Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sérült gyermeket nevelő...

Sérült gyermeket nevelő szülők, megtennétek?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatomhoz kapcsolódóan van egy rövid, max. 4-5 perc alatt kitölthető kérdőívem, óriási segítség lenne, ha kitöltenétek. Előre is nagyon köszönöm! Akinek pedig van kedve mesélni a témában, örömmel fogadom!

Itt a link a kérdőívhez: [link]


2013. febr. 11. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Nagyon szeretem a sérült (autista) gyerekemet is, és most már örülök, hogy minket választott. De azóta az anyagi helyzetünk - mivel én nem tudok hosszú távra stabil munkahelyet találni az ő igényei miatt - a veszélyes kategóriába ment le. Ha nem volnának az én szüleim, hogy néha segítsenek, még a gyámhatóság is bekukkanthatna hozzánk :-( Sajnos odáig fajult az itteni ellehetetlenedés, hogy kénytelen vagyok a sérült és az ép gyerekemet a teljes állásban dolgozó férjemre hagyni hónapokra, hogy előre menjek külföldre munkát vállalni, hogy onnan küldhessek haza pénzt. Nem tudom hogy lesz még, de most már itthon a csekkjeinket sem tudjuk fizetni, mert az evés a prioritás, illetve a gyerekek fenntartása.

Amúgy a sérült gyerekem integráltan napi fél napot oviba jár, de az iskolázása megoldatlannak tűnik egyelőre, emiatt is mennünk kell.

Az ismerősök, barátok sajnálnak minket, de annyira nem, hogy néha ők keressenek meg minket, mert félnek a témától. Ismeretlenek segítőkészebbek, amikor rájönnek, hogy a gyerek nem szándékosan neveletlen, hanem baj van. De volt már olyan, hogy valaki elkezdett kioktatni villamoson, hogy hogy nevelem a gyereket amiért például hasra veti magát és toporzékol. Ott azonnal elbőgtem magam.

Mivel őt a legtöbb ügyintézésemhez magammal kell vinnem, jó lenne, ha a hivatali sorszámhúzásnál is lenne prioritás gomb, mint a vérvételen, mert nagyon nehéz egy ilyen gyerekkel órákat ülni valahol.

2013. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy leírtad!
2013. febr. 13. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdőív, én is kitöltöttem. 5 éves autista kisfiút nevelünk és nagyon szeretjük, de a mindennapi élet (közlekedés, pénzügyek, munka, baráti kapcsolatok) eléggé mások lettek negatív irányban. Fiam 3 évig járt és jelenleg is egységes módszertani intézetbe jár, de mivel nagyon gyors ütemben fel fejlődött szeptembertől rendes oviba kell(ene) menni, jelenleg ovit keresünk számára, de nem tudom lesz e olyan intézmény ami fogadja.
2013. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Kitöltöttem a kérdőívet. 25 és fél évig neveltem(?) ápoltam a 100%-osan fogyatékos gyermekem. Meghalt. Ha szükséged van még információra válaszolj.
2013. febr. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs fogyatékkal élő gyermekem, de ha egyszer úgy hozza a sors hogy lesz akkor is a legnagyobb szeretetben és gondoskodásban fogom nevelni, s megadok majd neki mindent amit csak tudok. Nagyon szomorú dolog egy gyermeket betegnek, szenvedni látni. Olyankor az ember szíve meghasad, és azt kívánja bárcsak inkább ő szenvedne, mint az a kis csöppség. Aki még alig élt és máris az életéért kell küzdenie. Mégis mosolyognak és képesek szeretni önzetlenül. Nem panaszkodnak, nem követelőznek. Bezzeg mi erős felnőttek akiknek megvan mindene, már egy kis náthától is teljesen kivagyunk. Ezek a gyerekek megérdemlik hogy tiszteljék őket! (Kedves utolsó fogadd öszinte részvétemet)
2013. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

az én kisfiam nem sérült, de azért elolvastam a kérdőívet. egy dolog nagyon szembeötlő (nekem): az akadálymentesítés. nna, az szinte alig megoldott.


Kedves 4-es, részvétem!

2013. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!