Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális egy szülőtől ha néha...

Normális egy szülőtől ha néha úgy érzi feladja azt, hogy hiperaktiv gyerekéből neveljen egy átlagosat?

Figyelt kérdés

Iskolakezdés hiperaktiv kisiskolással, tanító már az első héten besokallt... amin nem csodálkozom!

Nem figyel, izgága, beszélget.

Gyógyszer kilátásba helyezve pszichiáter által.


2014. szept. 4. 14:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Nevelési tanácsadóba már 4 éves korától jártunk, de legutóbb az iskolaérettségi vizsgálaton voltunk tavaly, az már elég rég volt.

2014. szept. 4. 16:17
 12/23 anonim ***** válasza:

Hogy normális-e! Persze!

Szégyen-nem szégyen én néha a "sima", de rettentően dackorszakát élő két és féléves fiamnál is érzem,hogy hú, én erre képtelen vagyok! Akkor elvonulok, sírok egy kicsit és jobb lesz! :) Ezért ne érezd magad rosszul! El sem tudom képzelni milyen nehéz lehet neked.

2014. szept. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szia! A gyógyszer biztosan segíteni fog, bár ahogy írtad is, nem csodaszer, és sajnos sokszor az is eltart jó ideig, míg sikerül megfelelően beállítani, ráadásul utána kicsit "kába" lesz, tehát nem egy "normális" állapotba fog tőle kerülni. Amúgy teljesen megértelek, szerintem nincs azzal semmi baj, ha úgy érzed, hogy feladnád, teljesen természetes reakció. Az évekkel majd csökkenni fognak a tünetek, de tudom, hogy egy hiperaktív gyerek mennyire ki tudja fárasztani az embert.

Nem ismerem a körülményeiteket, de ha megteheted, beszéld meg a férjeddel, vagy valakivel a családból, hogy mondjuk hetente/kéthetente 1 alkalommal pár órát vigyázzon rá, amíg te egyszerűen azt csinálsz, amit akarsz, és nem kell sem dolgoznod, sem vele foglalkoznod. Ez persze nem oldja meg a problémádat, de ha te is ki tudsz kapcsolódni egy kicsit, akkor könnyebben veszed az akadályokat.

2014. szept. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Körülményeimre panaszom nem lehet, egyrészt a munkám is kikapcsol, illetve mivel több műszakkal, ügyeletekkel jár cserébe vannak hét közbeni szabadnapjaim is.

Nem is a fiammal való együttléttel van a gond, hanem azzal, hogy bepánikoltam attól hogyan tudunk mi a gyerekkel az iskolában megfelelni.

Oviba keserves kezdet után az óvónénik úgy megtanultak vele bánni, hogy megíratták ballagáson és egyedül őt, senki mást nem.

2014. szept. 6. 09:45
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem megirratták... hanem megsiratták!
2014. szept. 6. 09:51
 16/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én keresnék egy új tanító nénit,aki szimpatikus a gyereknek is!Az átlagos gyerek is figyelem felhívó viselkedésbe kezd,ha érzi,hogy nem kedvelik.Az én lányom nem teljesített annak a tanárnak,aki kimutatta a negatív érzéseit.Ha a tanító néni már az első héten besokallt,abból nem lesz már soha jó kapcsolat.

2014. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nézd. A hiperktivitás nem nevelhető, egy tény, ez kb olyan, mintha egy vak kisgyereket akarnál látóvá nevelni. A világ sajnos átlagos gyerekeket vár el az anyáktól, képtelen tolerálni az eltérőt, de a te kisfiad nem az. Neki nagyon nem lesz jó, ha megpróbálsz belőle átlagost csinálni. Tudom, hogy nagyon nehéz, de őt így kell elfogadnotok. Bele értve a tanítót, aki, ha képtelen rá, olyan sebeket okozhat a kissrácnak egy éven belül, hogy azt a pszichiáter hosszú évekig fogja korrigálni.


Normálisnak normális, amit érzel, de ne feledd, az ADHD nem nevelési hiba.

2014. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mikor a tanító halálkomoly, fontoskodó arckifejezéssel , dühösen közli a 4. tanítási nap után, hogy a gyerek beszélgetett órán és nem hiszi, hogy így menni fog neki az iskola akkor fogalmam sincs, hogy azon kívül, hogy elbeszélgetek a gyerekkel mit tehetnék még, hogyan fogadtassam el őt olyannak amilyennek mások képtelenek elfogadni őt?

Úgy éreztem, hogy tőlem várja a tanító, hogy csinaljak a gyerekből mást mint ami...

2014. szept. 7. 13:07
 19/23 anonim ***** válasza:
Kedves tanárnő! Amint tudja, fiam az un ADHD-nak nevezett állapottal küzd, szakember kezeli, sajátos nevelés igényű, eltér az atlagostol. Ezert számít 2 gyereknek az osztályban. Speciális pedagógiai módszerekkel viszont jol kezelhető, amit a korábbi ivodapedagogusai sikeresen alkalmaztak. Amennyiben szakmai segítséget szeretne kapni, egyeztetek egy időpontot a kezeloorvosaval, aki hasznos ötleteket es módszereket tud átadni. Amennyiben a tanárnő ugy érzi, hogy túl nagy falat, akkor kérem jelezze, hogy a fiamnak megtalalhassam a megfelelő kolkegat.
2014. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Az étrendje rendben van? Ha fogyaszt természetellenes adalékanyagokat tartalmazó ételeket, és/vagy nem jut mindig változatos, egészséges ételhez, az is lehet a magatartászavar oka.

"Gyógyszert" semmiképpen NE! Többet árt, mint használ.

Helyette a citromfű, a komlóvirág, és a levendulavirág teákat próbálják ki, teakeverékként is adható. De ne sokat, mert akkor meg elalszik.:) 2 hét teakúra után tartsanak 1 teamentes hetet, majd megint 2 hét tea, és így tovább.

Egyébként szerintem csoda, hogy van olyan gyerek, aki végig bírja ülni azt a sok dögunalmas órát!:)

2014. szept. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!