Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire normális dolog az,...

Mennyire normális dolog az, hogy 8 éves fiam havonta kb.5 napon keresztül egyhuzamban bepisil éjjel? Ez kb. már 4-5 éves kora óta így van.

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudod,h. egyáltalán nem normális.

Nekem anno 9 éves koromig voltak ilyen éjszakai "baleseteim", semmi szervi oka nem volt, nekem a stressz okozta, mivel apa gyakran vert engem.

2014. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a stressz okozza a fiamnál is, azzal a különbséggel a tiedtől, hogy mi a fiunkhoz egy ujjal nem nyúlunk, de ő HDAD-s. Amúgy a doktornő azt mondta, fiúknál előfordul huzamosabb ideig, majd elmúlik. CSak nekem ez kicsit fura.
2014. máj. 1. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért egy vizsgálat nem ártana, jó lenne kizárni a szervi okokat. Hasi uh, stb.. utána lehet stresszre vagy bármi más állapotra fogni.
2014. máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tavaly minden vizsgálat megvolt ezzel kapcsolatban. Volt hasi ultrahang (jó alapos), volt teljeskörű laborvizsgálat, és minden ok... Az ivást is beszabályoztuk, és mégis bepisil. Pl. ma is pisisen kelt :(
2014. máj. 2. 09:03
 5/9 A kérdező kommentje:
Bár éjjel van úgy, hogy felkel, hív, és mondja, hogy valaki járkál a szobában, hangokat hall, nagyon fél. Onnantól kezdve már nem alszik egyedül, átjön hozzánk, mert hiába magyarázzuk meg neki, hogy nincs senki, tiszta ideg lesz, és elkezd sírni.
2014. máj. 2. 09:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg lelki oka van. A félelmei miatt bepisilhet. Az orvosa mit mond? gyerekpszichiáter esetleg?
2014. máj. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ideggondozóba járunk HDAD miatt, ahol pszichológus foglalkozik vele. Említettem neki a bepisilést, de arra még érdemi válasz nem volt, csak annyi, hogy valószínű, összefügg azzal, amilyen.
2014. máj. 2. 12:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk az unokatesók (két fiú) kb. 10 éves korukig bepisiltek éjjel időnként – náluk sem találtak semmilyen szervi okot, és a családjuk is rendben volt.


Azt nem értem, hogy a fiad minden hónapban csak egymást követő pár nap pisil be? Tehát nem elszórtan, egyszer-egyszer, hanem ha igen, akkor több napon át? Ez szerintem simán utalhat arra, hogy az ilyen esetek előtt valami megviseli a lelkét. Próbáltál rájönni, mi lehet? Hülye példa, de talán az iskolában dolgozatot írnak, és a gyerek stresszelős típus?

2014. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy írod is, egy hónapban egymás követő pár napban. Nem tudjuk mi lehet az oka, lehet, a suli, nagyon stresszelős, és agyon büntetik sajnos! Annyi fekete pontja van már, (elsős) hogy "kilóg a naplóból". Osztályfőnöki figyelmeztetés is van pár! Mi nagyon ellene vagyunk az efféle büntetésnek. Épp elég, hogy a "magyar oktatás"nak köszönhetően lóvágtában haladnak az anyaggal, tanulnak mint az állatok, és még agyon szekálják őket feketével! ÉS! Egy jó képességű gyerekről van szó. Az a helyzet, az oviban kezdődött ez az egész...
2014. máj. 13. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!