Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktiv gyerek hány évesen...

Hiperaktiv gyerek hány évesen képes arra, hogy másokat ne zavarjon állandó ugrálásával?

Figyelt kérdés
2014. okt. 22. 18:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves " Nagyfater" !


Természetesen folyamatosan azon igyekszünk, hogy fiunk meg tudjon felelni az elvárásoknak, szó sincsen teljes ráhagyásról!

Sokat foglalkozunk vele, sokat beszélgetünk vele, pozitív példával igyekszünk mintát mutatni.

Ám a dolog nem ilyen egyszerű...

Nálunk a születéskori történések miatt idegrendszeri probléma áll a figyelemzavar hátterében.

Sokat számít a nevelés természetesen, de csodát nem lehet várni.

El kell fogadnom gyermekemet azzal együtt, hogy sokszor sír nyugtalansága miatti tehetetlensége miatt, könyörög, hogy segítsek megnyugodni, neki a legrosszabb ami vele történik, ahogy másokra hat az nagyon elszomoritja.

Szereti a gyógyszert amit kap, mert azzal ő idézem " Anya a gyógyszerrel én tudok jó lenni" és ő jó akar lenni.

Tanítónénije imádja nem győzi dicsérni kedvessége, figyelmessége, tisztelettudó magatartása miatt !!!

A minap olvasásversenyt nyert.

Büszke vagyok rá, hogy jószívű, jóindulatú...mégha nyugtalansága miatt zavaró is a viselkedése.

2014. okt. 26. 09:14
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló:

Lehet, hogy az áruházban általad hisztizőnek megítélt gyerek autista. Sok autista szülő panaszkodik arról, hogy neveletlennek nézik a gyerekét, pedig az autizmus egy idegi fejlődési rendellenesség...

2014. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Yehudina ***** válasza:
A gyerekek túlzott aktivitásának oka az élelmiszerekbe csempészett tartósítoszerekben keresendő. Főleg az olcsó pekarukban, süteményekben és a konzervekben találhatók nagy mennyiségben. Érdemes az interneten található táblázatot kinyomtatni és tanulmányozni, hogy melyik számú tartositoszer mennyire károsítja a szervezetét a fejlődésben lévő gyerekeknek. Az orvosok nagy előszeretettel felirnak drágábbnal drágább gyógyszereket, amivel még több kárt okoznak a gyerekek fejlődésében. Ez nem vicc,hanem igen kemény probléma. Szinten az interneten található Dr Lenkei Gábor előadása, amit nagyon-nagyon ajánlok. (Elnézést de egy kis vacak tabletrol írok, ami sokszor önállósitja magát és vagy hulyesegeket ír, vagy lehagyja az ékezeteket. )
2014. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ez veleszületett temperantumbeli sajátosság, már újszülöttkorban sokkal nyugtalanabb volt a fiam mint más babák, testvérével összehasonlíthatatlan volt az alvása, nyugtalansága.

Van átlagos és van hiperaktiv gyermekem, mindkettővel ugyanúgy foglalkozom, mindkettő minőségi élelmiszerereket fogyaszt.

Idegrendszeri probléma! Nem oldja meg semmiféle diéta, nevelés esetleg ronthat rajta ha nem megfelelő a nevelői hozzáállás, vagy nem minőségi a táplálkozás.

2014. okt. 26. 14:13
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves válaszolók! Az igazi hiperaktivitás egy veleszületett részképességzavar, minimális agyi elváltozás, amely nem egyenlő mondern korunk káros következtében kialakuló álhiperaktivitással. A csecsemőket születésüktől fogva károsítják mesterséges élelmiszereink káros adalékanyagai, aztán a sok elektromos kütyü tévé internet mobiltelefon elektromos szmogja, ezek az idegrendszernek egy túlfeszített, stresszel töltött állapotát idézik elő.

Ez nem tévesztendő össze a hiper kinetikus szindrómával, amely minimális agyi elváltozás, pl. szüléskor fellépő oxigénhiányos állapot maradandó következménye.

Az én fiam akiről írtam, 13 éves, vákummal született, légzési elégtelenség lépett fel szülés után, de rendeződött. Erre vezethető vissza az ő állapota.

Na most amit a nagypapa írt, az oké, fegyelmezni kell, de látatlanba feltételezném, hogy az ő unokája nem hiperaktív a szó orvosi értelmében, hanem csak eleven, nehezen kezelhető.

Ha egy hiperaktív gyereket vasszigorral akarnánk befegyelmezni, nála agresszivitást váltana ki a beszabályozás, mert nem tudna megfelelni egyszerűen a szabályoknak.

Ugyanis ennek a tünetegyüttesnek nem az a lényege, hogy ugrál a gyermek, hanem a figyelmével van baj, ez figyelmi zavar, lehet a figyelme gyenge, szétszórt, könnyen elterelhető stb. A hiperaktív gyermek agya nem tudja szétválogatni a környezetéből egyszerre érkező ingereket, nem tudja háttérbe szorítani a kevésbé fontosakat, nem tud szelektálni, egy ingerre figyelni, hanem mindet egyszerre akarja teljesíteni, innen adódik a motorikus nyugtalanság, idekap, odakap, valamibe belekezd, otthagyja stb. Nem kell hagyni persze, hogy bútorokon ugráljon, hanem helyette más jellegű tevékenységgel kell őt kordában tartani.

Pl. mikor a fiam elsős lett, a tanító néni mesélte, hogy hozzákötötte magát a padhoz. Hamarabb kész volt mint a többi, és unalmában a tornazsákja zsinórjával kezdett játszani, ami összegubancolódott, és ödakötötte magát a padhoz. A tanítónéni mondhatta volna azt, hogy ejnye rossz voltál most befegyelmezlek, így nem lehet viselkedni, ha kész vagy a feladattal ülj szépen nyugodtan,ne zavard a többit, de ő inkább azt mondta, az én fiamat minden másodpercben le kell kötni,és plusz feladatokkal bombázta, hogy ne üljön tétlenül.

A hiperaktív gyermek sajátos pedagógiát, másfajta hozzáállást igényel, tudom mivel én is pedagógus vagyok.

Dr. Lenkey-nek sokmindenben igaza lehet, én is szeretem az előadásait, most hogy az orvosok gyógyszert írnak fel hiperaktív gyereknek az biztos nem túl jó megoldás, csak tüneti kezelés. Én a pedagógia részéről közelíteném meg, mivel tudjuk az okot, és ez egy visszafordíthatatlan agyi elváltozás, másképpen gondolkodás, ezt a gondolkodást sajátos pedagógiával kell támogatni, segíteni.

Az hogy erre a problémára még rátesznek a környezeti ártalmak, csak fokozza a tüneteket, nemcsak hiperaktív hanem normál gyerekek esetében. Általános iskolában tanítok, őrület, hogy a gyerekek nagyrésze kólával, chipssel a kezében jön iskolába, és rendszeresen energiaitalt iszik...

2014. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolótól kérdezném, hogy: Akkor hogy lehet, hogy mi az első szülött fiúnknál igenis nagyon odafigyeltünk arra, hogy ne legyen elkapatva, nem vagyok lusta nevelni, következetesek vagyunk, és sokat foglalkozunk vele. Mégis 2 éves korára úgy éreztük, hogy más, mint a többi. Most 8,5 éves, és rendkívül szemtelen velünk, a hiperaktivitás összes tünete jellemző rá. Már az oviban elküldtek minket pszichológushoz, voltunk 3-nál is, voltunk kineziológián, és még sorolhatnám... Mindenhol azt mondták a szakemberek, hogy: NE MERJÜK MAGUNKAT HIBÁZTATNI emiatt, hogy a fiunk ilyen, ez egy úgymond "születési rendellenesség", az agyban az információ továbbítás nem úgy úgy működik, mint egy átlag gyermeknél. Nálunk is úgy van, hogy ha a mamánál van, szinte semmi gond nincs vele, mi ezt megkapjuk a mamától is folyamatosan, de ez nem azért van, mert a mama olyan nagyon szigorúan és következetesen bánik vele. Az én anyukám inkább kényeztető típus, én vagyok a határozottabb, következetesebb, és mégis engem készít ki. Úgyhogy én ezt megcáfolom, hogy ha egy gyermek kiskorától kezdve szigorúan, határozottan, következetesen van nevelve, akkor nem alakul ki a hiperaktivitás. Ez nem így van!
2014. okt. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Bocsánat, utolsó vagyok, NAGYFATER-nek üzentem, nem az utolsónak! :)
2014. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én azt tanácsolom, hogy vidd el a BHRG alapítványhoz. Ott megvizsgálják és fejlesztő tornát állítanak össze. A torna sokat tud segíteni. Én a lányommal járok oda, ő nem hiperaktív hanem idegrendszeri éretlensége van. Az alapítványnál foglalkoznak hiperaktív gyerekekkel is. Tényleg érdemes elmenni hozzájuk. Nekünk nagyon sokat segített. [link]
2014. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Van abban valami, hogy mostanában a túl megengedő nevelési stílus a divat!

Ez lehet kellemesebb a szülőnek, kevesebbet kell foglalkozni a csemetével, nem elvárás a következetesség a szülő részéről (az ugyanis néha kellemetlenebb, fárasztóbb a szülőnek, mint a ráhagyás a gyerekre) és csak akkor várunk el valamit magzatunktól, ha az éppen zavar minket és szeretnénk, ha abbahagyná ....

No, ez így nem megy!



Persze egy (végülis) beteg gyerek még nagyobb erőfeszítést kaván a szülőktől! Itt az lehet a megoldás, ha tud valaki segíteni nekik és néha elviszi, átválalja a gyreket, hogy ők is tudjanak pihenni, feltöltődni - szerintem....

2014. nov. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19 koszonjuk a nagy semmit
2022. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!