Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tud v. ki tanácsot adni...

Tud v. ki tanácsot adni hisztis, akaratos babák nevelésében?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kislányom és mostanában kitört rajta az akaratosság és hiszti!

Egyszerűen nem tudom hogy kezeljem,se a szép szó se pedig a határozott fellépés nem segít!Már megőrülök a mindennapi ordításoktól!!

Dobálja magát a földhöz,beleharap abba ami épp a keze ügyébe van üti a felét a kezével és persze úgy ordít mintha v.milye fájna!Kérlek segítsetek!


2009. dec. 19. 21:48
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Csak azzal tudlak biztatni, hogy átmeneti lesz! Nekem mind a 3 gyerekem végigpróbálta!

Módszerem:

Nyugalom, türelem. Elmondtam neki, hogy mennyire sajnálom és tudom ez NEKI milyen rossz és nehéz. Szépen menjen be a szobájába és ha úgy érzi megnyugodott jöjjön vissza és játszunk egy jót!

Elég hamar jöttek!:))

2009. dec. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Engem Édesanyám egyszerűen nyakon öntött egy pohár hideg vízzel.Meglepődtem,csendben maradtam és elmondása szerint nemis hisztiztem többet.

Párom két lányt nevelt fel.Mindkettőhisztis volt kicsinek,mert az anyjuk elrontotta őket.Amint hisztizni kezdett valamelyik,a párom rájuk zárta az ajtót és kiült a folyosóra,hadd üvöltsenek.Igen hamar elunták.

2009. dec. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokadszorra sem érti meg amit mondok, és ezzel másoknak fájdalmat okoz meg szoktam ritkán húzni a haját.

Mostanában a szobájába is be kell mennie büntire, a fiam 4 éves.

2009. dec. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én elég következetes vagyok, van aki szerint néha túl szigorú is. Kislányunk pár napos kora óta szeretett "dühöngeni", el sem hittük hogy ilyen van babánál, pl. nem engedte megfogni a kezét, aztán amikor nagyobb lett, folyton megütött minket. Azt közben megfigyeltem hogy voltak időszakok amikor ez romlott, először azt hittem a bölcsiben tanult valamit, de kiderült hogy mindig egy új fog érkezése zavart be már hónapokkal előbb. Nagyon rosszul tűrte. Ez lehet egy ok!

Másrészt viszont ha valamit nem engedünk neki (most 22 hós), és épp nincs toleráns hangulatban (ált. ugyanis működik az elmagyarázom-módszer), egyszerűen úgy üvölt hogy ki lehet rohanni a világból. Földhöz dobja magát, két ember nem tudja lefogni, stb. És egyszerű dolgokról van szó! Levenni egy ruhadarabot. Vagy nem nyúlhat valamihez, vagy ne menjen ki a szobából (mert leesik a lépcsőn), stb. Ilyenkor próbáltuk mi is a kiságyba "zárás" technikát (sajnos már kinőtte), a szobába zárást, a magyarázást, fenyegetést, nyugtatást, elterelést, akármit, de semmi sem használt... :-( Egyszerűen NEM hagyja abba, bármeddig is bírjuk mi. Sőt annyira belelovallja magát, kétségbe esik hogy látszik már nem önmaga. Ilyenkor meg is szoktam ijedni, most mi van. Sajnos nem tudok jó módszert, most nekünk is ez a bajunk. Általában fáradt, vagy nem tudja levezetni az energiáit. Ha "megfuttatjuk" a játszón, vagy ilyesmi, hamarabb elalszik, kevesebb az agresszív viselkedés. De az alvással is gondok vannak... Kitartás, reméljük találunk megoldást, vagy talán kinövik!

2010. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jó ezeket olvasni, én is átmegyek ezen, 4,5 éves és 1,5 éves gyerekekkel (a kicsi most kezdi a hisztizést, a nagy most kezdi abbahagyni)... Egy tanács: a kiságyat vagy a kisszobát, ahol alszik, ne használd fegyelmezési pontnak! (Magyarán ne rakd oda le, vagy ne csukd be kilincsre az ajtót, ha hisztizik.) Én itt (is) rontottam el a fiammal, akit cirka 3 évig pokol volt emiatt altatni, és ebből 2 évig bevinni sem lehetett a kisszobába. Most jár már el egyedül aludni, és rendszeresen elbújnak a kisszobába játszani a húgával... (akit már nem fegyelmezek az ágyában, és a szobaajtót is csak ráhajtom, nem csukom kilincsre) Amúgy osztom az előttem szólók véleményét, fő a következetesség! És nem elég csak az enyém, a páromnak is annak kell lenni, ez személyes tapasztalat!
2010. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Tényleg nagyon sok türelmet és szeretetet igényel. Nem sok újdonságot tudok mondani, de az biztos, hogy ha születése óta minden következetesen (szigorúan, de sok szeretettel ellensúlyozva) "kordában lehet tartani". Az is biztos, hogy talán az egyik leghatékonyabb módszer a kezelésére a hideg víz. Ártani biztos nem árt, de megdöbbenti a gyereket. Fontos, hogy a szülőnek legyen tekintélye, amit a baba születése után közvetlen már lehet megalapozni..
2010. márc. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!