Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ismerős gyereke belerakta a...

Ismerős gyereke belerakta a telefonom az akváriumba (tönkrement). Hogyan kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés

A gyerek 3 éves, Amikor kimentem WCre elvette az asztalról a telefont és belerakta az akváriumba, úgy találtunk rá hogy áll előtte egy sámlin és nézi mi történik. Nem tudom miért tette (talán mert halas háttérképem van, nem tudom). Mindenesetre a telefon tönkrement és nem javítható. (Azt mondták a szervízben, hogy majdnem annyiba kerülne javítani mint egy új).


A gond az, hogy nem volt olcsó (Lumia 1520). Első fizetésemből vettem majdnem fél éve.

A szülők elintézték annyival, hogy leszidták a kisfiút és hevesen bocsánatot kértek. A kár megtérítésére nem tértek ki. Akkor nem pedzegettem, előbb elvittem a szervízbe.


Viszont én most elég pipa lettem, mert most közölték a szervízben, hogy mi a helyzet. Mit tegyek? mi ilyenkor a norma? Fizettessem ki? Eléggé bosszant a dolog. A család anyagi helyzete nem olyan fényes, hogy farzsebből előrántsanak ennyi pénzt, én is pályakezdő vagyok nekem se aprópénz.


24/F


2014. júl. 21. 10:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
40%

Érdemes lenne kipróbálni: perre menni, vajjon a bíróság mit mond.

A három éves gyerek a hibás? Ha igen, nyilván a szülei jót kell, hogy álljanak.

Vagy a felnőtt férfi, aki nem kellő körültekintéssel választotta ki a telefonja pihenőhelyét.

2014. júl. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondom én is, hogy ki kell fizetniük a telefont (vagy a szerelését) neked.

A 3 éves gyerek nyilván nem vonható felelősségre, hisz nem tudja, mit tett, node tőled sem várható el, hogy tudd, hogyan viselkedik egy ekkora gyerek.

Ők voltak nálatok vendégségben, elvileg figyeltek a gyerekre (bár hozzáteszem, nehéz elképzelnem, amint egy ekkora gyerek villámgyorsan és észrevétlenül felkap egy telefont, odatol egy sámlit az akváriumhoz, feláll rá, és belepottyantja), szóval az ő felelősségük. Nyilván jól elvoltak, és nem figyeltek rá valójában.

Szerintem már az is pofátlanság, hogy nem azzal kezdték, hogy felajánlották, hogy kifizetik a károdat.

2014. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Számomra egyértelműen a szülők a felelősek, amiért nem figyeltek kellőképpen a gyerekre. Nyilván a halacskás háttérkép miatt asszociált a gyerkőc, és dobta oda, az életkorába belefér, ezt kár firtatni. Bizony, minden lépésüket követni kell ilyenkor, és nem a vendéglátónak. Miért is gondolná egy (feltehetően még gyermektelen) 24 éves srác, hogy az asztalról el kell tegye a telefonját arra a pár percre, amíg elhagyja a helyiséget, több felnőtt (köztük a gyerek szülei) jelenlétében?? Nyilván ez a "tanulópénz", legközelebb már eszébe fog jutni, de ezt a "tanulópénzt" bizony a szülőknek kellene állni, bármilyen anyagi körülmények között is élnek. Pontosan azért, ahogy azt az egyik hozzászóló a Media Markt-os példával leírta. Kedves Kérdező, maximum tehetsz egy gesztust (de ezt sem muszáj) azzal, hogy csak egy részét fizetteted ki, de szólni mindenképp szólnék. Lehet, hogy azt remélték, nem lett belőle nagy kár, ezért nem ajánlották fel... de ha ezt a naiv feltételezést félretesszük, akkor világosítsd fel őket, és ha ciki, ha nem, hajtsd be rajtuk!

Egy kétgyerekes (4,5 és 2 éves rosszcsont fiúk) anyukája

2014. júl. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"Érdemes lenne kipróbálni: perre menni, vajjon a bíróság mit mond.

A három éves gyerek a hibás? Ha igen, nyilván a szülei jót kell, hogy álljanak.

Vagy a felnőtt férfi, aki nem kellő körültekintéssel választotta ki a telefonja pihenőhelyét."


A bíró megállapítaná a szülők felelősségét. 3 év gyermek állandó felügyeletet igényel.


Extrém esetben, ha gyerekkel baleset történik a szülőket veszik elő, hogy hol voltak. Előveszik persze azt is, aki szabálytalankodva ütötte el, vagy a foglalkozása körében nem tanúsított kellő gondosságot és emiatt érte baleset a gyereket. De a telefon otthagyása nem veszélyes, teljesen normális dolog, az pusztán az a kategória, mikor a szülőnek kellett volna figyelni, hogy a gyermek ne tehessen kárt. Ha a te logikád mentén indulnánk el, hogy ő tette rossz helyre/hagyta rossz helyen, akkor gyerekek bárhova mennek érdemes mindent kipakolni, a falakat lefóliázni, mert nem a szülők a hibásak, akik nem figyelnek, hanem a házigazda, amiért LCD tévéje van, amit a gyerek leborít, drága berendezési tárgyai, amit összetör, fehér fala, amit összerajzol, macskája, aminek kitekeri a nyakát stb. Komolyan, csak egy hülye magyarázza meg magának, hogy a kérdező a hibás.

2014. júl. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
54%

Én szeretem a konfliktusokat békésen rendezni. Ha az én gyerekem csinálna ilyet, azonnal felajánlanám, hogy megtérítem a kárt. Ha én lennék a károsult, szereznék egy olcsó ideiglenes telefont, és a szülőknek elmondanám, hogy nagyon kellemetlen nekem ez a helyzet, de most hónapokig kell spórolnom, hogy vegyek egy ugyanolyan telefont, esetleg nem tudnának segíteni? Ha azt mondanák, hogy nem, vagy csak részben tudnak fizetni, lenyelném a békát és legközelebb jobban vigyáznék a drága telefonomra.

Nekem két pici gyerekem van, és ha vendégek vannak nálunk, nem győzöm biztonságos helyre pakolni a telefonokat és egyéb széthagyott használati tárgyakat :/ Emellett folyamatosan figyelem a gyerkőcöket, akkor is, ha vendégségben vagyunk, mert a kisebbiket minden csecsebecse érdekel, a nagyobbik meg ügyetlenségből, figyelmetlenségből okozhat kárt (pl. összetörhet üvegpoharat, dísztárgyat).

2014. júl. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Szerintem most száritsd a telefont aztán vidd be a samsunghoz hogy uhs tisztítást,száritast kérsz.ferjem s4én segített. Igaz nem samu telid van de hátha. Segitenek
2014. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben világosan, értelmesen, többször benne van, hogy volt szervizben a telefon és ott mondták ezt. Hihetetlen, komolyan nem fogtad fel utolsó?
2014. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok.férjem s4e is igy járt. S ez az ultrahangos szárítás segített.igaz kb fél órával később,nem azonnal de bekapcsolt...
2014. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
26 és 28: te tényleg ennyire sötét vagy?
2014. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogyha ismerősék nem gyereket hoznak, hanem kutyát, egyértelmű lenne a szitu, még ott kifizették volna helyben...Miért lenne más egy gyerek? A szülő abszolút felelőssége, fizesse ki. szerintem.


Viszont a szülők már máshogy gondolják ezt sajnos. Én is jártam már így, igaz, csak egy olcsóbb dísztárgyam volt, amit a húgom kisfia szétszedett. De szülinapomra kaptam egyszer, és szerettem. Nem is az volt a baj, hanem húgom és anyukám inkább eldugták a "roncsokat", és próbálták eltitkolni. Persze azóta sem kaptam húgoméktól újat, pedig jól esett volna...

2014. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!