Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi történhet vele? Vigyem...

Mi történhet vele? Vigyem szakemberhez szerintetek?

Figyelt kérdés

Kislányunk auug. végén lesz 4 éves.

Járt bölcsibe, relative könnyen beszokott, de nem különösebben szerette, a godozónőkhöz egyáltalán nem kötődött.

Szeptembertől ovis lett, vegyes csoport van, 2 óvónő, egyik erősebb,de odafigyelő, igazságos, régibb darab, a másik fiatal, nekem kicsit hebehurgya, nem az én zsánerem, csak a feladatát látja el, de nem érzem rajta a gyerekek szeretetét...

Egész jól mentek eddig a dolgok, majd kb. a téli szünet óta nem nagyon akart menni. Először csak mondogatta,

aztán járt népitáncra, mondta, hogy nem akar menni, mert nagyon sok a gyerek...

Aztán volt/van a férjemmel is gondjaink, olyan kicsit csendes balhé van már egy ideje, nagyon fáradtak vagyunk mindketten, családi segítségünk nincs, így a kapcsolatunk kicsit megingott, de nincs válásról szó, de hát biztos érzi a gyerek, hogy van egy kis feszkó.


2-3 hete konkrétan sírva megyünk miden nap. Volt hogy éjjel felkelt, hogy anya, ma is kell menni az oviba? Mondogatja, hogy utálja az ovit, túl sok a gyerek, hangosak...anya veled akarok maradni..de hát hogy? dolgozom...

Szóltam az óvónőknek, már többször, de tegnap nyomatékosan, hogy segítsenek, mert vmi baj van...állítólag hamar megnyugszik, és játszik is a többiekkel, nem tudom, nekem meg azt mondja, hogy vele senki nem játszik..és természetesen elkezdtem aggódni mint állat, figyelgetni...

egy ideje elkezdett lábujjhegyezni is, nem mindig, de ha az utcán sétálgatunk, akkor sokszor...néha mutogat, ha vmit szeretne, és az istenért nem mondja, pedig amúgy nagy szószátyár...és ez az emberfóbiaféleség megijeszt..hisz a népitáncot imádta, de ezért képesvolt azt mondani, hogy nem megy, mert túl sok a gyerek.


Gondoltam, hogy nem jól tud aludni se az oviban, mert a nagyok ugye nem alszanak már, és hangosak. Igyekszem hamar letenni aludni, de nem mindig sikerül..lehet a fáradtságtól is...nem tudom..egyre jobban félek, hogy vmi idegrendszeri baj van vele...


Ti aggódnátok ezek alapján? Vagy csak a ténylegesen túl sok gyerek, túl kevés helyen, meg a köztünk lévő némi feszültség okozhatja ezeket a tüneteket?


köszi, hogy írtok pár sort, elég ramatyul vagyok...:'(



2014. máj. 30. 08:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha az óvónők szerint nincs probléma vagy különösebb ok (és reméljük igazat mondanak) akkor szerintem tényleg csak arról van szó,hogy nem szereti a tömeget a nagy zajt,nyugisabb típus.
2014. máj. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy idegrendszeri gondja lenne a leírásod alapján. Szerintem érzi a feszültséget köztetek. Nem minden gyerek szereti az ovit. Én sem szerettem. próbálj megnyugodni.
2014. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

köszi, aranyosak vagytok...annyira gáz, mert mindig azt mondtam, hogy ha az én gyereke 1x is sírni fog, hogy nem akar menni, akkor annak biztos oka van, és nem fogom otthagyni. és ma pl. megtehettem volna, hogy nem viszem be, de csomó dogom van, muszáj elintéznem ezeket, éneki ugye azt mondtam, hogy dolgozom, így nem csinálhattam segget a számból, hogy jaj, na jól van, ha sírsz, akkor anya ma mégsem dolgozik, gyere hazamegyünk..ez is tök gáz lett volna.

Ebéd után érte megyek amúgy.

de ma ráadásul pót gyereknap van, tök jó kis program van délelőttre, és ez sem izgatta...

2014. máj. 30. 09:11
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes csoportba jár? Lehet, hogy a nagyobbak tényleg nem játszanak vele, beszélgettél vele arról, hogy szívesebben járna-e más oviba? Vannak helyek ahol kisebb a létszám (tagóvodára gondolok, nálunk ez van), szerintem nem idegrendszeri baj van, érezheti a feszkót köztetek amitől meginoghat a biztonságérzete de ki kéne derítened mi zavarja a kislányt és megoldani ezt, nem jó ha ennyit sír az ovi miatt és nyugtalan.
2014. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Golan Trevize ***** válasza:

Szerintem biztos az otthoni feszültséget érzi, meg kevesli az otthoni törődést.

Az óvodát is úgy éli meg, hogy elkülditek magatoktól.

Először muszáj lesz az otthoni dolgokat rendberakni, és hidd el, utána a kislányod is visszazökken a rendes kerékvágásba.

2014. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt az égvilágon semmi gond nincs.

Jaj, ha tudnád, hogy nálunk minden reggel az oviba menés úgy kezdődik, hogy az az első szava a fiamnak ébredés után, hogy ugye nem kell oviba menni? Hányszor van sírás, meg hiszti, hogy ő nem akar menni. És konkrétan nem az ovival van a baj, hanem, hogy nem vagyok ott. Mert egyébként szereti az ovit, el is van, szereti a gyerekeket is, jól kijön a pajtásokkal, itthon is szokott az ovistársakkal játszani, mert több ovistársa is itt lakik az utcában, de egyszerűen az oviba indulás sokszor egy rémálom. Volt már, hogy úgy kellett az óvónőnek, meg a dadusnak leszednie rólam a fiamat, mert annyira kapaszkodott belém. De utána nincs gond, mert megnyugszik. Sokszor kérdeztem már, hogy de kisfiam, miért nem akarsz menni, miért sírsz, stb? Mire mondja, hogy azért anya, mert nem vagy ott.:) Ha ott ülnék egész nap vele, simán ellenne, sírás nélkül.:) De hát sajnos mennie kell oviba. És hozzáteszem, hogy nem csak 1 ilyen gyerek van az oviban, mint az én fiam.:) Szóval nem vagytok egyedül. És lehet hogy az ég világon semmi baja, mármint a közösséggel, a gyerekekkel vagy bárkivel, csak most van egy ilyen időszak, valahogy talán jobban szeretne otthon, veled lenni, vagy tényleg érzi a feszültséget rajtad.

Én azt gondolom, ha az óvónők szerint minden rendben van, akkor nem kell aggódni.

2014. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

elvileg a vegyes csoport fele nagyok, fele kicsik, de mivel ő augusztus végi, ő a kicsik közül is a legkisebb, a többiek már mind elmúltak 4 évesek. :-(


Igen, mondtam neki, hogy ha szeretné, átmehetünk másik oviba, de azt mondja, hogy nem akar, ő napsugár csoportos..sztem nem érti még...és fél, de kötődik is...fene tudja...

Már elejétől nem tartottam jónak a vegyes csoportot, de hát meggyőztek, hogy ez jó, mer a nagyok húzzák őket..hát sztem meg inkább elnyomják...

Szem fogk kérni az óvódai pszichológustól tanácsot, már ha van ilyen, nem tudom...:O

2014. máj. 30. 09:21
 8/24 A kérdező kommentje:

Minden nap így mentek az oviba, hogy sír?? és neked hány éves??

én ezt nem bírom, teljesen kikészülök, nem tudok a munkámra figyelni, semmi nem érdekel, csak ez, hogy a lányommal vajon most épp mi van bent az oviban...

2014. máj. 30. 09:25
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves Golan,

a köztünk lévő feszültségben igazad van, de mire gondolsz az otthoni törődésnél? Amikor itthon van, szinte csak vele foglalkozom, ténylegesen rá van figyelve, hétvégén együtt vagyunk, és az ovi után du., ha én, ha az apja megy érte, játszózunk, együtt virágültetés, itthon matricázás, főzőcske, rajzolás, matracot felfújjuk, azon ugrálunk, együtt vásárlás, mittudomén, szóval körülötte forog a világ tényleg.

2014. máj. 30. 09:37
 10/24 anonim ***** válasza:

Kér időpontot a nevelési tanácsadóba, ott tudnak segíteni, megmondják mit hogy kéne, hogy jobb legyen a gyereknek, s neked is.


Hívj át ovis társakat, hogy barátkozzon össze velük!

2014. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!