Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a 17 éves fiam...

Mit tegyek ha a 17 éves fiam elcsúfítja saját magát?

Figyelt kérdés
Kopaszra vágatta a haját, csúnya igénytelen állszakállat növeszt, szemöldökét tetováltatta, ezüstkarika fülbevalót hord, sötét arcokat és jeleket tetováltatott a karjaira, magasított talpú bakancsban és szaggatott fekete nadrágban jár. Ráadásul most a nyelvét akarja szétvágatni, amit teljesen ellenzek. Hogyan tudnám megállítani ha a szép szó már nem használ?
2014. ápr. 27. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Tetoválás meg hasonló szülői engedéllyel készíthető 18 év alatti gyereknek. Anélkül nem készítenek neki.


Lebuktál

2014. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Tudd meg hol tetoválták szülői engedély nélkül és jelentsd fel őket! Et gáz!
2014. ápr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A barátai csinálták!
2014. ápr. 27. 12:40
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Hat ezt nem teljesen értem mivel nincs még 18eves ehhez mind szülői beleegyezés és aláírás szükséges pl tattoo, nyelv szetvagatas! Szakallbansemmi kivetni vvalót nem látok mint a fulbevaloban sem! Hogyan öltözködik milyen zenét hallgat az pedig egy élet stílus! Persze mindennek megvan a határa! Sztem ez csak egy korszak baratok hatására vagy lázad!
2014. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mybyt akar lenni az én kicsi fiam :(
2014. ápr. 27. 12:42
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Szeretném azt hinni, ha egy gyerekkel foglalkozva van, nem csinál ilyen dolgokat. A tettoohoz steril dolgok kellenek. Remélem jól tanul és kinövi a dolgait.
2014. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 STIG999 válasza:
65%
17 évesen még''kicsi fiam''?
2014. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem állítottad le az első lépéseknél. Nem szabadott volna hagyni, hogy idáig fajuljon a dolog. Ha kopaszra vágatta a haját, abban még nincs semmi (férjem kopasz, mégsem skinhead. 24 éves kora óta kopasz, mert erősen kopaszodik)A szakállal se lenne semmi gond, mondjuk az más kérdés, hogy neked ez a stílus nem jön be. Fülbevaló se gáz, ha szolíd. Férjemnek is van egy kicsi karika a fülében, de igazándiból, ha nem hívod fel rá a figyelmet, észre se venni. De a szakáll meg a kopasz fej együtt, már elég furcsán néz ki:D A tetkót tényleg csak szülői engedéllyel lehet, csak gratulálni tudnék annak a szülőnek, aki megengedi. Meg kellett volna büntetned, mikor észrevetted ezeket a dolgokat. Nem mehet el a buliba, moziba stb...ilyenekkel. Tudom, erre mindenki csak azt mondja, minél jobban tiltod...de valamivel meg kell büntetni. Lehetne esetleg házimunka is a bünti. Valamit találnod kell büntetésnek, mert az, hogy elmondod neki, hogy ezt nem kellett volna stb, akkor tudja, hogy legközelebb, ha csinál ilyet, akkor csak egy félórás fejmosást kell végighallgatnia és rendben is van a dolog. Legyen komolyabb következménye a tetteinek.

Mond meg neki, hogy kettévágatni nem vágathatja a nyelvét, már előre figyelmeztesd, hogy milyen következménye lesz, ha megteszi. És mindig tartsd be a szavad. Ha megígéred neki, hogy ha megteszi, nem mehet el a koncertre, amire fél éve vár, akkor arra tényleg ne mehessen el.

Nehogy már ő parancsoljon. A sarkadra kell állnod.

2014. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Engem a ruha és a haj nem érdekel mivel az nem maradandó. sok fiatalnak vannak furcsa idöszakaik, pl zöld haj vagy tök fekete ruha, de ez késöbb elmulik és normális kinézete lesz. A maradandó dolgok már más kérdés, még a piercing egy dolog annak nem marad komoly nyoma de a fültágoitó és a tetoálás nagyon gáz. Annak olyan maradandó következményei vannak amit örökre magán fog viselni.
2014. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a Mybyt?

(Bocs, próbáltam a neten utánanézni, de nem találtam értelmezhető dolgot erről.)

2014. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!