Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg akkora bűn, ha a...

Tényleg akkora bűn, ha a szófogadatlan gyerekemet indokolt esetben fenéken csapom, megtekerem a fülét, vagy kicsit nyakon ütöm? Hangsùlyozom, nem durván csak hogy észhez térjen.

Figyelt kérdés
2013. okt. 12. 21:22
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Higgyétek el szép szóval igyekszem ha nem megy akkor hangosabban. Max. Ötször fordult elő hogy "meglegyintettem" de van olyan helyzet mikor a türelmemet használja ki. Pl. Mikor a kedvére főzők es mégis azt mondja, hogy milyen undorító... Na ilyenkor nem bantom de kitessékelem a konyhából... Vagy mikor azért sem tanul, mert neki nem kell
2013. okt. 12. 21:51
 12/27 anonim ***** válasza:
26%

"Nem bűn. Az pedig csak mese, hogy ettől a gyerek agresszív lesz. Régen nem csak a fenekére csaptak a gyereknek, de jól el is verték, mégsem lettek az emberek agresszívak, verekedősek.

Még azok közül sem mind, akiket okkal-ok nélkül állandóan vertek. "


Igaz, igaz. Én pl. mazochista lettem. Némi pszichoterápiával simán kezelhető az a kis személyiségzavar, amitől már évek óta szenvedek...

2013. okt. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
52%
Igen bűn, mert semmi értelme, nem oldja meg a problémát.
2013. okt. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy terhére van hogy ennyire a kedvében akarsz járni. Tudat alatt úgy érezheti, hogy evvel akarsz kizsarolni olyan dolgokat, amit nem szívesen tesz meg, vagy bizonyos érzelmeket vársz cserébe és freudi elszólással ez az undorító neki.
2013. okt. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
59%
És, igen, bűn megütni a gyereked, mert ki van szolgáltatva neked, mert ha bántod elhiszi magáról hogy rossz, és eltanulja a rossz konfliktuskezelést.
2013. okt. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
14%
Erőszak erőszakot szül. És miért van az, hogy olyan kisgyerek veri, bantja a többi gyereket, akit még soha nem ütóttek meg?
2013. okt. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%

a saját példámmal igazolom, hogy attól, h néha elcsattant pár pofon, vagy anyum a popómra ütött, még nem lettem agresszív vadállat. sőt, inkább kerülöm a konfliktust, max verbálisan rendezem le az illetőt.


nálunk az osztályban anno pont az volt a legverekedősebb gyerek, akit az anyja ungyuli-bungyuli módszerekkel nevelt, és sztem még csak rá sem szólt semmiért.


akkor és ott persze lehet, h fáj a gyereknek a testi fenyítés, de felnőtt korában, mikor már kicsit jobban átlátja a világ működését; rájön, h igenis nagyon jogosan kapta azt a pofont. én legtöbbször akkor kaptam, ha szemtelen voltam, vagy nagyon elvetettem a sulykot. ha véletlenül összetörtem egy bögrét, azért még nem vertek laposra. a jól irányzott makarenkói pofonoknak igenis van létjogosultsága.

2013. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%

Ha a gyerek megütése jogos, persze "indokolt esetben", akkor a rendőr miért nem kólinthatja fejbe a zebrán 90-nel száguldozót? Nem durván, csak hogy észhez térjen.

Fájdalommal idomítani lehet, nevelni nem. A verésnek pedig nem a majomszeretet, a mindent megengedés az ellentéte.

Az igazi nevelés, amikor figyelsz a gyerekre, a valódi igényeire, ha problémája van, annak megpróbálod megkeresni az okát és segíteni rajta, nagyon idő és energia igényes. Ha pedig "rossz", akkor bizony bajban van, hiszen ő is mosolygó szülőket szeretne látni, akik elégedettek vele és büszkék rá. Persze lehet, hogy már rég föladta a reményt, elhitte, hogy őt nem szeretik, hogy ő semmire se való.... Akkor meg minek erőlködjön?

2013. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Mi itt a kérdés? Te már döntöttél, elfogadod a verést, mint fenyítő eszközt. Azért halkan megjegyzem, remélem, hogy a fültekerést és a nyakoncsapást ellenző apjához kerül a gyerek.
2013. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Reméled? Megsúgom, hogy az apjához át sem mehet mert a mostani nője nem engedi, ehhez mit szólsz? 3-4 szer előfordult ugyan, hogy nyakon legyintettem de mindezek ellenére mindenben számíthat rám!
2013. okt. 13. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!