Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? Elvetetni nem...

Mit csináljak? Elvetetni nem tudom, az életem tönkrement!

Figyelt kérdés
5.5 éve van egy párom. Viharos kapcsolat volt, mindennel fűszerezve. Van egy 3 éves fiunk. 2 éve volt egy komoly hullámvölgy, elhagyott egy sokkal idősebb nőért. Összetörtem. Hónapok múlva könyörgött, esedezett, megbocsátottam. Nem kellett volna. Ezután úgy tűnt, minden rendben, amíg ki nem derült, hogy a nő még mindig meg van. Szakítottunk, aztán ezt is megbocsátottam. Bizonyított, visszaengedtem. Őszintén? Szeretem, nagyon. Igen, marha vagyok de nagyon mert tudja, hogy mindent megbocsátok. Most, kb 8 hónapja tényleg minden más volt. Másnak tűnt, így a pontosabb. Elmondta, éreztette, mutatta, hogy megváltozott, csak nekünk él. Nem is volt okom gyanakodni, azt hittem minden rendben. Lett rendes munkája, terhes lettem, 11 hetes vagyok. Minden jónak tűnt, egész a mai napig. Belenéztem a telefonjába, csörgette a nőt, a cégesen smst írogattak, beszéltek. Ezek törölve lettek, de vissza tudtam nézni. A baj az, hogy nem tudok hova menni. Nincs munkám, nincs hova mennem. Elrontottam, nagyon. Írhattok negatívot, de ezzel nem leszek előrébb. Édesanyám van csak, ő pici lakásban és épp hogy fent tudja tartani magát.
2013. dec. 1. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem menj el a fiaddal együtt a nőhöz. A pároddal most ne foglalkozz. Menj fel a nőhöz és közöld vele, hogy most itt hagynád a fiadat 1-2 napra, mert várod a második gyereket az ő "pasijától" szóval ha a párod kell neki akkor a fiad is hozzá tartozik vigyázzon már rá kicsit. Én szemrebbenés nélkül ezt csinálnám (nyilván a gyereket nem hagynám ott) de ettől tuti észrevenné magát. Én hazaköltöznék anyumhoz akármilyen kicsi is a lakás.
2013. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Ez nagyon nem jo otlet, elso. Nem szabad megalazkodni senki kedvéért. Kerdezo, keress egy kicsi albérletet, vagy költözz anyadhoz.
2013. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát elég necces, de ha holnap rögtön elmész a családvédelmis védőnőhöz, és 3 nap múlva a második találkára, és intéz neked még a hétre egy abortusz időpontot, akkor talán még beleférsz a 12 hétbe.

Másrészről viszont eredetileg gondolom tervezett baba volt, és meg szeretted volna tartani, mert úgy tűnt a helyén van a párkapcsolat. Szóval igazság szerint az abortusz nem is biztos, hogy jó megoldás lenne, mert valószínűleg nagyon megviselne, és talán meg is bánnád.

Most inkább arra kellene koncentrálni, hogy milyen lehetőségeid vannak, hogyan lehetne megoldani a problémát. Akkor amikor nem éltetek együtt, akkor hol laktál? Oda nem tudsz visszamenni, vagy akkor albérlet volt. Végülis egy ideig így is egyedül nevelted a fiad, szóval azt is megoldottad valahogy. Gyerektartást tudsz majd kérni, illetve a gyes és családi is járni fog, de ezeket úgyis tudod, amíg terhes vagy, addig viszont még ennyit sem kapsz.

Szerintem költözz anyukádhoz, vagy esetleg megfontolhatnád az anyaotthon lehetőségét, ott biztonságban lennétek mindketten, és segítenek talpraállni, ha megszületik a kicsi is. Ezt a férfit pedig felejtsd el egy életre.

2013. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Előtte anyuval laktam, gimnazista voltam. Összeköltöztünk albérletbe, édesanyám is elköltözött egy pici házba. Állapota nem alkalmas két kisgyereknek, illetve nem is férnénk el. Igazából most is egyedül vagyok, mert kamionozik, csak hétvégén van itthon. Terveztük a tesót, de nem mostanra. Először dolgozni akartam, mert itthonlétem alatt elvégeztem egy egyetemi képzést. De a baba jött. Volt már egy abortuszom, így mgegyet nem vállalnék be.
2013. dec. 1. 16:43
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Most engem itt sokan le fognak hurrogni, de én kivárnék. Ha el is mész a nőhöz, később lesz másik. Az útjaira nem tudsz vele menni, ott is simán csajozhat. Ha gondoskodik rólatok, akkor én maradnék, addig, amíg muszáj és közben szépen elkezdeném kihúzni magam ebből a kapcsolatból (titkos bankszla, további tanulmányok esetleg). Amikor megerősödtem anyagilag, akkor lépnék. Emiatt a nő miatt nem fog dobbantani, akkor már megtette volna. Addig van nyugi, amíg ő a szeretőtök.
2013. dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utóbbi morbid dolog az én fejemben is megfordult.
2013. dec. 1. 17:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég kiszolgáltatott helyzetben vagy, az utolsó megoldása nekem elfogadható, ha amúgy jól megvagytok, akkor érdemes fenntartani ezt az állapotot, amíg ki nem tudsz lépni a kapcsolatból. Gyűjtögess, keress munkát mikor a pici mellett már tudsz.
2013. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
En is csak megerositeni tudom, amit az elozo ket valszolo. 2 gyermekert vagy felelos, turnod muszaj! Nem iszik, nem ver sem teged, sem a gyereket, nem fukar, szoval, ha ugyes vagy meg a lelkiismeretere is hathatsz. Heti 2000 forint eves szinten 1.000.000, 3 ev alatt 3 millio! Kerj olyan dolgokat alkalmakra, amit majd konnyen el tudsz vinni, vagy adni ha lepsz. Addig meg sok minden valtozhat is, meg jora is fordulhat a dolog. Ha meg szereted, akkor ugyis nehez lenne most elhagynod, gErekek nelkul is. Ugyis keveset van otthon, probald kitorolni a gondolataidbol azt a masik not. Te varod a masodik gyereket, hozzad megy haza, veletek lesz unnepekkor es a korhazban, szoval azert te elobb vagy, mint az a no!!! Kitartast es jo egeszseget kivanok!!
2013. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

OFF Utolsó mondjuk a heti 2000 az max 104 ezer évente, nem millió...

Nekem nem lenne idegzetem, gyomrom ilyen palival élni. Ennyi megaláztatás után szereted...te dolgod. Milyen tanácsot kérsz, mikor nem akarod elhagyni? Tudja egyáltalán hogy tudsz a viszonyáról?

2013. dec. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Házasok vagytok?
2013. dec. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!