Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ismerős gyereke belerakta a...

Ismerős gyereke belerakta a telefonom az akváriumba (tönkrement). Hogyan kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés

A gyerek 3 éves, Amikor kimentem WCre elvette az asztalról a telefont és belerakta az akváriumba, úgy találtunk rá hogy áll előtte egy sámlin és nézi mi történik. Nem tudom miért tette (talán mert halas háttérképem van, nem tudom). Mindenesetre a telefon tönkrement és nem javítható. (Azt mondták a szervízben, hogy majdnem annyiba kerülne javítani mint egy új).


A gond az, hogy nem volt olcsó (Lumia 1520). Első fizetésemből vettem majdnem fél éve.

A szülők elintézték annyival, hogy leszidták a kisfiút és hevesen bocsánatot kértek. A kár megtérítésére nem tértek ki. Akkor nem pedzegettem, előbb elvittem a szervízbe.


Viszont én most elég pipa lettem, mert most közölték a szervízben, hogy mi a helyzet. Mit tegyek? mi ilyenkor a norma? Fizettessem ki? Eléggé bosszant a dolog. A család anyagi helyzete nem olyan fényes, hogy farzsebből előrántsanak ennyi pénzt, én is pályakezdő vagyok nekem se aprópénz.


24/F


2014. júl. 21. 10:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%

Természetesnek kellene lennie, hogy kifizetik a károd, vagy vesznek egy másik olyan telefont. Sajnálatos, hogy nem állnak jól anyagilag, de ez nem a Te gondod...nekem az is furcsa, úgy érzik elég, hogy bocsánatot kérnek.

Jelezd feléjük, hogy mit mondtak a szervizben és kérd, hogy találjátok ki, hogy rendezik a károd. Ne legyél szégyenlős...

2014. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
97%
Én is úgy látom, hogy fizessék ki! Ha az én gyerekem tenne ilyet,tuti, hogy kifizetnénk!
2014. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%

úgy mondom mint kisgyerekes, hogy jogosan kéred a pénzt.

kérdezd meg tőlük, hogy mi legyen? megjavíttasd és azt fizetik ki vagy vegyél egy újat és arról kérj számlát?

ezzel a kérdéssel elkerül az "egyáltalán kifizetik-e neked" kérdés felvetését :)

2014. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
97%

Szia.

Mi ugyan igy jártunk, csak mi épp a másik oldalt képviseljük.

Mármint a 18 hónapos lányunk dobta bele a wc-be, a férjem barátjának a telefonját. Számunkra természetes volt, hogy megtérítjük a kárát. Felajánlottuk, hogy álljuk a szerviz díjat, ha viszont nem sikerül megjavitani, akkor kifizetjük a készüléket.

Igy is lett. Nem lehetett megjavitani, igy kifizettük neki a telefont.

Szerintem nekik, maguktól is fel kellett volna ezt ajánlani.

Àllj a sarkadra, és mondd el mi lett a telefonoddal, és kérd hogy segítsenek megtéríteni a kárt!

2014. júl. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
65%
Neked van igazad fizessék csak meg a károdat. Ez így fair.
2014. júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%

Nekem, mint szülő eszembe sem jutna,hogy te terítsem meg a kárt.

Egyébként egy 3 éves gyerek, már bőven tudja,hogy a telefon nem vízbe való, meg,hogy nem játék, vigyázni kell rá stb.

2014. júl. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Lelkiismeretfurdalás nélkül szólj a szülőknek, hogy fizessenek. Azért nem egy olcsó dologrol van szó. Nem is értem, hogy gondolták, hogy a bocsánatkérés elég. Nekem két kisgyerekem van, és bizony veled ertek egyet.
2014. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
80%

Én is azt gondolom, hogy a három évesek már tudják mi az, amivel szabad játszani, mi az, amivel nem. Legalábbis az én környezetemben milliószor mondogatják a szülők a gyereknek, hogy a telefonnal nem játszunk.

Én is kérném őket, hogy térítsék meg a kárt. Ez nem pofátlanság részedről, egyáltalán. Sőt, azt furcsállom, hogy maguktól nem ajánlották fel.

2014. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
17%

Lehet, most nagyon le leszek pontozva, és meg leszek kövezve, de ezt a kérdést nem a problémás gyerekek, hanem a felelőtlen felnőttek kategóriájába kellett volna kiírni.

Nekem is jó fényképezőgéppel szerelt mobilom van, hogy a gyerekemet bármikor le tudjam fényképezni, játék, séta, kirándulás, fürdés közben.

De én egy övtokban mindig magamra csíptetve hordom!!!

Egy 100 ezer forintnál is drágább telefonra meg kell tanulni vigyázni, és nem ide-oda letéve otthagyni! Ez egy nagy értékű használati tárgy!

Szerintem hat-hét darab húszezrest egy gusztusos pénzcsipesszel összefogva te sem szoktál szét'hagyni az asztalon, vagy itt-ott. Azt a pénztárcádban, a táskádba téve tartod. Ott a helye.

Szóval az én véleményem az, hogy te voltál a felelőtlen, kedves kérdező. Ráadásul halas háttérképed volt! Nem véletlenül asszociált egy hároméves gyerek az akváriumra. A halacskának a vízben a helye...

Másrészt, ha jól értettem, a gyerek a szüleivel nálatok volt vendégségben. Én, ha olyan embereket látok vendégül, ahol kisgyerek is van, mindig szétnézek és elpakolok, hogy gyerekbiztos legyen a környezet. Engem úgy neveltek, hogy a vendéglátó kötelessége az, hogy a vendég jól érezze magát, és biztonságban legyen.

Szóval, jelen voltak a szüleid is, és mindez nálatok történt, ti voltatok a vendéglátók.

Én, ha a helyedben lennék érteném, hogy a halacskás háttérképpel miért került a telefon az akváriumba, és magamat okolnám, hogy hogyan lehettem olyan balfék, hogy egy nagyértékű telefont az asztalra téve felejtettem halacskás háttérképpel, akváriummal a közelben...

Ez nem a 3 éves gyerek hibája volt...

2014. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
74%

De igen.

Nehogy már a kérdező legyen a vétkes, mert egy 3 évesnek még nem tanították meg mivel játszhat, mivel nem. Főleg nem máséval. Máséhoz nem nyúlunk.

Érdekes módon, nálunk működik a megtanítás, nevelés....

2014. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!