Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Harap. Napi 50x. Tanácstalan...

Harap. Napi 50x. Tanácstalan vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éves. Harap, minden nap. Ha rászólok, csak nevet. Nem akarom bántani, de most már ott tartok, hogy a teljes lábszáram lila, fognyomokkal van tele, és komolyan félek a saját gyerekemtől. Ha elveszítem a türelmem, akkor beteszem az ágyába és otthagyom. Nem sok hiányzik, hogy szájbavágjam, de nem akarom. De nagyon nehéz, mikor pl. tányérokat pakolok és szándékosan odajön és beleharap a belső combomba. Segítsetek, mit tegyek? Próbáltam elterelni a figyelmét, nem jött be. Mással játszunk, akkor is rájön a roham és megharap. Ha lefogom a kezét, fejét és rászólok mérgesen, hogy nem szabad, akkor is csak kinevet, pedig egyértelműen negatív a reakcióm, és a hangerő is határozott. Fájdalmat nem okoztam még neki cserébe, nem is szeretnék, 1 évesen nem hiszem, hogy megérti. Egyedül az otthagyás vált be eddig, ilyenkor nem is szól utánam, elfogadja. De nem hagyhatom egész nap ott... mi a frászt csináljak még???
2014. nov. 19. 15:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Üss a szájára. Azt megfogja érteni. Egy évesen a "csak beszélek" nem ér semmit.
2014. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Oké, semmi más nincs? Nem akarom megütni, mint már írtam is. Nem hiszem el, hogy nincs más megoldás.
2014. nov. 19. 15:26
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Kisfiam ugyan ezt csinálta ennyi idősen sajnos nem biztos hogy tudok hasznos tanácsot adni mert nekünk csak az idő ami segített bár megütni én se ütöttem soha szerintem nem értené azt se. Én csináltam azt hogy úgy csináltam mint aki sír és mondtam hogy anyának ez nagyon fáj akkor 1-2 órát abba hagyta de aztán újra. Aztán egyik napról a másikra abba hagyta leszokott róla. Hogy miért, nem tudom. Ja és ő nem csak harapott hanem csípett is meg a hajamat húzta
2014. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az jó, hogy ilyenkor érezteted vele nincs játék közös elfoglaltság ha ezt csinálja. Ha kell bizony én napi 50szer is betenném a helyére 1-1 harapás után, majd rájön hogy nem buli.
2014. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én hangosan mondtam neki, hogy "au, ez fáj", majd letettem, közöltem vele, hogy harapós babával nem játszom. Mindig pont így. Azután először csak szólt harapás előtt, hogy "au", majd mostanában már csak bekapja a vállamnál az izmot, de nem szorítja össze a fogát. Ez is egyre ritkább.

Nálunk ez így bevált, nem csaptam a szájára.

2014. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom csinálta ugyanezt 1 évesen... Terrorizálta az egész családot. Mi is úgy voltunk vele, hogy nem bántjuk, majd abbahagyja. Nem hagyta... Aztán mikor egy hiszti alkalmával úgy ráharapott a kulcscsontomra, hogy ömlött a vérem, és kb 2 percig nem tudtam levakarni magamról, na akkor kétségbeesésemben az orrára csaptam (a szájára nem tudtam). Egyetlen egyszer. Azóta nem harap.
2014. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Van hajhúzás, karmolás is, de azok nem ilyen sűrűn és azok simán kivédhetőek. Ez viszont váratlan és nagyon gyorsan történik. Remélem, idővel jobb lesz, de ma nagyon kiakadtam, hetek óta megy, kezdek belefáradni. Remélem, elmúlik...
2014. nov. 19. 15:41
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ijessz rá. Sikíts egyet, ha harap, kezdj el sírni (színlelve), esetleg csípd meg, a lényeg, hogy felfogja, hogy fájdalmat okoz a harapással.
2014. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
eyeket amiket irtatok en is kiprobaltam, na nalunk nem volt vesyes es rendsyeres, de hamar elegem lett...es vissyaharaptam' utana nem harapott
2014. nov. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 évesen csinálta ezt a kisfiam, de nála olyan volt, mintha puszi helyett szeretetből csinálná. Az oviban is odament a másik gyerekhez, beszélgettek, megsimogatta, a következő pillanatban pedig ott harapta, ahol érte..

Próbáltuk szép szóval, hangosabban, rácsapni a szájára egy kicsit, visszaadni, stb, de semmi.


Aztán az oviban megharapott egy nagyobb kislányt, aki akkora pofont adott neki, hogy szegényem nekiesett a szekrénynek. Na, azóta nem harap :D

2014. nov. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!