Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek későn, másfél évesen...

Akinek későn, másfél évesen sem járt önállóan a gyereke, elvitte szakemberhez?

Figyelt kérdés

Mi volt a probléma, mi tudott segíteni? Mennyi és milyen foglalkozás kellett? Fiú, lány?


Az én lányom 21 hónapos, koraszülött volt, kiírt időpont szerint (korrigáltan) 19 hónapos. Semmi gond nem volt vele születés után sem, és a fejlődésével sem. 5 hónaposan kúszott, rá nem sokkal mászott, 10 hósan felállt, nem sokkal rá bútor mellett lépkedett, 12 hósan ült fel egyedül. Az üléssel annyi, hogy csak a térdei közé ül, kinyújtott lábakkal csak ritkán, és úgy még most is kicsit eldől néha. Egyik kezét fogva sétál kb január óta, de egyedül nem sikerül neki rendesen.

Megjegyzés csak, hogy az apja másfél évesen kezdett járni, a nagybátyja pedig két évesen, és egyiküknél sem volt semmi gond, egyszerűen csak későn kezdtek járni.

Járunk konduktorhoz, tornázgatunk vele, ő is azt mondja, hogy nincs probléma, csak kicsit gyengébbek a lábizmai, annak kell még erősödnie. Dévényest azért nem javasolt, mert ők a feszes izmokon tudnak segíteni, nem a lazákon, meg azért sem küldött tovább máshova, mert nincs semmi különösebb probléma, és lehet egyszerűen örökletes is, hogy későn jár.

Nem aggódok én sem miatta, nagyon okos kislány, de nagyon kíváncsi lennék mások tapasztalataira!

Köszönöm!


2014. jún. 1. 14:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A kislányom születésekor hypotón volt. A kiroprakter előtt gyógytornászhoz vittem, aki szakértő szemmel egyből kiszúrta, hogy kb. 5 fokban biccentve tartja a fejét. Mikor levetkőztettem, azt is kapásból látta, hogy a nagyajkai nem szimmetrikusan állnak, az egyik enyhén rá volt fordulva a másikra. Nagyobbnak is látszott emiatt.

A kiroprakter mondta, hogy medencecsavarodása van, emiatt nem tud egyensúlyt tartani, ami a járás alapvető feltétele. Próbált lépegetni egy ideig szegénykém, de mindig elesett, aztán már nem próbálkozott. A kiroprakter a hasára fektette, majd a két lábszárát párhuzamosan felhajlítva megmutatta, hogy a kialakult pozícióban nem egyforma hosszúak.

A probléma tehát statikai természetű volt, ami a kezelés hatására rendeződött.


Külön köszönöm annak, aki szerint medencecsavarodása biztos nem volt a kislányomnak. Klassz, hogy ennyi empatikus, jóérzésű, mindentudó ember jár ide!

2014. jún. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom...

Nekünk is mondták, hogy aki azt állítja, hogy a gyerek ilyen-olyan alternatív gyógyászatok miatt kezdett járni, vagy mászni, vagy akármit csinálni, az valószínűleg anélkül is elkezdte volna, csak ki kellett volna várni. Mármint persze olyan esetekben, ahol egyébként nincs semmi probléma, mint pl a hipotónia, vagy bármi konkrét ok, ami miatt kezelésre kell járni.


Nem tudom eldönteni, mi lenne a jó. Egyik felem azt mondja, hogy csak várjunk, csináljuk a tornát, aztán majd elindul, rábízzuk.

Másik részről pedig lehet hogy csak egy kis rásegítés kéne, és elindulna.

Egyébként megbízok a konduktorunkban, hozzá nem is fizetősen járunk, a koraszülött utógondozás miatt, és azért vannak fenntartásaim azokkal, akiknél fizetni kéne.


Voltunk ortopédián a bethesdában, ott is azt mondták nincs gond a lábával.

2014. jún. 2. 11:48
 13/19 A kérdező kommentje:

ja, amikor először látta a lányomat kb fél éve egy dévényes, ő is mondta, hogy az egyik lába hosszabb a másiknál, ő is valami ilyen csavarodásról beszélt, és erre a gyerekorvosunk, és a konduktor csak annyit mondtak, hogy kiváló képességei lehetnek ennek a gyógytornásznak, hogy röntgen szemei vannak, és biztos ortopéd végzettsége is...


Nem tudom, biztos sokmindent ki lehet tapintani, de én is meg tudom fogni úgy a lányom lábát, hogy ne legyen egyforma, és úgyis hogy egyforma legyen. És itt jön szóba, hogy most akarok lehúzni pénzt valakiről, vagy nem...

2014. jún. 2. 11:52
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem ártó szándékkal írtam, hogy nem volt medenccsavarodása a gyermekednek, az akrámilyen alternatív gyógyász dilettantizmusára próbáltam ezzel utalni, tekintve, hogy ilyen kórképet (ilyen terminológia alatt) nem ismerünk. Mondott valamit, hasból, valószínűleg, a gyermeked pedig magától is elindult volna.


Tudom, milyen anyaként nehézségekkel szembesülni, és ezért írom, hogy totál felesleges ilyen alternatív gyógyászokhoz fordulni: jó esetben nem tesz semmit, rosszabb esetben - ilyet is láttunk már - árt.


Szóval ha látta sok szakember a gyermeked, egy folyamatosan gondozza is, akkor szerintem várj, és elindul.

2014. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

szia

az én kisfiam 20 hónaposan kezdett járni, de igne, már régen vittük jobbra balra.

Laza izomzata volt és dévényeshez is jártunk, nem tudom ki mondta, hogy azon ők nem tudnak segíteni...

most 5 éves a mai napig fejlesztjük mert a mozgása nagyon elvan még maradva

jó egészséget

2014. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és véleményeket!


Utolsó, mozgásán miben látszik, hogy szükség van még fejlesztésre? Mikre jártok? Értelmi fejlődésre hatott ez? (olyan is van, aki ezzel ijesztget)

2014. jún. 2. 13:51
 17/19 anonim ***** válasza:

10.000 forintot kért a kiroprakter, és azt mondta, ha úgy gondolom, akárhányszor visszavihetem hozzá a kislányomat, akkor már teljesen díjtalanul.

Nem tartottam lehúzásnak.

2014. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

hát mondjuk tényleg jó nagy butaságot mondott a konduktor..

Az én kissebbik fiamnak is lazák voltak az izmai az alsótestében,amit egy dévényes állapított meg!Azért vittem el mert se nem kúszott se nem mászott!

Első kezelés után keresztülkúszta a fiam a dévényesnek a szobáját!

Erről ennyit!


Én elvinném egy másik dévényeshez!

2014. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

szia

az én fiam , aki 20 hónaposan kezdett járni és azóta is fejlesztjük. Nos,nem ijesztegetnek a mozgásnak nagyon nagy szerepe van az értelmi fejlődésben!

2014. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!