Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítene valaki? (a többit lent)

Segítene valaki? (a többit lent)

Figyelt kérdés
Én egy 18 éves lány vagyok és van egy hugom aki most lesz 2 éves márciusban.Az lenne a problémánk anyummal,hogy nem bírunk vele.Eléggé hogyismondjam hiperaktív mert folyamatosan a szekrényre felmászik és magától kitalálja hogyan tegye,mindent pakol össze vissza,teljesen kiidegel mindenkit.Próbálunk vele foglalkozni de én ugyebár tanulok és az apja(aki a mostohaapám és velünk él) ő csak ordibálni tud vele amikor rossz.Nagyon találékony egyébként már szépen kimondja a szavakat is és nagyon aranyos csak hihetetlen rossz.Van akinek hasonló mint hugom a gyerek a családban?Mit lehet vele tenni ? Neten már nézelődtünk de nem jutottunk egyről a kettőre.
2009. dec. 14. 21:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Talán következetesen nevelni kellene - ha valamit nem szabad, akkor nem szabad és be kel tartatni. Ez anyukád dolga, egy gyereket a szüleinek kell nevelni, ha az anyja van vele otthon, akkor fölge neki. Olyan nincs, hogy egy ekkora gyereket ne lehessen valamitöl eltiltani.
2009. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen eleven gyerköc, de sebaj amíg rossz nem beteg:)

Türelem, majd rájön,hogy nem kell mindig a szekrényre mászni, én amikor már untam,hogy onnét szedem le, vagy az asztal tetejéről, leültem mesét olvasni,vagy csak nézegettük a könyveket,most már egészen jól feltalálja magát a "földön is":)

Az ordibálás sehova sem vezet,annál inkább csinálni fogja, legalábbis nálunk is volt rá példa,hogy üvöltöttem, de az nem hatotta meg.

2009. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

egy majdnem kétéves gyerekkel nem lehet bírni? kétlem

egy ilyen korú gyerek nagyon igényli a közös játékot, már kezdi érdekelni az építőkocka, ha nem is épít de szívesen leborítja, el lehet kezdeni gyurmázni, nagy méretű gyöngyöt fűzögetni cipőfűzőre, rajzolni, valamit eldugni(takaró, párna alá) és közösen megkeresni, zoknik párját megtalálni a kupacban

ezt te is megteheted a szabadidődben, napi 20-30 perc is csodákra képes

ilyenkor a bezártság nagy úr, hacsak nem esik mindennap ki kell vele menni szabad levegőre, babakocsi nélkül, ott a feles energiáit szélnek eresztheti, igy kezelhetőbb lesz bent a lakásban

én legalábbis a 2 évesemmel ezt teszem

2009. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
a kisfiam februárban lesz 2 éves. kis örökmozgó ördögfióka. folyton figyelni kell mit csinál, mert minden érdekli. olyan dolgokat talál ki ami a lányomnak eszébe se jut. a gáz elé viszi a széket "főzök levest-mondja ő" közben a kaja alatti lángot fújja. konektorból kipiszkálja a dugót, az asztal teteje sem elég magas. sorolhatnám reggelig. persze ez sokszor teher, de örülök hogy egészséges, és hogy van nekem. majd késöbb változik. így megtanulja szerintem az élethez fontos, nélkülözhetetlen dolgokat ( kíváncsisággal), sokkal bátrabb , egyben óvatosabb lesz , és ami fontos kialakul a saját egyénisége.
2009. dec. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
az első válaszoló nagyon nem érti : "Olyan nincs, hogy egy ekkora gyereket ne lehessen valamitöl eltiltani." ezzel engem megbántottál mert igenis van... csak tudod én suliban vagyok háromig négyig anyum egész nap vele van ugyan de mellette főz mos takarít és így nagyonnheéz.mindegy nem tudhatod én élek vele együtt és hidd el próbálkoztunk sokmindennel,szépen csunyán egyik sem hatotta meg,ha elkezdünk vele játszani akkor lekötük kb 10 percre kitalál vmi mást mindig és mindig szóval...
2009. dec. 14. 22:29
 6/22 anonim ***** válasza:

Volt egy nagyon jó sorozat a spektrumon, embergyerek címmel, abban volt még pici gyerekekkel bizonyítva hogy habitus kérdése a dolog. Volt olyan kislány aki el sem moccant az anyukája mellől és semmi rosszat nem csinált, volt olyan kisfiú akit alig lehetett le fogni. És ott azt mondták, az ilyen típusú gyerekkel csak egyet lehet csinálni, eltávolítani a veszélyes dolgot a környezetéből semmi mást.

Egyébként Bárdoséknál a kisebbik az Anna ilyen.

De Ranschburg mondta, hogy bár az első típus kellemesebb az anyukáknak, belőlük nyámnyila felnőttek lesznek, mert nem tudják kifejezni és érvényre juttatni az akaratukat.

A msáodikakból pedig életre való felnőtt lesz.

2009. dec. 15. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
én gyógypedagógus vagyok és nyugodj meg, nem hiperaktív a gyerek:) csak gyerek, eleven, szeret felfedezni. kiabálni semmiképp nem szabad vele, mert az nem fog segíteni, csak ront a helyzeten. nyugodtan kell elmagyarázni mit miért nem szabad, többször. idővel lesz eredménye.
2009. dec. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22%

Az elsö válaszoló vagyok - mivel négy gyereket neveltem fel, azért csak értek valamennyit a dologhoz, és tudom, hogy mit lehet (és kell) egy 2 évestöl elvárni.

Aki nem tud gyerekkel bánni és ha kell, fegyelmezni, az ne szüljön.

2009. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
Hú mennyire utálom ezt a dumát, négy gyereket neveltem fel értek hozzá. Egy koszos kisebbségi hány gyereket nevel fel, többet is akár mint te és ért hozzá? Na ne már. Egyébként ha értenél hozzá, nem mondanál ilyen hülyeséget. Az élet nem ilyen. Vannak ilyen gyerekek és vannak olyan gyerekek.
2009. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
"Aki nem tud gyerekkel bánni és ha kell, fegyelmezni, az ne szüljön." figyelj így jött össze anyumnak és ő azon az elven volt hogy mindenki megérdemli az életet és megszülte.. és nem érdekel hogy hány gyereked van mert midnen gyerek más !!! nehogy már te mond meg hogy minden gyerek nevelhető... ne okoskodj elegem van az ilyen dumákból és hogy azt hiszed te vagy az okosabb ..
2009. dec. 15. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!