Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Meglátásom szerint nagyon...

Meglátásom szerint nagyon súlyos számítógépfüggő a 12 éves húgom! Tanácsok? Ilyen helyzetben mit lehet tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

A húgom 12 éves. (én 14 éves vagyok,és lány)

Alapvetően a húgomnak informatikai,és matematikai beállítottságú az agya. Ezt úgy értsétek,hogy olyan szinten ért a számítógépekhez,hogy pl.: 2 évesen már CD-t, DVD-t mindent tudott kezelni, anélkül,hogy akárki is megmutatta volna neki,tudom hihetetlenül hangzik. Na most a probléma ott kezdődött(szerintem) hogy egészen kisgyermek korában(6évesen) édesanyám megengedte neki, hogy számítógépezzen, eddig oké is lenne, de nem korlátozta, azt,hogy mennyi időt. Édesapám (elváltak a szüleim) számtalanszor figyelmeztette, hogy ez így nem helyes, ne így nevelje gyereket..stb stb. Anya ezt nem fogadta meg, nem hadakozott a húgommal. Sajnos ennek a következménye egy hatalmas tragédia lett.

2013 karácsonyára kapott egy hatalmas tudású hiper-szuper dell laptopot. Ezt azért kapta, hogy teret adjunk az informatikai tudásának a kiszélesítésére. (hozzáteszem, hogy nagyon-nagyon-nagyon régóta ez az álma, vágya, ugyanis eddig nem valami nagy tudású számítógépe volt, gondolom erre nem tudta letölteni a kívánt játékokat) Ja,igen…azt a gépet apa akkor jelenleg csak úgy tudta megvenni,hogy én beleadtam az 50.000 Ft zsebpénzemet, azért mert karácsony meg ünnepek, túl sok kiadás stb. Biztos felmerül benned az a kérdés, hogy akkor miért kellett a gép? Nos, ez egyszerű. Fontos volt neki,mint nyilván mindegyik szülőnek, hogy boldognak lássa a gyermekét. Azt gondolta, hogy ezt a húgom nem így fogja használni. Akkor,amikor megvettük neki, meg sem fordult volna a fejünkben,hogy az lesz a következménye, hogy függő lesz.

Ezt a függőséget a következőképp kell értelmezni : Ahogy hazaér nyilván megköveteljük tőle,hogy megtanuljon. Minden alkalommal 10 perces nála a tanulás,akkor is, ha témazárót írnak, akkor is, ha több tantárgyból írnak dolgozatot. Mondanom sem kell,hogy a nagy „tanulás” után számítógépezik szűntelenül. Azt érdemes tudni, hogy a megye legerősebb általános iskolájába jár(unk), valamint az iskola országos rangsorban a 7-dik. Ő ennek ellenére kitűnő tanuló!!!!!!!!!!!!

De a mostani időkre ez a számítógép-függőség olyan szinten a határt súrolja már, hogy hétvégenként felkel, megreggelizik, aztán rögtön vonul is félre, a számítógépe elé. Könyvet nem olvas!!! Annak ellenére,hogy folyamatosan szólongatjuk, beszélünk vele, megpróbálunk hatást gyakorolni rá,semmi eredmény, de tényleg semmi. Ő ezt úgy fogja fel, hogy mi csak vele tudunk foglalkozni, „b*szog*tjuk „őt stb. Ha fegyelmezni próbálná anya, vagy apa, (itt már a szép szó nem használ) és elveszi tőle a gépet, akkor húha... a következők történnek : vagy senkihez nem szól, vagy ha szól is akkor olyan szinten mocskos stílusban, hogy az már nekem fáj, nemhogy a szüleimnek!!!

Tehát tönkre tette a családot. Nem hajlandó elmenni mamához és papához sem el, akármit csinálunk vele. Ő inkább otthon marad , és számítógépezik. Amikor apás hétvége van, tehát apához jön (tudni kell ,hogy én édesapámnál lakom, és édesanyám Londonban dolgozik, és addig a kishúgom a nagynénjével van, de anya több időt tölt azért itthon mint Londonban) szinte semmit nem szól hozzánk, elzárkózik. Szóval addig jutottunk, hogy fontosabb neki az,hogy gépezhessen, mint a családi kapcsolataink. Nos, feljöhet kérdésként,hogy miért nem jön apához, amíg anyu Londonban van? Ez is egyszerű : Mert apa megkövetelné tőle, a fegyelmet, rendet, a tisztességes életmódot,és a számítógép használatának csekély mértékét.

Higgyétek el, ez nem ott van elrontva,hogy a jelenben nem tudjuk megkövetelni a rendet. Itt már sok évre visszanyúló problémákról beszélhetünk, és arról,hogy az ő agyában helyes viselkedésmintaként ez maradt meg. Nyilvánvalóan ott rontotta el édesanyám, hogy annakidején nem adott neki egy csappanós pofont, hogy megtanuljon dolgokat. Természetesen 12 éves gyereknél már mi értelme a pofonnak, testi fenyítésnek? SEMMI!!!! A gyerek csak idegbeteggé válna!!

Összefoglalóan , látja már a család is ezt a problémát, de leginkább én. Régebben olyan jó volt a kapcsolatom a testvéremmel, mára már nem érek neki többet, mint púp a hátát, hmm.. tragikus.

Iszonyatos küldetéstudat, tettvágy, tenni akarást érzek!! Úgy érzem ez nem maradtat így!!!! Változtatni kel!! Kérem szépen a tanácsotokat. Bocsánat ha felszínesnek tűnik a történet, valójában ez ennél sokkal, de sokkal hosszabb!! Ezért tudom, millió kérdés felmerülhet benned, olvasó. De kérdezd meg, írd meg nyugodtan.

Ha van valakinek a családjában,rokonságában, környezetében,baráti körében hasonló est, az kérem írjon! Ti mit tettetek, vagy tennétek a család helyében, vagy esetlen helyemben? SEGÍTSÉG!


2014. márc. 20. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
El kell venni tole a gepet, ennyi. Ha hisztizik vagy csunyan beszel akkor sem kell visszaadni , majd megunja....
2014. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is, mit csinál a húgod a gépen? Egész nap facebookozik? Játszik? Olvas? Filmet néz? Mert nagyon nem mindegy, hogy mivel tölti a gép előtt az idejét. És mit vártok tőle, mit csináljon helyette? Barátnőzzön? Lehet, hogy megteszi online. Olvasson? Megteheti a gép előtt, ingyen. Tanuljon? Hova, ha úgy is kitűnő tanuló, hogy napi 10 perceket tanul, akkor miért kell bacogatni, hogy mennyi tanul? (Igen, tudom, nem bacogatásként mondjátok, de kamasz, azt is bacogatásnak veszi, ha megkérdezed tőle, hogy mit kér vacsira. Ezen nem kéne meglepődni. Ezért is nem akar a nagyihoz meg a papihoz járkálni állandóan.)
2014. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen a húgom Mester MC-zik, vagy mi a fene, meg Sims-ezik , valamint skype-ol, megállás nélkül a barátnőjével..Tehát nem gondolnám valami hasznos időtöltésnek.
2014. márc. 20. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Értem. És szerinted, vagy inkább a szüleitek szerint mi lenne az értelmes elfoglaltság?

Te mit szoktál csinálni? Mivel foglalod el magad?

2014. márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TwinbHUN válasza:
Ha LapToprol van szo, akkor a tapot dugd el!!! Majd ha lemerul az aksija, a hugod kenytelen lesz abbahagyni!! Egy ket nap mulva tedd a tapot valami olyan helyre hogy megtalalja!! Majd ha feltoltotte ujra vedd el de most tobb ido mulva add vissza!! ezt csinald igy egy darabig, egy ido utan hozzaszokik hogy nem tud mindig gepezni!!! Aztan vegleg visszaadhatod, de aztan a szuleidnek kell lepni!! Idobeli korlat!! igy hogy hozzaszokott ahoz hogy nincs gep nem lesz annyira (hangsulyozom: annyira) felhaborodva, de gy kicsi konfliktus nyilvan lesz. Aztan egy ido utan hozzaszokik az egeszhez!!
2014. márc. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értelek... ha a húgod kitűnő tanuló egy erős suliban, akkor miért baj hogy csak 10 perceket tanul? Nagyon okos gyerek lehet, csak senki sem érti meg a környezetében, köztük te sem. Valószínűleg ezért menekül a számítógépezésbe, mert ő úgy érzi, hogy nem érti őt senki.
2014. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Figyelj, én 13 éves vagyok. Azt mondod kitűnő tanuló esh erős iskolában. 1. Meglatás: a tanulás miatt nem kell aggódnotok. Megírtad, hogy skypeolni szokott. 2. Meglátás: nem antiszociális, kapcsolatot teremt más emberekkel. Azt is mondtad, hogy , matematikai és informatikai zseni. Fel kell fogni, hogy neki máshogy működik az agya, őt ez foglalkoztatja. Te mit csinálsz egész nap?
2014. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!