Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet leszoktatni az...

Hogyan lehet leszoktatni az egy éves gyereket a cumisüvegről, ha szinte mindent abból eszik/iszik?

Figyelt kérdés

Kislányom egy éves lesz, sajnos mindent (főzeléket, gyümölcsöt, tápszert, vizet) cumisüvegből kap. Fél éves koráig csak szopizott (iszonyatosan nehezen ment az is, mivel refluxos volt és állandóan ellökött magától..), 9 hónapos koráig kapott még anyatejet, de azóta sajnos tápszert kap anyatej helyett, a többi "rendes" ételt pedig csak cumisüvegből fogadja el. Ezerszer próbálkoztam kanállal, volt, hogy napokig gyönyörűen evett, aztán megint semmi. Most a kanálnak egyáltalán nem nyitja a száját. Darabosat, falatkákat eszeget, de tényleg csak pár falatot. A bébiételeket hígítom neki tápszerrel, úgy megeszi a cumisüvegből. Már kezd nagyon idegesíteni, hogy máshogyan nem eszik, hogy próbáljam meg leszoktatni? Próbáltam, hogy mást nem kapott, csak vizet, de képes 6-7 órán keresztül nem enni semmit és még csak nem is sír a kajáért (picinek is ilyen volt). Így sem egy vasgyúró, 8700 g. Cumizni nem cumizik, csőrös pohárból nem tud inni, csak rágcsálja. Cumisüvegből is csak félig fekve eszik.

Nem lustaságból kapja cumisüvegből az ételeket, hanem semmit nem akart enni kanállal, de a tápszertől meg nem hízott, muszáj volt neki mást is adni. A reflux miatt (amit már kinőtt) 3 hónapos kora óta szenvedés volt az etetés/evés. Ezért nem erőltettem eddig a kanalazást, igazság szerint örültem, ha nem hányta rám az egészet... A kanállal való evés során ugyanis ha picit öklendezett, már jött vissza minden... Szerintetek mit csináljak?


2014. ápr. 27. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám pohárból "itatni", álla alá textil pelust tennék, vagy előkét és próbálnám itatni sima pohárból. Abból kicsit darabosabb ételt is lehet adni.
2014. ápr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az ő kezébe adod a kanalat, mit csinál vele? Próbálkozik? Bekapja, ha sikerül a szájához emelnie?


Én azt tanácsolnám, ne erőltesd, de kezdjétek úgy az evést, hogy mély tálkába adsz pici főzeléket ( nem folyós, hígat), kezébe illő kanalat, hátha kedvet kap a próbálkozáshoz. Maszatolni fog, de az nem baj, adj neki előkét. Az is jó, ha pici puha falatokat kézzel csipeget fel. (Ez nem biztos, hogy jó ötlet, csak eszembe jutott, mi lenne, ha annyira besűrítenéd a főzelékét, hogy csak nagyon nehezen tudná kiszívni a cumisüvegből? Hátha rájön, hogy a kanalazáshoz nem kell annyi energia...)

A másik: amikor ti esztek, ültesd az asztalhoz, hogy lássa a kanálhasználatot. Ha most még nem is akarja, de előbb utóbb elérkezik az az idő, amikor mindenben utánozni fog titeket, és ő is szívesen kanalaz.

2014. ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a kérdésre válaszolok, és nem bántásból írom, csak segíteni szeretnék. Kispohár. 3 gyerekem van, csak az első kapott cumisüveget, a kicsik nem. Gyönyörűen megtanultak inni 6 hónapos korukban. Kb 3-4 hét. A kicsi 8 hónapos, ő 7 hónaposan kapott először a cicin kívül vizet, és most úgy iszik, mint a nagyok, mellé sem megy egy csepp sem! Soha nem adnék már cumisüveget egy gyerekemnek sem, ha ezt tudtam volna akkor, amikor a nagy született. 3-4 hét alatt megtanul inni, nem késő elkezdeni! Tápszert is adok néha, ha nem elég a tej, azt is pohárból kapja!
2014. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne add fel a próbálkozást. Amikor megéhezik, adj neki puha, kézbe fogható ételeket. Banánt, főtt krumplit, főtt répát, tésztát, gyümölcsöket, kenyeret stb. Hozzá tegyél oda egy cumisüvegben langyos vizet vagy nagyon híg teát. A cél érdekében, hogy ne unja el magát, engedd játszani evés közben - akár az étellel, kiskanállal, műanyag poharakkal, bármivel. Ha hagyja, tegyél te falatokat a szájába, vagy egyél vele együtt ugyanazt. Ha téged akar etetni, azt is engedd: egy falat anyának, egy a babának. Legyen élvezetes, jó móka az evés. Ha nem eszik, vedd ki a székből és félóra múlva próbáld meg újra. Cumisüvegből továbbra is adj neki tápszert, de csak napi 2-3-szor. Ha egészséges a pici, pár nap után rá fog kapni az evésre. Ha mégsem, lehet, hogy van valami gond: pl. ételallergia (emiatt is lehetett a reflux), esetleg abból adódó bélkárosodás, étvágytalanság, ezt adott esetben ki kellene vizsgáltatni.
2014. máj. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!