Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők, egy rossz gyerekkel...

Szülők, egy rossz gyerekkel mit lehet csinálni? Ilyen helyzetben hogy próbáljak javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én reagálom túl, nem tudom. De segítséget szeretnék.

Már reggel kezdődik a cirkusz. Bármit csinálok, vagy viszek neki reggelire, az nem jó, odaadja a kutyának, bedugja a párnák közé, vagy egyszerűen csak dobál vele. Az iskolába sosem érünk be időbe, mert megy a hiszti, hogy ő nem akar menni. Beviszem és addig nyugi van, még érte nem megyek, akkor hallgatom, hogy a tanárnője panaszkodik, hogy túlságosan eleven, nem bírja lefoglalni, így is minden feladattal ő van kész elsőnek, szóval nem buta.

Hazaviszem, útközben megállunk venni neki ebédet, de azt szinte soha nem eszi meg, csak a nutellás kenyeret, de most már az is többször landolt a falon. Próbálok tanulni vele, elviszem a délutáni foglalkozásokra, utána szintén meghallgatom, hogy ott is neveletlen volt, hazaviszem és kezdődik az őrültek háza, pakol, dobál, üvölt a tv, a számítógép, közben van, hogy ruhástól beleugrik a benti medencéjükbe, olyankor csurom vizesen berohangálja a házat és még sorolhatnám...

A "bébiszittere" vagyok, az apukája enyhén munka- és hatalommániás, az anyukája külföldön él, szóval nincs napi kapcsolata a gyerekkel. Tudja, hogy az apja befolyásos és hogy van pénzük, nekem is olyanokat mond néha, hogy csak lesek.

Anyukák és apukák, hogyha a ti 7 éves gyereketek lenne ilyen, mit tennétek?

19 éves vagyok, szóval nem vagyok az a tipikus szülő típus és már kezdek ebbe belefáradni.

Mit próbáljak meg, hogy ne legyen minden egyes nap rémálom?


2014. márc. 12. 21:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
18%

1. Nem akar iskolába menni: rossz neki az az iskola!

Elsős, másodikos?

Mi a benyomásod a tanárokról, iskoláról, a benti bánásmódról?

Ne az iskolát védd meg a gyerektől, hanem a gyereket az iskolától!

2. Nem eszik!!! Éhes az a gyerek! Mért nem adsz neki olyasmit, amit szeret?


Ettől a kicsitől mindig megtagadják, amit szeretne. Itt az ideje, hogy meg is kapja a neki megfelelő élelmet és érzelmeket!

2014. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy bentlakásos alkalmazott vagy ott? Mióta laksz velük?

Nem a Te dolgod megoldani ezt, annyit tehetsz, hogy megtanulod nem zokon venni, hogy mások hibásan élnek, rosszul élnek, és lelépsz, ha Neked ez túl nehéz dolog.

És NE a gyereket hibáztasd, nem ő tehet róla! Csak szeresd és ne veszekedj vele!

2014. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

11: Van neked gyereked? Azért nutellás kenyéren nem lehet élni.

Rossz az iskola? Lehet. De normális ennyi idős gyerek már tud valamennyire viselkedni.


"Itt az ideje, hogy meg is kapja a neki megfelelő élelmet és érzelmeket!"


Élelmet? Olvastad a kérdést??? Bármit visz.... Milyen megfelelő élelemre gondolsz? A gyerekek szerint az a csoki és a cukorka, nem fognak önállóan kérni salátát natúr csirkeszelettel.

Érzelmeket meg nem a bébiszitternek kell megadnia, annak elég, ha normálisan és korrektül viselkedik vele.

2014. márc. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

11: Én az eddigiek alapján nem tudom eldönteni, milyen minőségben van ő ott, ez szerintem nyilvánvaló abból, hogy erre vonatkozó kérdéseket tettem fel neki.

Mert a bébiszittert idézőjelbe tette, ezért akár ő az mostohaanyuka is lehet, aki ezentúl élete végéig anyukája lesz... És minden tanács ettől függ, hogy ő milyen minőségben van ott, és mennyire fontos ott maradnia.

2014. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
25%

Jav. :13-asnak szóét a válaszom.:)


Most újra átolvastam a nyitót, és én sehol nem találok olyan kijelentést, hogy a gyerek cukorkát, édességet _szeretne_ enni, és azt _kér_, és azt nyugiban el is fogyasztja, és akkor minden O.K.

Én azt látom leírva, hogy hisztizik, ha etetik, és semmit nem eszik meg, amit kap.

2014. márc. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában mond el, amikor a gyerek nem hallja, kezdeményezzék ők a nevelési tanácsadós felmérést, írjanak róla hivatalos levelet apukának, arra neki lépni kell, nyilván rajtad keresztül, de legalább felfogja és belegondol. Te a magad mentális egészsége érdekében menj pszichológushoz, gondold végig, jó-e így neked (nem tudjuk, milyen jogcímen vagy vele, idézőjeles bébiszitter, pótanyuka).

19 évedhez képest elég éretten állsz hozzá, de ha szakember kell a gyereknek, ahhoz nem érthetsz.

2014. márc. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Evés ügyben talán segíthet, ha kétféle étel közül választhat, így azt hihetné, ő döntött, mit eszik. Előre beszéld meg vele, hogy mit kér pl. holnap reggelire. Erős akaratú gyereknél felesleges veszekedni, erőből próbálni megoldani valamit. Hadd érezze inkább azt, hogy partnernek tekinted (persze határokon belül), és hogy az ő véleménye is fontos. Adj neki hasznos feladatokat, amikor otthon van, és este apukának a gyerek jelenlétében mondd el, milyen ügyesen megcsinált ezt vagy azt. Remélhetőleg apuka is megdicséri majd (ha nem, beszélj vele, hogy megtegye), ez biztosan sokat számítana a fiúnak.

A kirúgatás sztorit megfordítanám: ha rosszalkodik a gyerek, fenyegesd meg, hogy ha így viselkedik, apuci ki fog téged rúgni, és akkor ki tudja, milyen lesz a következő bébiszittere, talán maga a vasorrú bába :)

Ha bekapcsolja a tévét, hangosítsd fel és kapcsold olyan műsorra, ami őt idegesíti :) Szerintem egy idő után ő fogja kikapcsolgatni a tévéket :)

2014. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Elkényeztettétek, siessetek pszihológushoz, mert HATALMAS baj lehet belőle!!

Egy gyerek megölte az apját 13 évesen, mert nem engedett meg neki valamit!b Azóta pszihológiailag kivizsgálták a gyereket, és az elkényeztetés miatt volt.

2014. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!