Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 hónapos kisbabám nem akar...

9 hónapos kisbabám nem akar kúszni, se mászni. Szerintetek ez baj?

Figyelt kérdés
Ülni csak támasztva tudd. Csak egy 1 hónapja tanult meg gurulni (hátról-hasra, hasról hátára). A dokinő azt mondta h majd be hozza a lemaradást. Szerintetek?

2014. márc. 25. 19:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
10 hónapos koráig ráér mind kettővel. Kisfiam alig kúszott 1-2 napot talán, 10 hósan meg elkezdett mászni 13 hós koráig csak mászott. Az a lényeg, hogy vagy kússzon, vagy másszon.
2014. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 andi9208 ***** válasza:
51%
ha a doki sem aggódott emiatt, akkor neked sem kell. ha valami van, akkor úgy is mondják, h vidd a gyereket gyógytornára, stb, de addig próbálj nem idegeskedni. amúgy megpróbálhatod motiválni őt, hátha bejön..
2014. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is ráér. Esetleg ha aggódsz elviheted Dévény tornászhoz vagy baba úszásra ezek elszokták indítani a mozgás fejlődést. De én szépen várnék (ez is tettem). 10 hónaposan kezdett a babám forogni, 11 hónaposan ült, 20 hónaposan járt. DE februárban volt 2 éves és meseszépen beszél, bármit eltud már mondani, mondatokban beszél, tisztán érhetően. Nekem mindig azt mondja a védőnő, hogy vagy a beszéd vagy a mozgás fejlődik, apróságom mindig is inkább a hangját használta mint a mozgását.
2014. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A kúszás ÉS a mászás is nagyon fontos!

Én a helyedben elvinném egy Dévényeshez, lehet, hogy két-három alkalom már segítene oldani, ha esetleg le van tapadva valahol egy izmocskája.


Ne ültesd, mert úgy elveszti a motivációját a kúszáshoz-mászáshoz, és felesleges terhelést is okoz a hátának!


Legyen sokat hason és szerintem igenis nézesd meg!

2014. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%
Az én lányom nem mászott sosem.Viszont 11 honaposan már egyedül lépegetett, egy évesen járt.
2014. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha kitámasztva ülteted, akkor nyilván nem fog mászni, gratulálok.
2014. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Azzal én is egyetértek, hogy ha egyedül nem tud még ülni akkor ne üljön. Csak azt csinálja amit egyedül tud, ami még nem megy azt ne erőltessed, csak mert már tudnia kellene. (És ha még nem tudja akkor mi van? semmi!) Nézesd meg Dévényessel ha ő is azt mondja minden ok, akkor hagy úgy fejlődni ahogy ő szeretné.
2014. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

Ne ültesd, amíg nem tud egyedül, sokat árthatsz! Egyébként ez szerintem sem komoly lemaradás még.

Az egyik előttem írónak: Nem éppen jó ám, hogy a gyermeked nem mászott és ilyen korán járt! Később (akár iskolás korban) visszaüthet, figyelj majd oda!

2014. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Erdekes én magam sem másztam hasonlóan a lanyomhoz mégis tudtam menni iskolás koromban vagy mire gondolsz bocs?? Itt a doki semmi ilyen hulyeseget nem mondott. Mert kell egyből beszolni konolyan
2014. márc. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Arra gondolt a hozzászóló, hogy sok esetben a diszlexia, diszkalkulia és egyéb "apró" tanulási zavart annak tudnak be, hogy a gyermek mozgásfejlődéséből kimaradt ez vagy az. TSMT és más ilyen problémát "orvosoló" torna is erre épül, hogy ezeket a "kimaradt", "rosszul végzett" mozdulatokat-lépéseket végig járatja újból a gyermekkel. Nem hiszem, hogy bántó lett volna az ő hozzászólása egyszerűen csak felhívta a figyelmet, hogy érdemes erre oda figyelni ha úgy alakul.
2014. márc. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!