Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan kisgyerekkel, aki semmit sem hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

Közel négy éves lányunk képes napokig szinte étel nélkül lenni. Állítólag az oviban eszik, de nem hiszem el, mert attól tartok, hogy azt mondják, ha egy-két kanál valamit sikerül belapátolnia... :(

Már két éve nem igazán hízott, sőt most beteg volt és fogyott is fél kilót. Ven egy-két dolog, amit úgy-ahogy megeszik, de azokat sem mindig, ráadásul a fő tápanyagokból szinte semmi nincs bennük. Sem zöldséget, sem húst, halat, de még kenyeret sem eszik. Nagy ritkán egy kis tésztát, krumplipürét és gyümölcsöket, elvétve tökfőzeléket, sajtot. Tejet és kakaót barmikor, időnként egy-két marok gabonapelyhet, és tojásrántottát vagy főttojás fehérjét. Régebben a virslit szerette, de már az sem kell neki. Itt nagyjából ki is fújt a repertoár.

Főzök rendesen, ráadásul nem is rosszul. Sokszor többféle is van, vagy megcsinálok valamit pluszban amit kér. Naná, hogy nem eszik belőle. Teljesen el vagyok keseredve. Már gondoltam bélparazitákra (semmi látható jele egyébként, hacsak a karikás szem nem az...) és lelki problémákra is. Gyakran panaszkodik hasfájásra és szédülésre, amit nem csodálok, biztos teljesen ki van éhezve a szervezete... Hová vigyem?


2010. jan. 27. 13:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az orvostól kérj segitséget. De ez szerintem ha tudsz válasz másik orvost akiben megbizol és nem félsz kérdezni töle és normálissan válaszol.
2010. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
vidd el orvoshoz! csoda hogy még nem volt nagyobb baja! mindenféleképp orvos!
2010. jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy segíteni nem tudok,csak azt kérdezném,hogy kisebb korában is így volt?Mert az én kisfiam 20 hónapos,de az anyatejen kívül nem nagyon akar mást megenni,pedig én is már mindent próbáltam.Köszi.
2010. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az én lányom két és fél éves és 10,5 kiló.Keveset eszik és most derült ki, hogy lisztérzékeny.Az ő súly csak stagnál egy ideje.A háziorvos küldött a gasztroenterológiára és ott derült ki vérvételből. ő is étvágytalan. Jövő héten megyünk és mindenkitől vesznek vért mégegyszer mert ez öröklött dolog. Valamelyikőnktől.

Nem mondom, hogy a tied is az, de ha fáj a hasa és étvágytalan nézzék meg szakrendelőben.

Mi túl vagyunk a biopszián nála, eredményt még nem tudok, de szokom a gondolatot, hogy gluténmentesen kell élnie, ami nem olcsó. Arról meg ne is beszéljünk, hogy semmit nem ehet szinte máshol, speciális óvodába kell járatni...

2010. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Vidd el gasztroenterológushoz!!! Lehet, hogy az előttem szólónak igaza lehet, és valamiféle ételérzékenysége lehet... pl. lisztérzékenység. Egyik barátnőmnek is későn vették észre, már csont és bőr volt. És fájt a hasa.
2010. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Esetlg nincs barátja? Áthívhatnád ebédre és hátha megkívánná a másiktól vagy csak egyszerűen szégyelne nem enni. Egy próbát megér. Azt enyém a vízet nem issza de mihelyt itt van egy másik gyerek és látja tőle akkor neki is kell. Béres cseppel és a cebionnal is próbálkozhatsz. A cebion savanyú, étkezés előtt adj be neki pár cseppet hátha étvágycsináló lesz.
2010. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Minden anyukanak 1-et tudok javasolni:csak C-VITAMIN kell a gyerekeknek(max.dozisban) es maris jon az etvagy!!!Tapasztalatbol tudom,az en fiam is ilyen volt es a dokibacsi csak ezt javasolta:hiszen ha megjon az etvagy nincs szukseg semmilyen masik vitaminra!:)Igaza volt:))
2010. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is az orovst javaslom!!!De ha van a körzetedben tipikusan gyermekorvos, akkor ahhoz!!!!Hol laksz, talán neten találunk gyermekorvos elérhetőséget!!vagy beírod a keresődbe hogy gyermekorvos, és a megye, aholo laksz, vagy vmi közeli nagyváros!

Mielőtt telitömnéd mindenféle csodaszerrel, lássa egy orvos!

2010. febr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem is a lisztérzékenység volt az első gondolatom. Ott elsorvadnak a bélbolyhok, amit megeszik, az se nagyon szívódik fel. Mindenképpen elvinném gasztroenterológushoz, vérvétel, és biopszia.

Ezzel a betegséggel is együtt lehet élni, bár az elején elég macerás megtanulni, hogy mit hogyan főzz, de ha szeretsz főzni, nem lesz gond, a www.liszterzekenyseg.hu - n minden fent van.

2010. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!