Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Harap. Napi 50x. Tanácstalan...

Harap. Napi 50x. Tanácstalan vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éves. Harap, minden nap. Ha rászólok, csak nevet. Nem akarom bántani, de most már ott tartok, hogy a teljes lábszáram lila, fognyomokkal van tele, és komolyan félek a saját gyerekemtől. Ha elveszítem a türelmem, akkor beteszem az ágyába és otthagyom. Nem sok hiányzik, hogy szájbavágjam, de nem akarom. De nagyon nehéz, mikor pl. tányérokat pakolok és szándékosan odajön és beleharap a belső combomba. Segítsetek, mit tegyek? Próbáltam elterelni a figyelmét, nem jött be. Mással játszunk, akkor is rájön a roham és megharap. Ha lefogom a kezét, fejét és rászólok mérgesen, hogy nem szabad, akkor is csak kinevet, pedig egyértelműen negatív a reakcióm, és a hangerő is határozott. Fájdalmat nem okoztam még neki cserébe, nem is szeretnék, 1 évesen nem hiszem, hogy megérti. Egyedül az otthagyás vált be eddig, ilyenkor nem is szól utánam, elfogadja. De nem hagyhatom egész nap ott... mi a frászt csináljak még???
2014. nov. 19. 15:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak is volt egy időszaka, mikor próbálkozott ezzel. Egy darabig mi is mondogattuk, hogy fáj, au, nem szabad és társai, de semmit nem ért. Aztán meguntam és bizony rávertem a szájára (nem nagyra kell gondolni, éppen csak rálegyintettem) illetve igen, volt hogy én is visszaharaptam. Na, ezek hatottak, nagyon gyorsan leszokott a harapásról. Amit a te kicsid csinál Kérdező, az durva, én biztosan nem hagynám.
2014. nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a visszaharapás működött. Emlékszem milyen csodálkozva, megdöbbenve nézett rám. Aztán nem harapott többet.
2014. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Egy kicsit viccesnek fogod találni.mikor én kicsi voltam,emlékszem,sokszor rámjött a haraphatnék.nem akartam én senkit bántani,a fogaimnak kellett,ilyen növekedési fájdalom féle(tudod,mint a lábnál).az én lányomra is rájön néha.nagyon egyszerű dologgal megoldottam.adtam neki egy kispárnát.ha rájön a harapdálás,a kezébe adom és azon kiéli magát.
2014. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kisfiam harapdált, soha nem bántottam. Egyszer váratlanul éreztem a lábszáramon a harapást és ösztönből ( Mintha szúnyogot ütöttem volna) csaptam. Nekem lelkiismeretfurdalás, ő viszont soha nem harapott.
2014. nov. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Velem még nem történt ilyen de eszembe jutott , hogy kiskoromban én a tölgyfa bútorokat rágcsáltam. :D
2014. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem miért ne lehetne szájon vágni? Ezért vannak ilyen gyogyós gyerekek, mert valaki a hajszálukhoz hozzáér, már gyerekkínzónak van titulálva. Engem egyszer harapott meg egy kislány az utcán, anyukám úgy szájon vágta, hogy a fal adta neki a másikat, pedig az ő anyja is ott volt. A gyerek attól kezdve normális volt és rendőrségi ügy meg lincselés se lett belőle. 20 éve még normálisak voltak a szülők...
2014. nov. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki a Walking Dead sorozatot. :)) Nem fog harapni…
2014. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ugy vagnam szajba hogy a fal adna a masikat. garantalom nem harapna tobbet.
2016. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!