Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a nagyobb gyerekénél a testvérféltékenység nagyon elhúzódott, és problémás volt?

Figyelt kérdés
4 éves a lányom, fél éves a kicsi. Eddig is voltak gondok, de egyre rosszabb, őt nem bántja, de engem folyton, szóval is, és tettekkel is. Próbálok mindent, sokat foglalkozom vele külön,elmegyünk kettesben sokszor ide-oda, türelmes vagyok, elmagyarázom neki a dolgokat, ha üt vagy rúg, akkor nagyon határozottam rászólok, hogy ezt nem, és akkor megy büntibe ( bár általában nem megy, csak rámvágja az ajtót). Én már totál kivagyok, nem hallgat rám, nem kedves, ha érte megyek az oviba nem is köszön szinte. Egyre mérgesebb vagyok rá, és emiatt folyton lelkiismeretfurdalásom van, hiszen kicsi még. Ördögi kör, mert én veszekszem, ő még rosszabb, és úgy érzem már sosem lesz jobb. Közben meg szeret, és szüksége van rám, éjszaka félálomban átjön, és bebújik mellém, és ha akar, tud nagyon aranyos lenni, csak egyre kevésbé akar. Adjon tanácsot aki tud, lesz ennek valaha vége? Nagyon kétségbe vagyok esve..
2014. nov. 28. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Talán az a baja hogy őt száműzted az oviba míg te otthon vagy. Így nem is várhatsz javulást. Mégis mit vársz tőle? Olyan lehet neki mintha leváltottad volna a kisebbre, hisz őt elküldted.
2014. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4 éves, 2 éve közösségbe jár!! Most komolyan tartsam itthon, és unatkozzon? Egész nyáron itthon volt, és a végén már szenvedett, egy ekkora gyereknek közösségben a helye szerintem, 3ra már ott vagyok érte, egész délután velem van. Nem hinném, hogy ettől rossz anya vagyok.
2014. nov. 28. 11:00
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja két éve közösségbe jár. csakhogy eddig nem voltál otthon gondolom és nem volt kistestvére. Most lepasszolva érezheti magát. De te dolgod, csak ne lepődj meg hogy ilyen.
2014. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy látom elég jól csinálod, csak hát minden gyerek máshogy fogadja a kistesót.

Biztosan valamilyen szinten frusztrálja, hogy már nem csak ő létezik.


Esetleg próbáld neki hangsúlyozni az előnyeit. Hogy lesz kivel játszania, még egy ember a családban aki nagyon fogja őt szeretni stb.

Illetve másik ötletem, vegyeket neki egy babát, babakocsival, babaággyal mindennel (nem kerülnek olyan sokba ezek) és amikor te babázol, akkor ő is fog babázni az ő saját babájával. Mi így vezetjük be a kistesót.

2014. nov. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Be szoktad vonni a kicsi körüli teendőkbe? Pl. amikor pelenkázol, ő adja a pelenkát, amikor eszik a baba mondjuk választhat neki bébiételt meg ilyesmik?

Esetleg ha délben hoznád el az oviból és egyszerre aludnának délután? Az is biztos tetszene neki,h ugyanúgy csinál vmit mint a baba.

Napi rutinban is lehetne valami olyan idő, ami csak az övé. Nem tudom mikor van alvásideje a babának még, de esetleg olyankor csak vele alkotni mindig vmi "nagylányosat" amit a baba még nem tud? Pl. sütni/főzni,kézműveskedni?

2014. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos nalunk ugyan ez a helyzet csak nekem fiam 4 es fel eves a lanyom 14 hos es most szuletett a masik teso.en azon gondolkozunk hogy felkeresunk egy pszihologust... ha szeretned irhatsz privit.
2014. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Amiket írtatok mindent csinálunk. Van babája, akit dajkál, fürdet, még szoptat is, beszélgetünk, szoptatásnál olvasunk ( bár ezt mostanában nem akarja), csinálunk ketten "csajos" programokat, otthon is bevonom mindenbe, a baba körüli teendődbe is, de szoktunk együtt főzni, teregetni is. Ha a kicsi alszik játszunk, festünk, nyugiban. De úgy érzem semmi nem elég neki, és mintha direkt keresné, hogy min sértődhet meg, min cirkuszolhat. Persze tudom, hogy kicsi még, és nem tudja ezeket szándékosan csinálni, de már olyan fáradt, és elgyötört vagyok attól, hogy a lelkemet kiteszem, és mindig csak bánt, rugdos. Én is gondolkodtam már pszichológuson, nem tudom tudna -e segíteni.

Amúgy várta a tesót, és szereti is, bár mostanában vele is kezd undokabb lenni.

Nagyon sajnálom őt is, mert tudom, hogy nehéz ez neki, és a tehetetlennek érzem magam.

Köszönöm, hogy írtatok

2014. nov. 28. 13:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Nalunk 2 ev van koztuk, 10 honapos a kicsi. Annyiban mas a helyzet, hogy a nagy kicsit
2014. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Bocs, elkuldtem veletlenul hamarabb.

Szoval nalunk a kicsit utotte es tepte le rolam szoptatas kozben. Iszonyatos hisztik csattantak "csak" rajtunk. Meg egyre jobban huzott az apjahoz, az elejen kisirtam a szemem (ha vegre valaki tudott a kicsire vigyazni, akkor is kozolte, nem akar velem jonni jatszoterre, setalni, barhova). Meg mindig sokkal apasabb, de mar hozzaszoktam a helyzethez sajnos, bar a szivem belsajdul meg.

Nekunk amugy semmi sem jott be: esze agaban sincs segiteni , max fenyvben egyszer a pelenkazasnal, furdesnel, barhol. Van babaja, azt lelkesen eteti, itatja, tolja a babakocsiban, az occset meg pufolte...

Remalom volt az eleje, mert a kicsi nagyon hasfajos volt, egesz nap bogott, egesz nap szopott volna es egesz nap rajtam logott :(


Ami nekunk segitett: az ido...

Erdekes modon pont onnan, hogy a kicsi elkezdett kuszni (6 honaposan) lett szignifikansan jobb a helyzet: van egy alagutuk, abban elkezdtek egyutt jatszani, kukucsosat jatszott vele a nagy, amire oriasi kacaj volt a valasz. Es erdekes modon nekunk meg pont az segitett, ha egyutt voltam veluk, nem pedig az, ha kulon a naggyal. Jartunk jatszohazba, olyan zenes foglalkozasra, ahol 2 gyerekkel is boldogulok, stb...

Ha otthon voltunk, csak olte unalmaban a kicsit egy ido utan. Viszont uj helyen, uj ingerek kozt, amire egyutt csaladkent, illetve ok testverkent reagaltak, ez tenyleg hat es jobban osszekovacsolta oket.


Nem mondom, hogy most fenekig tejfel, mert a kicsi mar reg oldalazva jar, maszik, mindent leszed, ki akar venni a nagy kezebol, a nagy meg visit. Probalok olyan idot talalni, amikor a nagy ugyis nyugodtan jatszhat, hogy ebren van a kicsi (magyarul elofalkent vedem a nagy jatekat), de van, amikor megmondom, ez van, most bizony osztozni kell.

Inkabb mozgasos jatekok ugyan, de azert probalnak mar egyutt is jatszani. Illetve pl amig a nagy kakil oda kell vinni a kicsit etetoszekben vele szemben, hogy szorakoztassa. Es akkor ott rohogcslnek egymasnak, amig a nagy tronol :)


A nagy jar heti 2-3 napot csaladi napkozibe, utana a kicsin veri le meg mindig, hogy hazaert, erre meg nem tudok megoldast. Es nem hiszem, hogy jo lenne, ha itthon lenne mindennap a nagy is, mert nalunk a kornyeken mutatoban sincs vele egykoru gyerek a jatszoteren, mindenki ilyenkorra (most lesz 3), bolcsis, de inkabb ovis. Csak a beteg nagytesok vannak a jatszoteren neha...

2014. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, a szo szerint pufoles mar megszunt (bar 2 fiu leven, gondolom azert bunyot nem fogunk kesobb meguszni :((

Szoval a "leveri" alatt azt ertem, hogy nem hagyja beken a kicsit, kiturja mindenhonnan, kivesz mindent a kezebol, kicsit odebbtaszitja, stb...

2014. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!