Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más is érzi azt akinek ADHD-s...

Más is érzi azt akinek ADHD-s a gyermeke, hogy akármennyire is igyekszik a tőle telhetőt elkövetni mások szemében ő csakis egy rossz anya?

Figyelt kérdés

Például egy ismerősömnek születésétől kezdve nagyon nyugodt, félénk a fia, ő például azt mondta nekem, hogy csakis a nevelés hiányossága miatt lehet olyan nyugtalan , eleven egy gyermek mint az enyém.

Én úgy érzem, hogy a szakemberekkel együttműködve mindent elkövetünk, hogy a lehető legjobban tudjon kisfiam együttélni, boldogulni az állapotával. Úgy érzem sokkal nehezebb a dolgom mint egy átlagos gyermek szülőjének, mégis aki nem tapasztalja meg milyen a helyzetem szülőként az elítél, kritizál, még abban sem vagyok biztos, hogyha neki ilyen gyermeke lenne csinálna e olyan jól mint én.


2014. szept. 22. 11:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig is így volt és így is lesz. A társadalom nagy része nem vagy csak nagyon nehezen fogadja el ez ilyen és ehhez hasonló problémákkal küzdő gyerekeket. Vagyis azt nem fogadják el, hogy ez egy betegség és nem nevelési probléma. Nem tudsz ezzel sok mindent tenni, el kell engedni a füled mellett, hisz a te lelkiismereted nyugodt, hogy mindent megteszel.
2014. szept. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem betegség! És sokat jelent a nevelés! Fiamnak oviban 90%-ra biztosan mondták, hogy hétévesen kimondják a diagnózist. Most 7 éves és már fejlesztésre sem kell járni! Nagyon hamar, szinte idő előtt hordtam folymatosan fejlesztésekre, együttműködtünk a szakemberrel, nagyon szigorú és megdönthetetlen nevelési elveket vallottunk. A szigorút magunkra értem, tehát nem inoghattunk meg, akkor sem ha már az idegszálaim nem bírták. Csináltuk a TSMT tornát 3 évig, lovastornára jártunk 4 évet. Sportolni hordtam-hordom. Egy angyon szuper 8 évesem van. Megérte a vért izzadás. De szó szerint kell érteni a vért izzadást, kemény volt. Most annyi látszik meg az egészből, hogy aktívabb bárkinél, de ezt is kezeljük, suli előtt 6 után kimegyünk futni. Suli után újabb sport. Az órákat végigüli. Sport közben kiadja a plusz energiáit. De ehhez magam is oda kellett rakni, nem biztos , higy mindneki minden nap kimenne futni, csak mert a gyerek érdekeit szolgálja. Sosem tekintettem betegségnek, sosem. Tény, sokkal nehezebb dolgunk volt, mint egy átlag gyerek mellett. De megérte, megtérült a befektetett energia. Ezt csak az érti meg aki benne van. A kritika meg nem érdekelt. A fiam jelenleg sikeresebb a suliban és a sportban annál a gyereknél, aki anno kritizált minket. Vagyis célozgatott és lesajnált. Egyébként középsőben még a ritalint is pedzegették. Hát ennyit erről. Mi innen indultunk...
2014. szept. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt h@léynek néztek 7,5 éves, hol 7-et mond az ember hol 8-at, de már a 8-hoz van közel :) :)
2014. szept. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az én fiam 8 éves, szintén jártunk magánúton TSMT -re évekig,sportolni, fejlesztésre , Ritalin szedést fontolgatja a pszichiáter, a tanító nem híve a gyógyszernek.

Az én fiam is sokat javult, de nyugtalanabb sokkal az átlagosnál még mindig.

Emellett szegénykém olyan színten szétszórt és figyelmetlen...

2014. szept. 22. 12:13
 5/18 anonim ***** válasza:
Diétát csinálja a gyerek?
2014. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen diétázik, minimálisra csökkentettük azokat az ételeket, italokat amik felpörgetethetik, laktózérzékeny is, úgyhogy még erre is figyelnünk kell.
2014. szept. 22. 12:21
 7/18 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen diétát kapott a gyerek? Mit nem eszik?
2014. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Cukros, tartósitószeres dolgokat csak nagyon ritkán.

Húst egyáltalán nem hajlandó fogyasztani, megélne paradicsomon és spenóton, laktózmentes diétát tartja. Rengeteget fájt a hasa nehezen derült ki az oka.

Nagyon sovány gyermek, 19 kiló 8 évesen.

2014. szept. 22. 12:33
 9/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam is laktózérzékeny. Mi a kakaót és a csokit teljesen kiiktattuk, valamint minden ételszinezéket és adalékanyagokat. Gyakorlatilag mindent itthon készítek. Én feladtam a karriert, most ez az én kis "karrierem", de megéri. Az életmódváltás (ételben) nagy változást hozott.
2014. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nyilávn te az én fiamról beszélsz..ő mondjuk már 20. De szerintem az a plusz egy, az izom.
2014. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!