Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kisfiam lehet, hogy...

3 éves kisfiam lehet, hogy autista? Többi lent

Figyelt kérdés
Kicsi kora óta másképp viselkedik mint a többi gyerek. Megkésett volt a beszédfejlődése (2,5évesen kezdett el) és a mozgásfejlődése is megkésett (18 hósan kezdett járni).1 éves korától repked és ragaszkodik a megszokott dolgaihoz. Új ruhát, ételt nem vagy nagyon nehezen fogad el. Már jó ideje bölcsis, de a gyerekekkel nem játszik együtt, és sokszor agresszív a társaival üti-veri őket és sajnos otthon is ezt csinálja ha valami nem nem úgy van ahogy ő szeretné, sőt van hogy a saját fejét üti . Érzékeny a hangokra, pl gázcirkó hangjától fél, a kutyaugatásra dühbe gurul. Szobatisztasággal semmire sem haladunk, nem akar sem wc-re sem bilire ülni, sőt nem is zavarja pl ha bekakil. Nevelési tanácsadóba járunk, nem tudják igazán eldönteni, hogy éretlen, vagy valami más baja van. Mindenesetre vadaskertbe kérek időpontot, de nagyon félek attól, hogy szeptemberbe ovit kellene kezdeni mi lesz. Anyukám szerint csak hisztis, és kicsit túl aggódom a dolgot, viszont már egyre nehezebb őt kezelni és a párommal is sok a konfliktus a gyerek miatt.
2014. márc. 15. 12:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
5-ös válaszoló vagyok, autista gyermekemnél három évesen már játszott szerepjátékokat, babákat öltöztette, etette, itatta, ringatta, pelenkázta gondoskodott róluk, megjelent a mintha játék is, és a mai napig ez jól megy neki, még is autista, mesekönyvből elmeséli az ott látottakat, ragokat jól használja, de kevés a kommunikációs szándék nála. A kedves kérdező nagyon részletesen és jól beszámolt gyermeke állapotáról, így jobban átlátható a probléma és nem alaptalan az aggodalma, nyilván láthatatlanba nem állítunk ki diagnózist, de erősen az a gyanúm, hogy bizony ez nem más mint autizmus, de mivel az autizmus egy széles sprektum, ezért felelőtlenség lenne őt, most ezen belül bárhová is besorolni, az nagyon fontos, hogy minél előbb megkezdjék nála a fejlesztést erre irányadóan, most az a legfontosabb, hogy minél előbb megfelelő szakemberhez kerüljenek, és erre a Vadaskert a legjobb. Én gyógypedagógusként nagyon hamar tudtam már, hogy gyermekemmel baj van, egy évesen már biztos voltam benne, hogy autizmus sprektumzavar, de mindenki cáfolta, sok orvos, látta, a család azt hitte képzelődők. Én tudtam mivel tanultam és a tünetek szép lassan, de 3 éves korra már egybefolytak, ekkor már nem volt nehéz kimondani, hogy autista. A Szobatisztasága 6 hónapja alakult ki teljesen magától egyik napról a másikra, azelőtt hiába próbálkoztunk nem hajlott feléje. A kérdező által leírtak teljesen megegyeznek az akkori három éves gyermekem állapotával!
2014. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2014. márc. 16. 11:30
 13/22 anonim ***** válasza:

azért ne írjunk már olyat, hogy biztosan autista és látatlanban is ki lehet mondani a diagnózist!

ezeken az okos embereken azért ki tudok akadni :)


enyém 2 évig volt autizmus gyanún, volt jó pár tünete, de valahogy nem tudták a szakmeberek se megállapítani, pedig vittem én mindenhova :)

aztán 3,5 éves korában elkezdte elhagyni ezeket a furcsaságokat.

4 évesen levették az autizmus gyanúról. azt mondta a pszichiáter, hogy furcsa egy gyerek annyi szent :)

furcsaságai vannak, de az autizmus teszten és egyéb dolgokon csont nélkül átment. felmerült a kompenzálás is, hogy talán azért, de más vizsgálatokkal azt is kizárták :)

szóval olyan nincs, hogy látatlanban felállítunk pár tünet alapján diagnózist :D


kérdező, vidd el a vadaskertbe, nevelési tanácsadó nem igen tud ezekkel mit kezdeni, ahogy a nevében is benne van, ők a nevelési dolgokban profik, de ezek a tünetek már túl mennek a szakterületükön :)

2014. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"5-ös válaszoló vagyok, autista gyermekemnél három évesen már játszott szerepjátékokat, babákat öltöztette, etette, itatta, ringatta, pelenkázta gondoskodott róluk, megjelent a mintha játék is, és a mai napig ez jól megy neki, még is autista, mesekönyvből elmeséli az ott látottakat, ragokat jól használja, de kevés a kommunikációs szándék nála. "


Kedves 5-ös válaszoló, megkérdezhetem, hogy akkor miért autista, ha szociálisan rendben van, a kölcsönös szociális interakciók működnek? Sztereotip tevékenysége is van? Mert önmagában a kommunikációs zavarra nem adhatnának autit, a DSM 5-ben már be fog jönni ez a kategória is! (kommunikációs zavar)

Nem kötekedésképpen, csak tényleg érdekel. Nagyon kevés auti játszik komplex szerepjátékot, mivel pontosan a fantáziatevékenység sérült az agyban. Tehát a lányod vagy nem auti, vagy különösen magasan funkcionáló.

2014. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok, biztos a diagnózis! Szociálisan sincs rendben csak annyi, hogy ő játszik szerepjátékokat, más gyerekkel nem játszik nem tud velük mit kezdeni, nem közeledik hozzájuk, de mások közeledését elfogadja. Vannak furcsa szokásai, inkább ő maga tevékenykedik társat nem igényel tevékenységéhez. Örömében repkedő kézmozgást végez. Szemkontaktus gyenge. Súlyos alvásgondjai vannak, és nagyon sok furcsa szokása, folyamatosan meztelenre vetkőzik itthon, minden percben figyelni kell, nem lehet magára hagyni, mert épp ésszel fel nem fogható dolgokat csinál, hatalmas lemaradásban van a társaitól, az egészséges húga már másfél éves korában minden szinten fejlettebb volt, mint ő most négy és fél évesen. Három éves korában 1 éves korra tették az értelmi szintjét most 26 hónaposnak felel meg, papír alapján. Nagyon nehéz vele. Az igent, nemet nem használja még sosem hallottam tőle. Mondogat szavakat mondatokat, de nem kommunikációs szándékkal, hanem csak úgy spontán. Vizsgálat alatt 4 órán át eljátszott egy maga, oda sem jött hozzánk, az sem érdekelte, hogy mások is ott vannak körülötte. 15 hónapos korában kezdett csak járni. Állatokat megkínozza, Pl: kutyába beleharap, macskát megcsípi megrángatja a fülét, farkánál fogva pörgeti, testvérének ok nélkül nekimegy megharapja, Wc kefét nyalogatja, újabban napjában 100 szor bemegy és lehúzza a vécét, bele is dobál dolgokat. Sokszor bambul el, fejét elfordítja és felfele néz. Régen sokat grimaszolt. Síkitott repkedett. Haját folyton pörgeti. Olyan, mintha nem hallana, hiába szólunk neki nem fordul oda, nem figyel ránk, másra sem, nagyon nehéz fejleszteni, mert figyelme nehezen felkelthető, és nem érti a feladatokat ezért nem tudja megcsinálni nagy részüket. Nem néz rá az adott feladatra hanem csak kezeivel rakosgatja odébb. Nem néz a fejlesztőre rá. Idegen felnőttekkel túlságosan barátságos!
2014. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
IQ szint nem mérhető, ez lemaradt. Sokszor ismétli el amit mondunk neki. Pl: megkérdezem tőle kérsz inni, vissza kérdez kérsz inni?! Amikor utoljára vizsgálták egymás után 25 ször mondogatta, hogy dobókocka.
2014. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Babaként nagyon nyűgös nem alvó baba volt 15 percet aludt, órákat fent volt, 9 hónaposan hosszú nagyon bonyolult szavakat mondogatott, de nem kommunikációs szándékkal, Sosem tudtam már akkor sem úgy lefényképezni, hogy belenézzen a fényképezőbe. Egy éves korában kezdett el sikongatni, és repkedni napjában többször 15 hónapos korától 3 éves koráig meg sem szólalt, ez után egy vízhangos pohárba kezdett el beszélni. Egy évesen már grimaszokat vágott, szája akkoriban szinte mindig nyitva volt, Fejét oldalra fordította és felfele nézett úgy csinált naponta többször 2-3 percen át, szóltunk neki, de nem reagált. Nem tűrte el a testi kontaktust, minket is eltaszított magától, egyedül játszott, nem fogadta el a közeledésünket. Aztán azt csinálta, levette a kakis pelust és szétkente mindenhol falon,. játékokon saját magán, nem volt veszély érzete másfél évesen a kiságyból felmászott a pelenkázóra onnan a szekrény tetejére, sokszor tombolt, ha valami kellett neki, kezünket megfogta és odahúzott ahhoz a bizonyos dologhoz, elutasításra dührohammal reagált. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de nagyon sok dolog van.
2014. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ő az a gyerek volt, akinek ha új ruhát vettünk vagy új játékot, nem az új ruhának és az új játéknak örült, hanem a ruhán lévő címkének ami órákon át lekötötte a figyelmét, és a játéknak a doboza is.
2014. márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Igen, ez így már teljesen érthető:(( Sajnálom, remélem, hogy később behoz sok mindent. Nagyon jó, hogy beszél akkor is, ha nem kommunikál rendesen? PECS-et használtok?

Bocsánat az offért, nálunk is auti gyanú van, de közel sem produkál ennyi mindent a fiam, szóval nem tudni mi lesz még ebből...

2014. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, 2 hete kaptuk a diagnózist a Vadaskertben:gyermekkori autizmus.
2014. júl. 18. 08:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!