Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Remalom, en mar teljesen...

Remalom, en mar teljesen kivagyok!? Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Amit 3 eves kisfiam este fekteteskor es utana egesz ejjel muvel az egesz egyszeruen tarthatatlan. Hiszterikusan uvolt toporzekol paros labbal ugras es visit teljesen hulye indokokkal. Pl szokasos keres egy plussallatot ami ott van a kezeben. Inni musor is megy vagy takarjam be, de nem egysze . Ketszer hanem fel orankent. Ma se aludtunk osszesen meg 2 orat. A kisteso 2 eves o se tud aludni masnap meg az egesz csalad faradt gyerekek hisztisek mi meg turelmetlenek. Eskuszom ujszulottkent nem volt ennyire sulyos a helyzet. Ami erdekes ha en nem vagyok itt egy mukk nelkil lefekszik apanak nem hisztizik lefekszik mint a kisangyal. Pedig en vagyok aki enekel, vetit, mesel, jatszik vele. Nem ertem miert csinalja ezt es miert csak nekem...atmegyek betakarom simogatom ezerszer de ez azert mar sok es elert egy olyan pontot amikor mar nekem sincs turelmem mindig nyugodtan kezelni a helyzetet. Mit kene tennem? Gondoltam h azert ilyen mert tul sokat van az oviban meg feltekeny ugyh most mar kesobb viszem es hamarabb megy alig van ott, de azota megroszabb...

2014. nov. 18. 05:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
ha tudja h a lakasban vagyok akkor hiaba fekteti apa meg megy at este ö mert jön az agybaj es jön at. de hat igen csak ez müködhet. szo nelkül visszatenni akkor is ha fejre all. mert nem, tuti h nem szomjas, es tuleli ha nem takarom be 120xra is...
2014. nov. 18. 09:55
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyítik egymást az oviban és fél. Próbálj meg nála ügyesen rákérdezni és kitalálni vmi ördögűző rituálét.
2014. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%
Szia! 2-es vagyok. Azt elfelejttem, a lányom is kijött. A lehető leghatározottabban fordítottam vissza még az ajtóból. Szöveg: ki engedte meg, h kigyere??? Nem kiabálva, csak halkan, határozottan. Amúgy többedszerre pedig annyi, h alvás és pont. Utána már azt sem, szó nélkül vidd vissza. Ha kell, 120x, igen. Ne hagyd, h ő győzzön, mert nem lesz vége. Második este már sokkal jobb lesz. Az én lányom extra makacs, nem is akartam kivenni a rácsos ágyból, mert tudtam, h ki fog jönni. Aztán addig húztam, míg kiesett... A fiam sose jött ki anno. Nem hiszem, h az ovitól van. A lányomnál nem volt semmi változás, mégid csak rájött a hoppáré egyik napról a másikra. Tarts ki! Tudom, h nehéz, de megéri. Hamar rájönnek, h ezentúl más idők járnak... :)
2014. nov. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja és csak érdekességképpen: mikor még nem tudott beszélni a kislányom, akkor is elkezdte egyszer ezt az esti mizériát. Lefektettem, kimentem a szobából, ahogy szoktam. Felállt, és ordított. Próbáltam mindent, volt jópár vacak esténk, aztán megelégeltem. Mikor lefektettem, bent maradtam vele. Persze azonnal felállt, kezdődött a szokásos műsor, hvegyem ki. Nem vettem ki, visszafektettem abban a pillanatban, h függőlegesbe került. Közben csitítottam, h csssss. Mondjuk nem tudom, mennyire hallotta a sírástól... Na mindegy, a lényeg, h számoltam, 43x állt fel! :) Utána már csak fekve nyöszörgött, majd elaludt. Másnap már nem is sirt. Felállt, lestem a kulcslyukon, de aztán visszafeküdt, és aludt, mint korábban. :)
2014. nov. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Kezdödött a pisi meg kaki mösorral. nyilvan nem mondhatom neki azt h akkor sz@rd össze magad"



Ugye te sem gondolod komolyan, hogy ha volt pisi-kaki lefekvés előtt, akkor fél óra múlva megint kell? És aztán újabb 15 perc múlva megint...ez csak játszma, a gyerek nem hülye, jóformán visszaél a pisi-kaki témával, mert tudja, h a szülő nem hagyná bepisilni, vagy nem kínozná, h nem engedi WC-re. Ne engedd! A tesóm gyerekével ugyanez volt, amikor a szobatisztaság kialakulóban volt, h a kislánya úgy reagált, ha nem kapott meg valamit azonnal, h "akkor bekakálok/bepisilek". Mert tudta, h ezzel eléri, amit akar. Nálam csak egyszer próbálkozott, mondtam, h nyugodtan kakáljon be, engem aztán nem érdekel.

2014. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk egy rituálé volt, ha a húgom lefeküdt. Elénekeltünk két altatódalt, majd egyenként elmondtuk, hogy a családtagok közül mindenki alszik, pl. Anya is, apa is, mama is, papa is, stb. Nálatok is be lehetne vezetni valami ilyesmit, de ne túl sokat, hogy vetítés, meg mese, meg ének, csak valami 1-2 perceset. Aztán ha kijön, akkor szó nélkül (tényleg ne szólj hozzá) fogd meg és vidd vissza az ágyába. Ezt addig, amíg ott nem marad. Lehet, hogy 1 hétig minden este ez lesz, de próbáld kibírni, meg fogja unni egy idő után.

Az oviba meg rendesen vidd, nem kell később vinni és előbb hozni.

Esetleg pszichológussal is lehetne beszélni.

2014. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Muszáj oviba mennie? Ez egyértelműen féltékenység. Őt kirakod, a kicsi meg otthon marad. Miért nem maradhat ő is otthon?
2014. nov. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!