Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a rossz gyerek definíciója?

Mi a rossz gyerek definíciója?

Figyelt kérdés

Számotokra ha azt mondják rossz gyerek, az mit jelent? Nem figyel az órán, állandóan elszakítja a ruháit, töri zúzza magát állandóan?

Vagy mi a különbség egy izgő mozgó, és egy rosz gyerek között.

A rossz gyerek tényleg rosszat akar, vagy akaratlanul?

Vagy az milyen következményekkel jár, ha megmondjuk telibe a gyereknek, hogy Te márpedig rossz vagy? Arra hogy reagál? Elkezd úgy viselkedni mint egy "rossz gyerek"


A válaszokat köszönöm.



2014. ápr. 8. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Mivel nincs olyan, hogy roosz gyerek így nem is lehet definiálni. Arra a gyerekre szokták mondani aki akarva is helytelen dolgokat tesz, érti mit és miért csinál, szándékosan rosszat akarva ezzel. Az esetek többségében őket tituálják rossz gyereknek, ami miatt a viselkedése nem javul, inkább romlik, mondván elkőnyvelték rossznak. Ilyen nincs, viselkedési problémái lehetnek bárkinek, de ettől még nem lesz rossz. Az élet sem csak fekete vagy fehér.
2014. ápr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én arra a gyerekre használom aki szándékosan árt másoknak.


egy izgő mozgó, ruhájára nem vigyázó, véletlenül labdával ablakot berúgó gyerekre soha nem mondanám.

de az aki végig veri az ovi/suli gyengébbjeit, csak hogy fitogtassa az erejét, na az rossz gyerek számomra.

viszont azt nagyon hangsúlyoznám, hogy én az esetek 99%-ában mindig valami nagyobb családi problémával találkoztam az ilyen gyerekeknél.

azt gondolom, hogy nem véletlen ez a viselkedés, talán már már vészkiáltás is.


az meg, hogy rossznak hívod, hát nyilván rossz is lesz. az agy elhiszi. ha azt súulykolod bele, hogy okos, akkor tele önbizalommal fog leülni tanulna. ha azt, hogy buta, akkor le se fog ülni, minek? hisz buta...

2014. ápr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

1. Ez így van.

2. Én szerintem olyan van, hogy nem olyan jó gyerek és jó gyerek, de nem rossz gyerek.

Avval, hogy megmondod a gyereknek a véleményedet róla avval- szerintem azt fogod elérni, hogy kifordul magából, a szülőket utálni fogja/aki így megmondta neki.

2014. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs rossz gyerek,csak elrontott.Ha ép az agya,meg az elméje,csak nevelési hiba eredményezhet "rossz" gyereket.
2014. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akinek segge vonzza a nadrágszíjat.
2014. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!