Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék, hogy halkabban...

Mit tehetnék, hogy halkabban viselkedjen?

Figyelt kérdés
Van egy tündéri, hároméves lányom. Általában kedves, együttműködő, de világ életében elég temperamentumos volt. Ez az utóbbi időben olyan szintre fejlődött, hogy ha velem van -csak velem- kizárólag hangosan üvöltve képes kommunikálni. Ha örül valaminek, akkor is ordít, ha nem tetszik neki valami, akkor is, sőt, ha csak szimplán megkérdezem, kér-e egy pohár tejet, akkor is. Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy csitítsam. Halkan szólok hozzá, nyugtatom, próbálom elterelni a figyelmét valami csendes elfoglaltság felé. Ennek ellenére néha eléggé hangosak vagyunk. Először is, mert néha csak úgy tudom elmondani neki, amit akarok, ha hangosabb vagyok, mint ő, illetve én is csak emberből vagyok, néha elszakad a cérna és én is kiabálok. (Ezt nagyon igyekszem elkerülni, dolgozom rajta!) Társasházban lakunk, tegnap reggel a kislány épp azért üvöltött, hogy miért nem adok neki csokit reggelire (én halkan válaszoltam neki), amikor megcsörrent a kaputelefon, egy ismeretlen férfi köszönés, bemutatkozás nélkül beleugatott a készülékbe, hogy fejezzem be a gyerek üvöltetését, folyamatosan ez megy (azért ez nem igaz!), biztosan ütöm-verem szerencsétlent. Megkérdeztem, ki a bánatattal beszélek, és vajon belát-e a lakásba, hogy ennyire tudja, mi folyik itt, de csak megismételte amit előbb mondott, úgyhogy letettem. Nem is a közvetlen szomszédunk volt a tag, mellettünk csak egy lakás van, abban egy hölgy lakik egyedül, az pedig kizárt, hogy a kislánynak olyan hangereje legyen, hogy a felettünk/alattunk lakó hallja. Ennek ellenére nagyon felzaklatott, hogy valaki kívülállónak úgy jön át a dolog, mintha abuzálnám a gyereket, aznap még a munkahelyemen sem tudtam koncentrálni. Van valakinek ötlete, mit tehetnék azon kívül, hogy nyugtatom, a figyelmét elterelem, és türelmesen kivárom, hogy elmúljon ez a korszak? Azt mindenképp elismerem, hogy ha valóban ennyire zavaróan kihallatszik, akkor ez így nem állapot, a lakóknak joga van a nyugalomra, viszont nem tartom egészségesnek, hogy a kislány egész álló nap csak azt hallja 'maradj csendben, maradj csendben!'. Illetve már az én idegeimet is erőteljesen kezdi amortizálni a dolog, amikor hirtelen felvisít a fülem mellett, néha már olyan érzés, mintha hasba vágnának. A hiszti maga normális ebben a korban, nem is folyamatosan csinálja, de ez a hangerő nem vagyok benne biztos, hogy egészséges, szerintem saját magát is kimeríti idegileg.

2014. aug. 20. 18:47
 1/7 anonim válasza:
Én megmondom őszintén szerintem ezzel semmit nem tudsz tenni. Mint ahogyan írtad is, ilyen a temperamentuma. Majd ha idősebb lesz, kinövi, addig ő nem képes kívülről szemlélni önmagát Amennyire tudod, és erőd még bírja, csitítgasd, esetleg elmondhatnád neki az ő szintjén, hogy nem kell ilyen hangosan viselkedni, érted akkor is, ha halkabban mondja.De ezt valahogy az ő szintjén. Meg játsszatok olyat, hogy ha halkan beszél, akkor van valami megerősítés, érted. De sokat szerintem nem lehet csinálni, ő ilyen. Az idióta beszólogatókkal meg nem kell foglalkozni, ahhoz már nem volt elég bátor, hogy felvállalja magát, akkor te minek is csinálsz belőle lelki problémát? Ez van, ilyen a gyermeked, senki másra nem tartozik.
2014. aug. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó a hallása? Engem is mindig piszkaltak, hogy hangosan beszélek, erre kiderült, hogy nem teljesen jól hallok. Ez felnőttként derült ki, az éves vizsgálatokon mindent rendben találtak, csak én éreztem, hogy valami nem stimmel.
2014. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy most hülyeséget fogok mondani de nem lehet hogy a hallásával van valami probléma? Barátnőm kisfiánál is hasonló problémák voltak és kiderült hogy nem megfelelő a hallása.Nála volt egy olyan gond is hogy hiába szóltak rá nem hagyta abba amit csinált vagy nem csinálta amit kértek tőle.Azt hitték azért mert nem fogad szót mert hát valljuk be ez elég gyakran előfordul a gyerekeknél de nála csak azért volt ez mert nem hallota meg amit mondtak neki. De remélem nálatok nem ez a helyzet és kinövi.
2014. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez jutott eszembe,hogy nem ártana egy hallásvizsgálat.Ha viszont ott minden rendben,akkor nem igen tudsz mit tenni,csak amit eddig is,hogy próbálod rávenni a csöndesebb beszédre és kivárod,amig elmúlik ez az időszak.
2014. aug. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kiderült, hogy jól hall a gyermek, néha játsszatok pl. bábokkal, amik megijednek a túl hangos beszédtől.

Ha halkan hívogatja a nyuszit, az előbújik a rejtekhelyéről és oda óvatoskodik a kislányhoz. Meg lehet simogatni, elveszi a répát, puszit ad stb. Ha túl hangos hangot hall a nyuszi, elszalad és újra halkan kell hívogatni.

Ettől persze nem fog azonnal megváltozni a kislány alap hangereje, de mégis kap valami visszajelzést arról, mi a túl hangos. Ráadásul nem te egzecíroztatod, hanem a kis báb ijed meg és csalogatható vissza.

2014. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! orrmandulája lehet hogy nagyobb, és gátolja a hallásban. Fül-orr gégészetre vidd el.
2014. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"pedig kizárt, hogy a kislánynak olyan hangereje legyen, hogy a felettünk/alattunk lakó hallja"


Most összeszámoltam, 7 különböző társasházban laktam életemben, és mindenütt a felső és az alsó szomszéd sokkal jobban hallható volt, mint a mellettünk lévő. Most kisbaba van a lépcsőházban felettünk, rendszeresen hallom, hogy sír, és szerintem egy három éves sikítása hangosabb, mint egy bébi sírása.

2014. szept. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!