Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tudnék tenni 3,5 éves...

Mit tudnék tenni 3,5 éves lányom viselkedésével?

Figyelt kérdés
az óvodában minta gyerek nincs hiszti, vissza beszéd, megeszi amit elé raknak, és hallgat az óvónőkre nem verekszik itthon mindent ellenkezőleg csinál nem tudok rá hatni nem hallgat senkire csak ha már erélyesebben rászólok akkor is max 5 perc mit tudnék tenni hogy megértessem vele nem ö a (főnök)nem ö ossza a lapokat
2010. febr. 6. 23:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam is ilyen, még nem jöttem rá, hogy hogy tudnám kezelni.
2010. febr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
ugye milyen borzasztó mindaz amit mutattam és tanitottam neki eltünt
2010. febr. 6. 23:44
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Az a gond, hogy megszokta, hogy 3,5 éve ő a főnök otthon, valamint azt is mexokta, hogy az oviban nem ő a góré.


Tessék erélyesebbnek lenni, ne hagyd magad. Gyorsan "betörik" majd a gyermeked. Már megoldás nincs.

2010. febr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
pedig szerintem nem vagyok rossz anya meg az apukája sem rossz nem bántom verem meg ilyenek próbálom a legjobbat átadni de nem tudom vannak pillanatok amikor tud nagyon aranyos lenni de nem ilyen volt
2010. febr. 6. 23:47
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha az oviban jó, akkor hol legyen "rossz" ha nem otthon. Valahol ki kell tombolnia magát. Vagy jobb lenne ha teljesen csendes zárkózott gyermeked lenne?

Más dolog az, hogy megmutatni hol a határ. Volt hasonló problémám, oviból hazajövet kicsit hagytam tombolni, de aztán elhalmoztam tennivalóval - aktívan játszottam vele és lekötöttem a figyelmét. Ma már 7 éves, nagyon sok minden érdekli, kinőtte azt a hóbortot. Nem ordítással de megegyezéssel, szép szóval. Tartsd szem előtt: a gyrmeked csak olyan lesz amilyennek TE neveled.

2010. febr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
A második hozzászóló vagyok. Félreértés ne essék: egy szóval sem mondtam, hogy verjétek a gyereket.
2010. febr. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
HÚ,látom nem csak nálunk van ez!Pont ezek vannak itt is,amit leírtál,kérdező!
2010. febr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Jó, ez nem gyereknevelési tipp, meg szülőként tuti nem is ezt tenném, de ha egy gyerek hisztizik, elkedzek vele én is vagy hisztizni, vagy edig úgy viselkedni, mint egy játszótársa. Hogy játszunk ezt vagy azt, vagy elmesélem neki ovis viselekdésel, nem úgy minha eljászanám csak hannggal ahne tényleg, ugárlk is hozzá, hogy ez tök jó ám, vagy ha vmiért rinyál, akkor pedig, hogy jajj ez butaásg, meg gagyi, meg ilyenek, és akkor őt se érdekli.

De én szülőként is baratja akarok lenni madj a gyerekemnek. Egyenragú társa. Egész életében.


Szülőként ez nem megvalósítható sztem annyira, ert az embernek van más gondja is, meg egész nap ott van a gyerek, nem csak ha vigyáz rá, vagy átruccan gyerekes imsikhez.

Komolynak kell szerintem lenni vele és ha hisztizik, akkor magára hagyni.

2010. febr. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd el lerajzoltatni vele, hogy milyen az ovi, és milyen otthon, óvatosan. Mert az, hogy mintagyerek az oviban, szerintem nem jó jel. A mintagyerek is lehet frusztrált, csak betartja a szabályokat, mert ki tudja, mi a bünti. Lehet, retteg a következményektől, otthon viszont tudja, hogy mire számithat. De ez csak egy tipp. Mindenesetre elég érdekes lenne tudni, miért mintagyerek az oviban, engem nem csak az aggasztana, hogy otthon miért nem az. Illetve, ha verekedéssel vezeti le azt, amit az oviban is összegyűjtött stresszt, az megintcsak nem stimmel. Szerintem ne fenyitsd egyelőre, mert az az érzésem, hogy épp ebből van most túl sok neki, inkább jöjj rá kérdésekkel, rajzzal, ahogy irtam, hogy hogy érzi magát az óvodában, beszélj az óvónénikkel, menj be egy próbanapra, bármi. Sok sikert!
2010. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
igen erre már én is gondoltam köszönöm
2010. febr. 7. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!