, stb...egy nagy család, egy utcában lakik vidéken szinte mindenki közülük.

Ha jót, ha rosszat csinált a gyerek, ugyanúgy megdicsérték érte szinte, eléggé önállótlanra nevelték, mindent megcsináltak helyette, szobájában rendet raktak, sosem kellett elmennie bevásárolni, még a wc-t is úgy húzzák le utána. Most menne kollégiumba, és az anyukája nagyon fél, hogy mi lesz vele. Így akarná, hogy önállóbb legyen a gyerkőc.

Valahol érzi, hogy nem teljesen jól nevelték a gyereket, én úgy látom meglehetősen agresszív lett, erőszakos, bármit meglát, azt meg akarja szerezni.

Csak eszembe jutott, később milyen ember lesz olyanból, aki csak szeretetet kap, ha rosszat tesz, nem szólnak rá, folyton a kedvében akarnak járni.

Vajon milyen viszonya lesz a nőkhöz, a többi emberhez az életben?

Én 39/F vagyok, egy hölgyismerős gyerekéről lenne szó, csak kissé dilemma előtt állok emiatt a továbblépésben.

Köszönöm a válaszokat.



#elkényeztetés #túlszeretett #agyonszeretett
2013. aug. 29. 04:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm gyerekét nevelték így. Ma már közel 40 éves. A kollégiumba nem tudott beilleszkedni, a társai állandóan cikizték. Hazajött, és az érettségin éppen hogy átcsúszott. Egyetemre nem vették fel, pedig szuper okosnak hitte magát.

Mindenkit hibáztatott, csak saját magát nem. Az apukának elég jó összeköttetései voltak, és szerzett elég jól fizető munkát a gyereknek. Pár hónap után otthagyta, mert "hülye" a főnök és a kollégák is ostobábbak nála. Sehol nem maradt meg néhány hónapnál tovább. A kudarcokért mindig mást hibáztatott és elkezdett inni. Ma már masszív alkoholista és terrorizálja a családot.

A helyedben nem fűzném szorosabbra a kapcsolatot, mert ha kritizálod a gyereket, az egész rokonság szemében te leszel a rossz.

2013. aug. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egy elkényeztetett, életképtelen felnőtt, akinek sosem lesz normális kapcsolata, mert folyton csak törődést is istápolást vár a párjától is.


Tisztelet a kivételnek - én eddig ilyenekkel találkoztam.

2013. aug. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
egy gyerek 7 éves koráig nevelhető. Ha ő 15 éves korában akarja elkezdeni, az már régen késő... ez a gyerek már veszett fejsze nyele, önállótlan bunkó lesz belőle.
2013. aug. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 petera6 ***** válasza:
100%

Nekem van egy ilyen ismerősöm, most 31 éves, és tulkép teljesen normális :)


Egyke volt, egész gyerekkorában ki volt nyalva nagyon a feneke. Volt azért valamilyen szintű elvárás otthon, de csak tényleg az alap (tanulás, alap jól neveltség). Mindig mindent elintéztek helyette, olyan volt a szitu, mint amit te írtál a fiúról.

Olyan 17-18 évesen valahogy megváltozott, és már nem akart anyu pici mucija lenni. Lefogyott kb 20 kilót, elkezdett csajozni, bulizni teljesen normális tini életet élni. Nem hülyült meg vagy ilyesmi, csak felnőtt kicsit.

Mostanra jól kereső munkája van, külön él, komoly kapcsolat, semmi különlegesség :) Annyi maradt meg, hogy sokszor nem vállal konfliktust, mert nem annyira tudja kezelni, de nem durva egyáltalán a helyzet. Jó humorú, egészséges gondolkodású felnőtt férfi lett belőle.


Szóval nem feltétlen lesz az elkényeztetett gyerekből egy idióta, senki által nem szeretett felnőtt.

2013. aug. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az általam ismert "rosszul szeretett" felnőttek egytől-egyig úgy viselkednek 30-40 éves koruk ellenére, mint egy hisztis, lázadó kamasz. Azt hiszik, hogy az a család a "normális", ahol az ő popója ki van nyalva. A szülei túlszeretése nem azt eredményezte, hogy felnőttként a saját gyerekeit ő is túlszereti, hanem azt, hogy azt várja a feleségtől és gyerekeitől, hogy ugyan úgy, mint annó a szülei, ők is teljes körűen kiszolgálják, és az ő kedvéhez, hangulatához igazodjanak. Mindig az ő igényei az elsők, sőt, fel sem ismerik, hogy másoknak is vannak szempontjaik. HA valami mégsem úgy alakul, ahogy azt ők akarják, akkor fel van háborodva, hogy "de a másiknak miért esik nehezére így vagy úgy csinálni?!"


A szüleikkel bunkók, mert ők felnőttek, szóval ne mondja meg nekik senki, hogy mit csináljanak, ugyan akkor természetesnek veszik, hogy úgy gondoskodnak a szükségleteiről, mint egy 6 éves gyereknek.

2013. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mentek a zöldek.

Igen, az alap jólneveltség itt is megvan, a gyerek okos is, az anyukák mindig valamilyen versenyre küldi, tudja, így szerez sok önbizalmat magának.

Rengeteget tanul vele, nagyon sok időt fordított a gyerekre. Csak mostanában meg morgolódott, hogy egyedül emiatt nem akar tanulni.

Igen, írta valaki, ez a gyereknél is észrevehető, hamar ideges lesz, remeg a keze, és nagyon tud hisztizni.

Tényleg vagy nem fog tudni elhelyezkedni, mert beilleszkedési problémái lesznek, vagy valamilyen maffiavezér lesz, vagy az otp új vezérigazgatója, vagy nem tudom....ezért kérdeztem, vajon milyen felnőtt lesz belőle.

Mert ha sosem tudna önálló életet élni, folyton az anyukája nyakán lenne...hát nem tudom. Szomorú ez, mert az anyukája nagyon szeretetreméltó egy nő.

2013. aug. 29. 09:35
 7/18 A kérdező kommentje:

*az anyukája mindig valamilyen versenyre küldi, tudja, így szerez sok önbizalmat a gyereknek*


Na már írni se tudok, rettenet.

2013. aug. 29. 09:40
 8/18 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez. Én már most érzem az ovis gyerekemen, hogy egy kicsit változtatni kell. Ő egyedüli gyerek és unoka, ennek megfelelően mindenhol megkapja a kellő törődést, játékot, csokit...meg amit csak kér. A baj az, hogy ő ezt nem jutalomként, hanem természetes állapotként fogja fel. Tehát nem annak örül, hogy kapott csokit, hanem bömböl, hogy miért nem. Mert ugye az jár . Még nem késő változtatni, igyekszünk szigorúak és következetesek lenni vele, de ugye ezt jó volna megértetni a nagyszülőkkel, rokonokkal is. Nem az a jó, ha állandóan nasival tömik, ha kell, ha nem. Apukám például mindig megdicséri, bármit csinál, ha jól, ha nem.

Ettől függetlenül egy nagyon okos gyerek, ki tudja szolgálni magát, sőt szeret is egyedül megcsinálni dolgokat. Ha ezt az akaratosságot és hisztit le tudjuk küzdeni, szerintem nagyon talpraesett felnőtt lesz belőle.

2013. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, ez a jó észrevétel, csak nem tudtam megfogalmazni. Hogy az a természetes már neki, ha mindent kap, és ha nem, akkor bömböl.

Sajnos itt is az van, családon belül harcol mindenki a gyerek szeretetéért, főleg a nagyszülők, az anyukája meg mérgelődik, meg lassan már őt utálja a gyerek, mert jó embert akarna belőle nevelni.

Felnőtt korában biztos nagyon fogja szeretni az anyukáját, amikor már érett lesz ahhoz, meg tapasztalt, mi a helyes, helytelen. Talán sosem késő nevelni, csak már nehezebben fogjuk fel mi is.

2013. aug. 29. 12:09
 10/18 anonim ***** válasza:
egyébként még annyit hagy tegyek hozzá, hogy egy gyereket nem lehet "túlszeretni"!!! Ez a gyerek szimplán nem kapott nevelést!
2013. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!