Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítene valaki? (a többit lent)

Segítene valaki? (a többit lent)

Figyelt kérdés
Én egy 18 éves lány vagyok és van egy hugom aki most lesz 2 éves márciusban.Az lenne a problémánk anyummal,hogy nem bírunk vele.Eléggé hogyismondjam hiperaktív mert folyamatosan a szekrényre felmászik és magától kitalálja hogyan tegye,mindent pakol össze vissza,teljesen kiidegel mindenkit.Próbálunk vele foglalkozni de én ugyebár tanulok és az apja(aki a mostohaapám és velünk él) ő csak ordibálni tud vele amikor rossz.Nagyon találékony egyébként már szépen kimondja a szavakat is és nagyon aranyos csak hihetetlen rossz.Van akinek hasonló mint hugom a gyerek a családban?Mit lehet vele tenni ? Neten már nézelődtünk de nem jutottunk egyről a kettőre.
2009. dec. 14. 21:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%

Szió,én is nevelek egy 2,5 éves boszorkányt,és együttérzek veletek.Nem tudom fegyelmezni,kifáraszt estére.Csak azt tartom én is jó megoldásnak,hogy a veszélyes dolgokat eltávolítom.Amit meg tönkretesz,hát majd pótoljuk...

Második gyermekem,az első egy angyal volt,eljátszott órákig egy samponos flakonnal,semmit nem tett tönkre.

Ez meg onnantól,hogy helyzetet tud vátoztatni nekimegy mindennek.Akkor velem van a hiba???Nem egyformán nevelem őket???

Szinte biztos,hogy életrevelóbb mint az első gyermekem.Az az el van varázsolva állandóan,a fejét is elhagyná,ha nem lenne a nyakára ragasztva.:))A kicsi,meg iszonyú képben van,ha csavarhúzó kell hirtelen, Neki kell szólni,mert Ő tudja hol van!!!HÓNAPOKRA visszamenőleg emlékszik apró részletekre!Sokszor megdöbbent,minden problémát megold.

Szóval kitartást kívánok Nektek is,mert fog ez a rosszasága a későbbiekben kamatozni!

2009. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Négy gyereket is lehet rosszul nevelni és egyet is jól.

Azzal értek egyet, hogy minden gyerek más, nem szabad általánosítani, azért mert eleven, nincs rosszul nevelve, csak azt mutatja, hogy egy igazi kis egyéniség, akinek erős akarata van:)

2009. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

A négy gyerekem nincs rosszul nevelve, hanem igenis rendes és kiegyensúlyozott emberek. Persze, hogy mindegyik más, az utolsó kettö a tetejében meg ikerpár is, és kimondottan aktivak voltak kicsinek is, de azért ha valamit nem szabadott, akkor azt be lehetett velük tartatni.

Viszont szerintem az a gyerek, aki azt csinál két (2!!!) évesen, amit akar és a szülö nem tud rá hatni - az igenis rosszul nevelt.

2009. dec. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
anya nem rossz szülő és kész
2009. dec. 16. 18:58
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy anyukád rossz szülö, mert gondolom szeret benneteket - a te reakcióidból is ezt látom, - csak nem elég erélyes vagy nem elég következetes.

Nem rosszakaratból irtam, próbáld meg nyugodtan átgondolni.

2009. dec. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettőtöknek igaza van, a mi rokonságunkban is van egy hasonlóan hiperaktív gyerek, ő már 3 éves lesz, és egyszerűen képtelenség megfegyelmezni. Nagyon okos és tanulékony, de sokszor mégis ugy viselkedik mint aki se lát se hall. Szép szóval nem lehet rá hatni, fenyegetéssel sem, annál jobban csinálja. Ha pedig vki ellentmond neki akkor jön a hiszti, ordít, sikít földhöz veri magát és nemcsak otthon, bárhol. Sehová nem lehet elmenni vele. Szóval tényleg van ilyen gyerek akit nem lehet fegyelmezni, ezt szerintem már egészen pici kora óta másképp kellett volna csinálni.

Én most fogom megszülni első gyermekem és kizárt dolognak tartom hogy ő is ilyen legyen, biztos hogy másképp fogom nevelni, mert olyan nincs hogy nem hallgat rám. Nekem is rácsaptak a kezemre a szüleim ha rossz voltam mégsem lett semmi bajom, csak megtanultam hogy mit szabad és mit nem.

Szóval ez a dolog a gyerek aktivitásátol, és a szülő rátermettségétöl is függ. Szerintem.

2009. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha túl nyers voltam,de anyumat megvédem mindig. Többet fogunk vele foglalkozni de néha van mikor anya direkt elvitte sétálni télen hogy lásson egy kis havat de olyankor is néha problémázik.Igazából kicsit örülök hogy ilyen mert legalább felnőtként megállja a helyét..öcsém nem ilyen ő érzelgősebb és nyugisabb nagy szíve van és rajta már most látszik ha nem vigyáz kifogják használni
2009. dec. 17. 22:25
 18/22 anonim ***** válasza:
Ne bántsátok és ne kiabáljatok vele!:) Olvasgass gyerekneveléses könyvet, amint pszichológus írt az segíthet. Amúgy öcsém is ilyen volt 2évesen anyuéknak volt hozzájuk türelmük, de nekem nem, mert engem még bántott is. Mániája volt, hogy befejel.
2009. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. 1-2 év múlva, mint a kisangyal;) már jó fiú!:)
2009. dec. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Én nem értek a gyerekekhez, nincs is tesóm, 17 éves vagyok. Talán ha sokat futkorászna vagy ugrabugrálna hamar elfáradna fizikailag. Bár tél van biztos nem lehet annyit kint lenni, de mondjuk sok szánkózás meg nevetés egy két nap nyugalmat adna.
2009. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!