Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tudnék tenni 3,5 éves...

Mit tudnék tenni 3,5 éves lányom viselkedésével?

Figyelt kérdés
az óvodában minta gyerek nincs hiszti, vissza beszéd, megeszi amit elé raknak, és hallgat az óvónőkre nem verekszik itthon mindent ellenkezőleg csinál nem tudok rá hatni nem hallgat senkire csak ha már erélyesebben rászólok akkor is max 5 perc mit tudnék tenni hogy megértessem vele nem ö a (főnök)nem ö ossza a lapokat
2010. febr. 6. 23:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Otthon vezeti le a feszültséget! A nővérem lánya ugyanilyen volt, oviban angyal, otthon mindenkit terrorizált. Az óvónő nem hitte el, ott állandóan viselkedett, az meg reggeltől estig elég nehéz. Majd lenyugszik és kinövi, adig kitartás. Vidd ki a levegőre sokat, ott tomboljoon v. valamilyen játékos sportra aerobic, tánc ilyesmi, sok az energiája.
2010. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
addig-bocsi
2010. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen gondom.Én az óvónőről kértem segítséget.Ovi után leültünk először beszélgetni mig Zsofika játszott.Aztán őt is odahívtuk.Az óvónő megmondta neki hogy otthon is viselkedjen jól.Ez jó volt kábé fél évig.Aztán elfelejtette.Már nem fordultam az Óvónőhöz hanem kitaláltam egy kis "játékot".Vettem neki egy perselyt.És az volt a "játék" lényege hogyha anya pl azt mondja hogy kislányom/kisfiam most picit maradj csöndben anya hagy nézzen tv-t ha csöndbenmaradt míg én azt nem mondtam hogy mostmár beszélhetsz akkor beledobtam egy 10ft-ost.És ha nem fogadott szót akkor kivettem egy 10ft-ost.(Persze a perselyt neki nem mondtam meg hol van és ha látja sem éri el.)Hónap végén a pénzt beválltottuk neki cukorra.3db 10 ft-os ért egy cukrot.Ez bejött.Most 11 éves és semmi magatartási problémája nincs.


Remélem tudtam segíteni.Anita:)

2010. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
17:44-es vagyok.Nem muszály persely jó egy müanyag pohát vagy alami csak ne legyen átlátszó.Mert nekem is az volt Zsófinál hogy egy kis ideig rossz volt és elkezdett sírni hgy most nincs semmi a perselyben.Ezért ha megkérdezi hogy mennyi van benne akkor azt mondom hogy nincs sok ebből nagyon kevés cukor fogy kijönni legyél jó és akkor lesz sok cukrod.
2010. febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Diabtesszel és pénzzel zsarolni egy gyereket? Ezt még a cigányok sem csinálják. Feltételezem a kicsi nem anorexiás, inkább túlsúlyos, nemde?
2010. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem túlsúlyos!!nemis pénzel "zsarolom"am ha nemtetszik lehet épp üveggolyó is vagy bármi!!Ennyi szal nem kell pénznek lennie da ha egyszer bevállt!(És nem vagyok cigány!!!!)
2010. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem olvastam minden választ, de ez az utolsó határozottan nem tetszik. Pénzt adni (vagy üveggolyót) azért, hogy megtegyen a gyereked valamit, ami egyéként természetes kellene hogy legyen? Én egy köszönömmel szoktam nyugtázni, ha megteszi amit kérek. és megkérdezem tőle, ha nem Kértem valamit, elvárnám hogy megcsináld. Szerinted helyes hogy nem tezsed? És általában azonnal megcsinálja amit kérek.

Na ennyit erről

Egyébként pedig az óvoda a kicsiknek munkahely, ahol egész nap viselkedni kell meg szót fogadni. Úgyhogy teljesen természetes hogy otthon lazít. Én egyébként ha nagyon elszabadul, akkor adok neki feladatot, mert tudom hogy mit szeret csinálni és akkor lenyugszik egyből. Például nagyon szeret olvasni, úgyhogy ha túlpörög akkor általában vesszük az enciklopédiát és nézegetjük. Az asztaltól meg felállítom, jó akkor ma nincs vacsora és akkor neki áll enni.

2010. febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Jó az üveggolyós módszer,én használom.A legjobb házirendel kiegészítve,amitől nincs eltérés.

A gyerekeim 7 és 3 évesek,és én már rájöttem,hogy hol rontottam el.Jó fej anyuka akartam lenni aki a barátjuk is egyben,és minden gondjukkal fordulhatnak hozzám,mert mindíg megértem őket.Rugalmas voltam,lehetett velem alkudozni,hogy mit,hogy,és mikor AKARNAK csinálni.Ez oda vezetett,hogy elvesztettem a hitelemet náluk mint szülő,egyre nehezebben tudtam fegyelmezni őket,és a nagyobb már a suliban is elengedte magát.

Muszály volt megkeményíteni magam,és szabályokat felállítani,meg szigorú büntetéseket,mert nem vettek komolyan.Persze most is rugalmas vagyok velük,csak ritkábban,és azt ki kell érdemelni...

Javaslom keres rá a gugliban a meleg engedékeny szülő kifejezésre,és megtudod,hogy miért ilyen a gyermeked.

2010. febr. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
az én gyerekem is ilyen.
2010. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Egyszerű!! Egy fűrész vagy balta és kész:)
2010. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!