Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 hónapos kisbabám nem akar...

9 hónapos kisbabám nem akar kúszni, se mászni. Szerintetek ez baj?

Figyelt kérdés
Ülni csak támasztva tudd. Csak egy 1 hónapja tanult meg gurulni (hátról-hasra, hasról hátára). A dokinő azt mondta h majd be hozza a lemaradást. Szerintetek?

2014. márc. 25. 19:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
A "figyelj már oda" odavetett mobdatocska kicsit idegesítő különösen hogy itt nincs semmilyen ilyen nézet a mászás ilyen jellegű fontossagat illetoen. (Másik európai ország)
2014. márc. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Figyelj majd oda rosszul olvastam bocsi de akkor sincs ilyen nézet máshol. Az a furcsa
2014. márc. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Amit te írsz az "figyelj MÁR oda" és amit ő írt "figyelj MAJD oda" a kettő között valóban van némi érzelmi különbség. Az országok között pedig valóban változnak a nézetek, de ettől még ez is egy létező nézet amit a válaszoló írt. (és nem csak itt Magyarországon)
2014. márc. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, maximális jóindulattal, szakemberként írtam,amit írtam, gyakran találkozok ilyen gyerekekkel. Mivel utánam, azt hiszem a 10-es válaszoló kiválóan leírta, hogy milyen problémák vezethetőek vissza a kimaradt mászásra, így én ezt már nem részletezném. Ha ennyire nem vagy tájékozott a dologban, érdemes akár itt a neten kicsit utánaolvasgatni, hátha esetleg tényleg érinteni fog. Kívánom, hogy ne így legyen.
2014. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne ültesd, bár elég erőteljesen fogja követelni, hiszen már rászokott...

Ha az én gyerekem lenne, biztos megmutatnám egy gyerekneurológusnak. Szerintem késői a 8 hónapos átfordulás. Ha vígan gurulászna a baba a földön és így járná be a teret, hason tevékenykedne, kinyomná magát mint egy kis kobra ha körül akar nézni, próbálkozna a négykézlábra állással kicsit kevésbé aggódnék, de így egy párnákkal megtámasztott passzív kisbaba jelenik meg előttem, aki az ébrenlét jó része alatt csak nézelődik.

Szerintem lássa a saját gyerekorvosán kívül másik szakember is. Sajnos sokkal találkozunk, aki csak "lusta baba" volt, meg ugye "minden gyerek más", és jobb lett volna hamarabb észrevenni, hogy ők túlságosan mások.

Lehet, hogy nem a kúszás-mászás hiánya miatt lesz gond az idegrendszeri éréssel, hanem az idegrendszeri eltérés okozza a mozgásfejlődés sajátos alakulását és a későbbi tanulási problémákat is, de ez mindenképpen figyelemfelhívó jel.

2014. márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ikerlányaim vannak.Az egyikük 8 hónaposan kezdett gurulva közlekedni, majd 1 hónap múlva kezdett kúszni.Másikuk előbb, de engem is zavart.Dokinéni, védőnő mindenki azt mondta, hogy sebaj, majd behozza.Ráadásul nálunk itt az ikerfaktor is.De engem sem hagyott nyugodni a dolog, elvittem őket megmutatni egy Dévényes szakemberhez.Aki megállapította, hogy nincs nagy probléma, csak egy kicsit foglalkozni kell a dologgal.Kicsit laza volt mindkettejük csípője, és erősítésre szorult a csípő, és a hátizomzat a további mozgásokhoz.Illetve hiányzott a megfelelő motiváció is.

Nyilván foglalkoztat a dolog, ha már egyszer itt feltetted a kérdést!Én azt javaslom, hogy ártani nem árt, ha egy szakembernek megmutatod a gyerkőcöt!Ha megállapítja, hogy semmi baj, akkor hátradőlhetsz, és megnyugodhatsz.Ha meg esetleg kiderül valami (ok nélkül nem szoktak tornát javasolni), akkor pedig tudni fogod mi a teendő!

2014. márc. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
32%
Gondolom Ti is voltatok ortopédián, hiszen mindenkinek kötelező bizonyos időközönként. Látta a házi orvosotok is. Valamelyik biztosan jelezte volna, hogy valami nincs rendben. Minden baba más ütemben fejlődik. Az unokahúgom például nem is mászott, értelmes, érdeklődő gyerek, semmi gond nincs vele. A kisfiam most töltötte a 6. hónapot és már négykézláb próbálkozik (és forog mindenhogyan, kúszik). Ismétlem minden gyerek más. Esetleg valamilyen kúszás segítő játék? Ami felkelti az érdeklődését annyira, hogy meginduljon utána? Egyébként is lehet hogy fogja magát és holnap reggel megindul... :) Ne ess kétségbe :)
2014. márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%

Kapkodva futottam át a válaszokat, de lenne egy kérdésem: Mennyit van ölben, hordozóban, kendőben?

A csendes magány tágas, biztonságos térben és érdekes tárgyakkal szokta inspirálni a nagymozgásokat. Akit a család mozgat-szórakoztat többnyire nem kapkodja el.

2014. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
nem tudom miért lett lehúzva a válaszom, semmi rosszat nem írtam...mindegy is.
2014. ápr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Idő kell a babának amíg tökéletesíti a megtanult mozgásformát.

Találtam egy oldalt ahol vannak ösztönző gyakorlatok: [link]

Szerintem is jó ötlet egy gyógytornász vagy konduktor felkeresése. Ők szerintem tudnak másféle ösztönzést/tornát javasolni.

2014. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!